lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Ben önceleri çok fazla üzülüp stres yaptığım için hamile kalamadım.

Ben önceleri çok fazla üzülüp stres yaptığım için hamile kalamadım.

Merhaba

 

Benim hikayem çok uzun değil.Benden daha fazla emek veren çok arkadaşımız var ALLAH hepsinin yardımcısı olsun.Ekim/2003’de evlendik ve korunmayı nisan/2005’te bıraktık ilk bir kaç ay bekledim ama şüpheler başladı ve  doktora gitmeye karar verdim.İlk olarak kan testi ve yumurtlama takibi yapıldı. Her şey normal beklemem gerektiği söylendi.Biz beklemeye devam ettik ama sonuç aynı hamile kalamıyorum.Bir süre sonra eşim başka bir hastanede sperm testi yaptırdı
gayet iyi çıktı.Bu sefer başka doktora gitmeye karar verdim.

Doktorun bana ilk söylediği bu kadar süre korunmadan hamile kalamadıysan tek yapılacak şey rahim filmi dedi. Korkunç bir şey olduğunu asla bilmeden tabi hemen çekelim dedim o anı asla unutamam(kasım/2006)Tüplerden biri tamamen tıkalı biri açık bu durumda yinede hamile kalmak mümkünmüş ama ben çok fazla üzülüp stres yaptığım için hamile kalamadım. Ocak/2007’de özel bir merkeze gittim rahim filmi çekildikten itibaren 6 ay beklememi söylediler. Doktor hamile kalabilirsin dedi.Laparoskopi ile açılır mı dedim çok umut vermedi. bile

Ekim/2007 derneğinizi bir arkadaşım önerdi hemen internetten araştırdım ve üye oldum bir süre sizi takip ettikten sonra tüp bebek umudum çok fazla arttı ve dedim ki niye bekliyim ki yaşım genç şansım daha fazlayken niye bekliyeyim  dedim ve çok ani bir kararla derneğiniz vasıtasıyla randevu alıp 24 Ocak 2008’de Memorial hastanesine gittim ve o gün tedaviye başladık.

İnanılmaz memnun kaldım her gün çağırdılar ve yeri geldi uzun saatler bekledim ama hiç sıkılmadım çünkü çok umutluydum. Ben bir hata yaptım arkadaşlar yapmasın eğer sorun kadındaysa ilaçlar için rapor alınabiliyor %80 i devlet karşılıyor iyice araştırsınlar.12 gün boyunca her gün Sefaköy’den Okmeydanı’na gittim 12.günde yumurta toplandı tam 21 tane ve 5′ inci gün transfer için çağırdılar uğurlu elleriyle Prof. Semra Kahraman transferi gerçekleştirdi.Çok dikkatli olmam gereken 12 günüm var nasıl geçer dedim ama geçti sürekli dinlenerek ama yatmayarak(asla ev işi yapmayın)Kan testi yaptırdık ve sonuş POZİTİF inanılmaz bir duygu  Memorial Hastanesi 2 gün sonra tekrar kan testi dedi o iki gün bile yine içimde şüphe vardı ama kandaki değerler nerdeyse 2 katına çıkmış tamam dediler kesin hamilesin hayırlı olsun.
Benim hikayem bu umarım normal yoldan hamile kalanlar ne kadar şanslı olduklarını ve ne kadar çok şükretmeleri gerektiğini bilirler.Çünkü çok göz yaşı döken arkadaşlar var sizin yayınlarınızdan takip ediyorum ve okurken bende ağlıyorum. 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ