Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

İKİNCİ ÜCRETSİZ TÜP BEBEK TEDAVİSİNİ LALE AZMAN KAZANDI

İKİNCİ ÜCRETSİZ TÜP BEBEK TEDAVİSİNİ LALE AZMAN KAZANDI

24.ŞUBAT CUMARTESİ GÜNÜ KADIKÖYDEKİ TOPLANTIMIZDA İKİNCİ ÜCRETSİZ TÜP BEBEK TEDAVİSİNİ LALE AZMAN VE EŞİ KAZANDI.

Sevgili dostlarım;

İstanbul Cumartesi günü tarihi soğukluktaki günlerden birini yaşıyordu.Bizim toplantı yaptığımızda en büyük sorunumuz hava oluyor.Tabi ki toplantıya katılmayı düşünenler içinde.Hava ne soğuk ve yağmurlu yada karlı ne de çok günlük güneşlik olmalı.Çünkü hava soğuk karlı yada yağışlı ise yapılan aktivite ne kadar güzel olursa olsun hem ulaşım nedeni ile hem de soğukluk nedeni ile kimse yerinden kıpırdamak istemiyor.Günlük güneşlik ise böyle güzel bir havada insanlar daha değişik ne bileyim daha eğlenceli bir şeyler yapmak istiyor ..Bu nedenle havayı ne sıcak ne soğuk ama hafif puslu olmasını yeğliyoruz açıkçasıJ ama ne yazık ki ısmarlayamazsınız işte..

Kadıköy’de yaptığımız toplantımız çok soğuk bir havada ama içi çok sıcak ve güzel geçti.Yaklaşık 100 kişi nin katıldığı toplantıda salonumuz olan Kadıköy Halk Eğitim Merkezini Kadıköy Belediyesi bize tahsis etti.Salonunda soğuk olabileceği endişesini yaşadık ama bayağı güzel ve sıcak bir salonla karşılaştım.karşılama masasındaki, arkadaşlarımızda salonun dışında bu kişilik defa soğuktan titremeden gelen misafirleri karşılayabildiler.Bizimde en büyüklüksümüz bu işte.Soğukta kalmayalım üşütmeyelim falan.:-)

Toplantının başında daha önce bizimle ilgili anne bebek dergisinin hazırlamış olduğu içinde doktor ve psikologun ve bizim üyelerimizin de bulunduğu bir cd gösterdik. Oldukça ilgiyle izlendi. Daha sonra misafir konuşmacımız uzman doktor Aytuğ Kolankaya uzun uzun tedavileri örnek hastaları ile anlattı.Sonrada soru cevaplara geçtik. Soru cevap bölümü en sıcak geçen bölümdü. Yaşananlar ve neler yapılması gerektiği anlatırken çoğumuzun gözleri doldu. Üyemiz Lale Azman daha önce hamile kalmış ve üçüzlerini kaybetmişti.Yaşadıklarını anlatırken hepimiz çok duygulandık.Toplantımız devam ederken daha önce bize üye olmuş ve bizimle tedaviye başlamış olan Nurcan Özlemiş oğlu küçük Emir ile bize ve toplantıya katılanlara istiyorum destek olmak için geldi.Tesadüfen oda Aytuğ Beyin hastası o ona da bu arada oğlu ile hoş bir sürpriz yaparak teşekkür etmiş oldu.Hepimiz çok sevindik ve toplantı bitiminde kurayı küçük Emir’e çektirdik. Üç bebeğini de kaybetmiş olan Laleye çıktığından nasıl şaşırdığımızı ve heyecana boğulduğumuzu tahmin ettiniz değil mi? Lale sevinçten aglamaya başladı ve bizi de gözyaşlarına boğdu.Teşekkür ederim teşekkür ederim diye diye Küçük Emiri kucakladı ,sarıldı öptü öptü…

Bu sahneyi yaşamak inanın bana dünyadaki hemen her şeyden güzel…Toplantıya diğer katılanlarda 2100YTlden tüp bebek tedavi imkanına kavuştular…

Toplantılarda aldığım keyif ve heyecanı açıkçası kızımdan başka hiçbir şeye değişemem.İnsanları keyif ve huzur dolu salondan uğurlamak gerçekten çok mutluluk verici bir olay.

Darısı Martta gene İstanbul içinde yapacağımız toplantıda..

Sevgilerimle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ