Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

25 Mart Çarşamba Avcılarda Tüp Bebek Tedavileri Toplantısı var

25 Mart 2015 Avcılar Belediyesi ÇİDER toplantısında  Başarılı tüp bebek tedavisi örnekleri hastaları motive edilecek

Çocuk Sahibi olmak isteyen çiftler için Avcılar Belediyesi  ve Avcılar Kent Konseyi, Kadın ve Aile Sağlığı Müdürlüğü  , Kadın ve Aile İşleri Müdürlüğü  ile  Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ( ÇİDER ) in  ortaklaşa çalışması   Avcılar Belediye Başkanı Sayın Handan Toprak‘ın himayesinde Kısırlık ve Tüp Bebek tedavileri konulu seminer  25 Mart  Çarşamba günü  saat 14.00 de  Barış Manço Kültür Merkezi Yıldız Kenter Sahnesinde  yapılıyor

Halka açık ve ücretsiz olarak yapılacak olan seminere Uzman Konuşmacı Acıbadem Halkalı Atakent Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof.Dr.Fatih Şendağ katılacak ve tüp bebek tedavileri hakkında bilgiler verecek ve katılımcıların sorularını cevaplayacak.

Yoğun gündemi olsa bile Avcılar Belediye Başkanı Sayın Handan Toprak’ta toplantımıza katılmaya çalışacağını belirtti.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Başkanı Sibel Tuzcu  Kısırlık ve tüp bebek tedavileri ile ilgili seminerlerin  anne adaylarına son derece yararlı olduğunu belirterek ” 13 yıldan bu yana çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere motivasyon ve tedavi kolaylığı sağlamak için çalışıyoruz. Tüp bebek tedavileri bir çok anne adayı için maddi ve manevi açıdan ağır bir süreç olarak algılanıyor. Bu süreci en kolay şekilde atlatabilmeleri için kendileri gibi olup yaşanmış başarı ve tedavi hikayeleri örnek veriyoruz ve bu süreç boyunca onları duygusal olarak ayakta tutuyoruz . Tedaviye başlarken başarılı olacağım duygusu ile başlamak tedaviyi çok olumlu etkiliyor. Bu nedenle bu seminerimizi bu konuda çok duyarlı olan  Avcılar Belediyesi ile ortak çalışma olarak yapıyoruz. Anne olmak isteyen  hanımları mutlaka  seminerimize bekliyoruz”dedi.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER nedir.?
22 yıl çocuk sahibi olmak için çeşitli tedaviler gören Sibel Tuzcu 42 yaşında anne olduktan sonra  kendisi gibi çocuk sahibi olmak isteyen çitlere manevi destek için  2001 yılında  www.cocukistiyorum.com internet sitesini kurdu.  Bir yıl sonra kısırlık tedavisi gören site üyeleri ile birlikte Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Kuruldu. Dernek kısırlık ve tüp bebek tedavilerinde kendileri gibi olanlara ücretsiz muayenelerle teşhis ve tüp bebek tedavilerinde merkezlerle indirim anlaşmaları yaparak daha uygun koşullarda tedavi olmalarını sağlıyor. Türkiye genelinden 450 nin üzerinde tüp bebek tedavileri için bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısı yaptı ve bu çalışmalarına  devam ediyor 2005 yılında tüp tedavilerinin devlet tarafından karşılanması konusunda başarılı çalışmalar yapan  ÇİDER Avrupa Parlamentosuna bağlı uluslararası kısırlık birliği Fertility European’ın da üyesi ve Türkiye temsilcisidir.

İletişim :

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER
0216 456 39 75-76/ 0541 4551606

 

Prof.Dr.Fatih Şendağ kimdir.?

1992 Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1993 –1998 yıllarıi arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Tıpta uzmanlık öğrencisi ve uzmanlık eğitimini yaptı. 2004 tarihinde Doçent ünvanını aldı. 2011 yılında da Profesör oldu
Evli, iki çocuk babasıdır.Bir çok uzmanlık dernegine üye olup yayınlanmış sayısız makale ve sertifikaları bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgiyi sayfasından alabilirsiniz.

Tüp bebek tedavilerinizde Prof.Dr.Fatih Şendağ doktor danışma formunu buradan doldurabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ