lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavilerinde yeni yaklaşımlar konuşuldu.

Tüp Bebek Tedavilerinde yeni yaklaşımlar konuşuldu.

Sevgili dostlar merhaba;

Geçtiğimiz hafta 21-22 Mart tarihleri arasında İstanbul’da   Wyndham Grand Levent Otelinde  Acıbadem Kadın Doğum Günlerinin 3.cüsü yapıldı. 1000 e yakın doktorun katıldığı kongrede Türkiye’nin hemen bütün illerinden gelen kadın doğum doktorlarına Tüp bebek tedavileri ve kısırlıkla ilgili tedavilerin detayları tüp bebek duayenleri tarafından anlatıldı.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği olarak Kadın Doğum Günlerinde standımızın olması doktorların ve ilaç firmalarının bizi daha yakından tanımaları ve akıllarındaki soruları daha net sormaları  açısından oldukça önemli
bir tecrübe oluyor. Bu bilgilerin doktorlar tarafından halka onların anlayacağı tıbbi terimlerden uzak bir şekilde acibadem7aktarılması ve tedavilerinin daha bilinçli yaptırabilmeleri açısından dernek olarak bizim görevimiz. Danışman Merkez ve doktorlarımızla en kısa sürede bu görevimizi de yerine getireceğiz.

Açılış konuşmasını Acıbadem Kadın Doğum Günlerini nin başkanı Maslak Acıbadem Tüp Bebek Merkezi ve aynı zamanda Acıbadem Tüp Bebek Merkezlerinin genel Koordinatörü Prof.Dr.Bülent Tıraş yaptı ve kısırlık sorunu ile ilgili olan doktorların katılımının her sene büyük ilgiyle artmasından duyduğu memnuniyeti belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Acıbadem Bursa Tüp Bebek Merkezi Başkanı Doç.Dr. Şahin Zeteroğlu İnfertili çiftlerin ilk başvurusunda hangi tetkiklerin istenmesi konusu işledi. Over Rezervleri konusunu Prof.Dr. Engin Oral Yurtdısından  bu toplantıya katılan Yale Üniversitesi Kısırlık ve Donör Ünitesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emre Seli Endometriozis tedavilerinde nasıl bir tedaviler uygulanması konusunda ayrıntılar verdi. Gebelik konusunda var olabilecek
problemler konusunda uzman olan ABD’de ki Penn State Milto s. Hershey Medical merkezi direktörü Prof. Dr. Serdar Ural da tecrübelerini paylaştı

Prof.Dr.Tayfun Bağış kadınlarda ovulasyonu nasıl tetikleyelim konusunda kullanılan ilaçları ve bunların tedavilere etkileri konusunda ayrıntılı bir araştırma sundu. İtalya’dan Dr.Francesco Farfari naklen laparoskopi ameliyatı yaparak ameliyat  tekniklerini doktorlara anlattı. Kayseri Tüp Bebek Merkezi Başkanı Turgut Aydın,Bursa Acıbadem Tüp Bebek Merkezi Başkanı Doç.Dr. Şahin Zeteroğlu,Eskişehir Tüp Bebek Merkezi Başkanı Dr.Fatih Ögüç, Atakent Acıbadem Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof.Dr. Fatih Şendağ ve Adana Acıbadem Tüp Bebek Merkezi Prof.dr.Volkan Noyan  da kongrede hem konuşmacı hemde oturum başkanı olarak görev yaptılar.

Bu toplantılardan edinile bilgileri halk toplantılarımızda katılımcılarla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz
25 Marta Avcılarda Barış Manço Kültür Merkezi Yıldız Kenter Sahnesinde Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavileri Toplantısı yapılacak.Saat 14.00 de yapılacak olan toplantımıza  İstanbul’da özellikle Avcılar bölgesinde ve civarında  oturan bütün dostlarımızı bu toplantımıza bekliyoruz.

 

Sevgilerimle

Sibel Tuzcu

 

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum  Danışma Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ