lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

ALANYA’DA “ ÇOCUK İSTİYORUM“ TOPLANTISI

ALANYA’DA “ ÇOCUK İSTİYORUM“ TOPLANTISI

 

ALANYA’DA “ ÇOCUK İSTİYORUM“ TOPLANTISI
ANTALYA TÜP BEBEK MERKEZİ İLE ÇOCUK İSTİYORUM DAYANIŞMA DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN “ ÇOCUK İSTİYORUM” TOPLANTISI ALANYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Tedavi yolu ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftleri bilgilendirmek ve Tüp Bebek Konusunda son bilgileri paylaşmak amacı ile Antalya Tüp Bebek Merkezi ile Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen “ Çocuk İstiyorum” toplantısı Alanya’da gerçekleştirildi. Toplantı Alanya Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenirken, ilginin yüksek olması gözlerden kaçmadı. Toplantıya Antalya Tüp Bebek Merkez Direktörü Op.Dr.Kemal Özgür, Merkez Doktorları Op.Dr.Murat Berkanoğlu ve Dr.İnci Kinci ile Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği toplantı koordinatörü Mukadder Adil konuşmacı olarak katıldı. Toplantı sonunda toplantıya katılan doktorlara sorular yönetirken, toplantı yaklaşık 4 saat sürdü.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği toplantı koordinatörü Mukadder Adil’in açılış konuşması ile başladı. Dernek çalışmaları ve daha önce çocuk sahibi olmak için büyük bir mücadele içine girmiş ve anne olmuş bir kişi olarak çiftlere seslenen Mukadder Adil, “ Yılmayın. Çocuk sahibi olmak için tedavi şansınızı zorlayın. “dedi.

Antalya Tüp Bebek Merkez Direktörü Op.Dr.Kemal Özgür sempozyuma katılan katılımcılara Merkez hakkında bilgiler verdi. Özgür, En büyük başarılarının, bini aşkın bebekle düşlerine kavuşmuş ailelerin yaşamında yarattıkları değişiklikler olduğunun altını çizdi. Özgür konuşmasını şöyle sürdürdü.

“ Merkezimizde çalışan hekimler, kendi alt uzmanlık alanlarında yurt dışında eğitim almış olup, infertilite ve yardımcı üreme teknikleri konusunda üst düzey profesyonel hizmet sunmaktadırlar. Merkezimizde laparoskopi ve histeroskopi gibi endoskopik uygulamaların tamamı ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Son teknoloji ile donatılmış poliklinik, ivf ve androloji laboratuarları ve 2 ameliyathanesi ile tüp bebek tedavisi ve yardımcı üreme teknikleri ile ilgili her türlü konuda hizmet vermekteyiz. Merkezimiz kuruluşundan bugüne ilkeleri, etik ve doğru çalışmaları sayesinde merkezimizde 2000’den fazla ICSI uygulaması yapılmış ve 1000’den fazla sağlıklı bebek sahibi olmuş çiftin, tedavisi üstlenilmiştir. Merkezimizin kaliteli hizmet ve %50’lik gebelik başarısını, destinasyon konusundaki avantajıyla birleştirmesi ile, hem ülke içinden, hem de yurtdışından yüzlerce hasta her yıl merkezimizde tedavi amaçlı gelmektedir. Antalya gibi bir tatil merkezinde var olmanın avantajına sahip merkezimize ulaşım, direkt uçak seferleri ile çok daha kolay, ucuz ve caziptir.”

Op.Dr.Kemal Özgür artan talep doğrultusunda hastalara lojman olanağı da sağladıkalrına dikkat çekerken,” Dışarıdan gelen hastalara ücretsiz konaklama sağlanması, daha huzurlu ve stressiz bir süreç yaşatmaktadır. 26 adet, içinde banyo ve wc’si bulunan odası, kişilerin kendi yemeklerini yapmalarına imkân veren mutfağı, yemek salonu ve tv odası ile, merkezimize yürüme mesafesinde olan konukevimiz, Antalya dışından gelen tüm hastalarımıza açıktır.”dedi.

Kaliteye önem verdiklerini de ifade eden Özgür, “Tamamen dijital ortamda yönetilen merkezimizde, toplam kalite yönetim sistemi ISO 9001:2000 ile, hizmet kalitesi üst sıralardadır.”

Tüp Bebek Tedavisinde zaman çok önemli…

Özel Antalya Tüp Bebek Merkezi Doktorlarından Op.Dr. Murat Berkkanoğlu’da Kadın ve erkek kısırlığının günümüzdeki durumu ve değerlendirmesini yaptı. Bu konuda tedavi yöntemleri hakkında bilgiler veren Berkkanoğlu, son teknoloji ürünü olan Tüp bebek tedavisinin basamaklarını da katılımcılara aktararak son gelişmeler hakkında halka bilgi verildi. Berkkanoğlu yaptığı konuşmasında özellikle tedavi şansı bulunan ancak bunu uygulamayan çiftlerin tüp bebek tedavisi ile şanslarının bulunduğunu belirterek, “ Tedavi için zaman çok önemli. Çiftlerimiz bir an önce karar vermeli ve tedavi sürecini başlatmalı. Zaman geçtikçe yaşın ilerlemesi ile beraber tedavi şansı da azalıyor. Bu konuda istatistikler kadınlarda 40 yaşından sonra % 10-15 nin gebe kalacağını gösteriyor. Bu yüzden zaman oldukça önemli..” dedi.

Tüp Bebek ödemelerinde devlet yardımı

Antalya tüp Bebek Merkezi Doktorlarından Dr.İnci Kinci de toplantıda Tüp Bebek ödemelerinde devlet yardımı hakkında katılımcılara bilgiler verdi. SSK, Bağkur ve Yeşil Kartlı hastaların Tüp Bebek ödemelerinde devletin yardımı konularına değindi. Kinci, “ Bağ-Kur’lu hastalarımızın Merkezimizde tedaviye başlayabilmeleri için; mutlaka Üniversite Hastaneleri veya Sağlık Bakanlığına bağlı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinden, “tüm bebek uygunluk raporu” almaları gereklidir. Bu raporu aldığınız taktirde Tüp Bebek Tedavinize ilişkin ücretlerin 1.123 YTL lik kısmını ve ilaç bedellerinizin % 80 lik bölümünü geri ödeme şeklinde kurumunuzdan alabilirsiniz. Geri ödeme alabilmeniz için tedavinizin bitiminde Merkezimizden alacağınız faturayı ve ilaç bedellerinize ilişkin belgeleri Bağ-Kur’ a ibraz etmeniz gerekmektedir. SSK, mensuplarının özel sağlık kurumlarında yapılan tüp bebek tedavi bedellerinde henüz bir ödeme yapmamaktadır. Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılmış Özel Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezleri ile sözleşme yapılıncaya kadar, Tüp Bebek Uygulaması tedavisi sadece Sağlık Bakanlığı, Üniversite Hastaneleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri Hastanelerinin Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca “tüp bebek uygunluk raporu” almanız durumunda ilaç bedellerinizin %80’lik kısmını SSK karşılamaktadır. Devlet tarafından 3816 sayılı kanun gereği Yeşil kartlı hastalarımızın Tüp bebek tedavileri karşılanmamaktadır.”dedi.

Antalya Tüp Bebek Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ