lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

İnanın çünkü inanç, en keskin çatlatma iğnesinden daha kuvvetli

İnanın çünkü inanç, en keskin çatlatma iğnesinden daha kuvvetli

Canco’nun Raporu

ADI: canco
TARİH: evvel zaman içinde…
OLAY: canco’nun hamileliği

 

olay sonrası şahsın;
RUHİ DURUMU: çoşkulu /gelecekten ümitli
ŞAHSIN GEÇMİŞİ: aşağıda

Canco, çocuk sahibi olmaya karar verdi ancak çok değişik sağlık sorunları ile karsılaşınca bu kararın gerçekleşmesinin çok zor olacağını anlaması uzun sürmedi. Doktorlar, hastaneler, iğneler, tedavi yöntemleri onun günlük yaşamını alıkoymaya başlayınca üzüntüye kapıldı ama asla ümidini yitirmedi. Savaşçı bir kadındı; babaannesi ona “sarı inadım benim” boşuna demezdi. 39 yaşına rağmen eskiden kalma inat alışkanlığını yitirmeyip; 3 kez tüp bebek yapmayı, iki kez ameliyat olmayı ve sayısını hatırlamadığı tedavi yöntemlerini göğüslemişti. 3.tüp bebek tedavisi sonunda iki oğlu olacağını öğrendi. Onlara Alp ve Ege isimlerini seçti. Yalnız oğulları nedense bu dünyayı tanımak için acele etmişlerdi.. 10 temmuz günü soludular bu dünyanın havasını daha 6 aylarını tamamlarlarken…

Canco, zor bir doğum geçirdi, doktorlar yanlışlıkla ciğerini deldiler, göğüs tüpü ile 10 gün yaşamak zorunda kaldı. Ege, vücudunu alıştıramadı bu ortama nedense. Geldiği yere dönmek için acele etmeye başlamıştı. 20 gün sonra aralarından ayrıldı. O sessizce gitti ama Canco’nun ve onu sevenlerin içinde fırtınalar kopardı.

Ege bu dünyaya mutlaka bir nedenle gelmişti. Canco’yu sevmemiş olamazdı, çünkü Canco onu daha ultrason filmlerinden sevmiş, yüzünü bile seçemediği o resimlerde oğluna “yakışıklı olacak benim oğlum” demişti, kalp atışlarını gösteren teknisyene, onun güzel kalbini de görüyor musunuz diye sormuştu.

Kesinlikle bu olamazdı Ege’nin gidiş nedeni. Kendisi kadar olmasa da soluk almakta zorlanan ikiz kardeşine mi vermişti yaşama şansını yoksa? Kim bilir.. Canco, Tanrı ile olan sohbetlerinde hep sordu bu soruyu: Ege’nin bu kadar kısa ziyaretinin amacı neydi? Niye bu kadar acele ile gelip yine aynı acele ile gitmek istiyordu? Ama bir süre sonra öğrenecekti fazla sorgulama yapmadan dünyaya gelen her canlının bir amacı var, onun ne olduğunu şimdi bilmeye gerek yok; ama ille de bilinmek isteniyorsa çok güzel bir şey olduğunu bilmek yeterli idi. Çünkü canlıları “yaratan” güzeldi, hepimiz için düşündüğü planları güzeldi ve bunu bilmek yeterli olmalı idi. Alp, Ege’ye olan teşekkürünü ciğerlerini güçlendirip hayata sıkıca bağlanma savası vererek iletmeye başladı. O da annesi gibi inatçı çıkmıştı. Canco, bu sitedeki tüm arkadaşlarının duaları ile yüceldi öncesinde ve sonrasında tüm bu yaşananların. Bir yanda evladını kaybetmenin ezici ağırlığını, güç veren mesajlarınızla göğüslerken, öte yanda diğer evladının hayatta oluşu coşkusunu paylaştığınız için sizlere minnet duydu. “çok güzel insanlar var bu sitede” diyor oğluna her gün. Hatta hergün kulağına fısıldıyor oğlunun: “bak minik oğlum, teyzelerini ve amcalarını mahcup etme, senin için ne kadar dua ettiler, hadi güçlendir şu ciğerlerini”.

Evet arkadaşlar ben Candan, yukarıdaki canco ve resimde gördüğünüz oğlum, Alp. Yakında aileye evlat edineceğimiz bir yavrumuz da katılacak. Aramıza katıldığı zaman onu da sizlerle paylaşmanın sevincini yasayacağım. Sizlere tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Çünkü zorlukların karşıma çıktığı günlerde bile beni anne olacağıma inandırdınız, dualarınız o kadar içten ve sıcaktı ki Allah’a ulaşacak yolu bulmada zorlanmadı. Sağolun. İnanıyorum ki o dualar ve içten hisler hepiniz arasında paylaştırılacak. Özlemini duyduğunuzu kucağınızda bulacaksınız, ben inanıyorum, siz de İNANIN çünkü inanç, en keskin çatlatma iğnesinden, lucrin den ve gonal f ‘ten bile kuvvetli.. Çünkü içindeki reçetede “ben inanıyorum ve Allah inanların yanında” yazıyor.

Not: Savaşa devam edenler bölümündeki “bir yokmuş bir varmış” başlıklı yazımdaki parantezi artık kaldırabilirsiniz.

Candan Serbest
Austin X
USA

 

 

Tüp bebek tedavileriniz ile ilgili Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ