lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisinin ikinci aşaması : Yumurtalık uyarılması ve izleme

Tüp bebek tedavisinin ikinci aşaması : Yumurtalık uyarılması ve izleme

Tüp Bebek tedavisinde Kan tahlili ve ultrasondan sonra bir sonraki adım doğurganlık ilaçları ile yumurtalıkların uyarılmasıdır. Tüp Bebek Tedavi protokolü bağlı    olarak 10 gün içinde doktorunuzun önerdiği şekilde iğnelerinizi kendiniz tatbik edecek şekilde uygulanır.

Tüp Bebek Tedaviniz  başladığında tedavi olduğunuz tüp bebek merkezi iğnelerin kullanımını mutlaka size gösterecek ve öğretecektir.İlk başlarda iğneyi yaparken biraz tedirgin olsanız bile bir müddet sonra kendinizi profesyonel gibi hissedeceksiniz.

Yumurtalıklarınızın iğne ile uyarılması sırasında doktorunuz bu büyüme ve gelişimi sizin östradiol seviyelerini ultrasonla izler ve birkaç günde bir kan tahlilleri isteyebilir. Tahlillerin sonuçlarına göre ilaçlarınızı artırabilir yada azaltabilir. Yumurtalık geliştirici ilaçlar önerebilir  verebilir bu nedenle bu izleme önemlidir.

En büyük folikülünüzün ( yumurtanızın) boyutu 16 mm ve 18 mm oluncaya kadar izleyecek daha sonra çatlatma iğnenizi vurulmasını isteyecektir.

Buraya kadar tüp bebek tedavinizde herhangi bir aksaklık olmazsa yumurtalarınız düzgün ve zamanında büyümeye devam ederse , tüp bebek tedavilerinizin üçüncü bölümü olan  yumurtalarınızı çatlatma aşamasına geçilecektir.

Tüp bebek tedavilerinizde ilk aşama İlk  gün
Tüp Bebek tedavinizde üçüncü aşama 

Tüp bebek tedavileriniz için  Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
BİR YORUM YAZ