lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek Tedaviniz ve Kendiniz için Meditasyon yapın

Tüp bebek Tedaviniz ve Kendiniz için Meditasyon yapın

Tüp bebek Tedaviniz ve Kendiniz için Meditasyon yapın

Bu bölüm belki hepsinden güç olan bölüm olacak. Çünkü kendi iradenizle baş başa kalacaksınız. Kendi kendine söz geçirmek dünyanın en zor şeyidir.

Her şeyin içimizden geldiğini bilmek zorundayız. Kendi kendimize inanma, neticeye ulaşacağımızı bilme ve mücadele etmeye kararlı olma. Gerçekten öz benliği ile inanma bütün korkularınızı saf dışı eder.

Nelerden Çekiniyoruz ?

Kişinin kendine güvenini yitirmesine neden olan korkular
…Başarısızlığa uğrama,
.. Alaya alınma,
…İncitilme,
…Reddedilme,
…Küçük düşürülme
…Onaylanmama ve
…İstenilmeyen sonuçlarla karşılaşma korkusudur.

Kendiniz ile hesaplaşın 

Aslında neyi istediğinizi ve ne kadar istediğinizi sorun?
Yapmak istediğiniz şeyler:

Çocuk Sahibi olmak istiyorsunuz .Uğraşıyorsunuz olmuyor. Daha derinden düşünün .Benliğinizle baş başa duygularınızı kendinize çıplak bırakın.
Siz aslında bu bebeği ruhunuzun ta derinliklerinde gerçekten istiyor musunuz?
Sadece eşiniz için istiyor olabilir misiniz ?
Daha iyi bir yer edinme için mi?
Aslında çok çalışmış gibi görünüp ama olmuyor işte mi demek?
Başkalarının bizi daha çok sevmesini mi sağlamak istiyoruz.?
Daha çok saygımı edinmek istiyoruz.?
Aslında sorumluluk almak istiyor muyuz.?
Sadece çevreden olmazsa ne derler kaygısı mı yaşıyorsunuz?
Sağlıklı beslendiniz mi?
Vücudunuz sağlıklı ,ruhsal olarak mutlu musunuz?
Onu gerçekten elde etmek için neler yaptınız?
İhtiyacımız olan şey nedir?
Başkaları için yaşamak mı yoksa kendimiz için yaşamak mı?
En zor ama mutlaka kişinin kendi içinde cevaplaması gereken bir sorudur bu..

Eğer bunların hepsine açık yüreklilikle cevap verebiliyor ve şöyle diyebiliyorsak ;

”Bütün yapmak istediğim şeyleri kendim için yapıyorum.Daha iyi bir kariyeri yada toplumda daha iyi bir yer edinmeyi ben kendi kişiliğimle de yapabilirim.Hayır gerçekten mücadele ediyorum ve bunun sonuçlarını mutlaka bir gün alacağım.Kocamın veya başkalarının beni daha çok sevmesi veya saygısını kazanmak için değil ,kendim için mücadele edeceğim.Önemli olan benim onları sevmem ve benim istemem.Sorumluluk almaktan da korkmuyorum.Yaptığım yada yapacağım her şeyin sonuna kadar arkasında olacağım.”

İLK ADIMI ATMIŞ SAYILIRSINIZ…

İkinci adım : İlk olarak beyninizi çocuk için hazırlayın

….Kendinizi aldatmayın.Gerçek özbenliğiniz yani vicdanınız zaten size yalan söylüyorsun diye haykıracaktır.

….Mücadele etmeye karar vereceksiniz. Ve bu kararlara sonuna dek sadık kalacaksınız.

….Düşüncelerinize hakim olacaksınız.Hakim olamayanlar bir müddet sonra davranışlarına da hakim olamazlar.

Ünlü bir atasözü vardır.Gideceği yeri bilemeyen yerine de varamaz.

….Yapacağınız şeye mutlaka ilk başta beyninizdeki son hücrenize kadar siz inanacaksınız ve bilinçaltınıza bunu bildireceksiniz..Bilinçaltı sürekli olarak bilinçten gelen emirleri yerine getirir.İnanılan her emre ve duygulara cevap verir.Kararlılıkta bunlardan biridir.

….Başarmak istediğiniz fikri aklınıza koyun.Başarmak için neler yapmak gerektiğini kendinize liste yapın.Sonra da birinciden vakit kaybetmeden başlayın.

….Asla yalnız değilsiniz,Sizin gibi olan ve sizin gibi mücadeleye devam eden ve edecek olan milyonlarca kadın ver. Birbirinizden de güç alabilirsiniz.Unutmayın ki her zaman bir çıkış yolu vardır ve alternatifler asla tükenmez..

….Kendinizi yaşamak istediğiniz hayata adım atmış gibi görün.Sağlıksız ,yorgun ve mutsuz görüyorsak hemen bu tabloyu değiştirmeliyiz. Bu çok önemlidir. Çünkü düşünce yapımız yarınlarımızı hazırlamaktadır. Düşündüğünüz, inandığınız ve güvenle beklediğiniz herşey mutlaka gerçekleşecektir.

Emmet Fox un” Yapıcı düşünce yoluyla elde edilen güç adlı kitabında şöyle bir bölüm var”:

….Her tohumun kendi cinsinden meyva vermesi kaçınılmazdır.ve her düşünce de kaderin tohumudur….

Havuç tohumundan turp olamıyacağına göre başarısızlık düşüncesinin arkasında da başarı olamaz.Kendimiz hakkındaki inancımız kaderimizi belirler.Yaşam yasası sahip olabileceğimize inandığımız kendimiz için kabullenebildiğimiz her şeyi şaşmaz bir doğrulukla bize geri verir.-ne eksik ne de fazla.

”Pekala şimdiye kadar yanlış yaptım. Bundan sonra ne yapabilirim?” derseniz. İşte ipucu:Bu günden başlıyarak gerçekten yaşamak istediğiniz hayatı yaratmaya koyulun.

Üçüncü Adım :Başarısızlığı kabullenmeyi red edin.

Neticeye ulaşmak için binlerce yol varsa hepsini denemeyi göze alacaksınız.Olmadı ise tekrar yeni baştan başlamadan önce önceki denemenizde nerede yanlışınızın olduğunu kontrol edin.

Bugün rahatlıkla kullandığımız nesneler ,buluşlar, şu andaki konumumuz elektriğimiz arabamız modern tıp da birtakım insanların yılmadan mücadele etmesi neticesinde bu noktaya geldi.Neden sizde belirleyici olmayasınız? Şöyle düşüneceksiniz:

…Her problemin çözümü vardır ve bu çözüm benim içimde yatmakta.
…Karşılaştığım güçlük ne olursa olsun onun içindeki nimeti bulur ve daha güçlü bir insan olurum
…Hiç bir şey beni yenemez,Çünkü biliyorum ki hiç bir şey içimdeki gücü yenemez.

 

Dördüncü Adım : Stresten Kurtulma- Meditasyon  yada Dua

Meditasyon bir aktivite değildir. Rahatlama sağladığından stresden kurtulmanın en iyi yollarından biridir. Sakin ve huzurlu düşünceler yine sakin ve duygusal tepkilere ve küçük fizyolojik değişikliklere gergin düşünceler büyük fizyolojik tepkiler doğururlar.
Eğer yeterince alıştırma yapılabilinirse meditasyon ağrı ve rahatsızlıkları geçirdiği söylenmektedir.Meditasyon felsefesi,kişinin ağrılara neden olan gergin ve sinirli düşüncelerinin farkına varması ver bunlarla baş etmesini sağlamaktır.
Ya da oturup sakin bir şekilde dua etmeyi deneyebilirsiniz. Seçim size kalmış sizi hangisi rahatlatıyorsa onu yapabilirsiniz.
Her gün istediğiniz bir saatte yalnız ve sessiz bir yere oturun Rahat giysiler giyin.İlk önce rahatlamak için soluk alıp verin.Bağdaş kurarak oturun Sırtınızı dik tutun Elleriniz bacaklarınızın üsründe olsun. Bir sandalye yada rahat ettiğiniz bir koltukta da bunu yapabilirsiniz. Çünkü amaç rahatlamanızdır.

Meditasyon yapıyorsanız İçinizden bir kelime seçin ve yüksek sesle söyleyin ve içinizde yarattığı sesi izleyin. Dua ediyorsanız Esmaül Hüsnalardan arzuladığınız birini seçip zikir yapın. Bu sesi tekrar tekrar çıkarın ve sanki ses bütün vücudunuzda duyuluyormuş yada dolaşıyormuş gibi gelecektir.Sessizlik sırasında düşüncelerinizin boşaldığını düşünün düşüncelerinizin kafanızı ve konsantrasyonunuzu bozmasına müsaade etmeyin..Eğer zihniniz karışırsa sözcüğü tekrarlamaya yeniden başlayın.

Bu bittikten sonra başka bir rahatlama tekniğine geçin. Aşağıda okuduklarınızı eğer yapabilirseniz bir teybe kaydedin .Gevşemiş bir halde otururken teybe daha önce kaydetmiş olduğunuz sözleri unutmadan tekrar etmiş olursunuz.

Rahatlama ve gerginlik huzur ve denge bir ruh halidir.
Bilinç fikri oluşturur bilinçaltı kesinlikle takip eder.

Yüksek Sesle Söyleyin  :

Vücudumun her bölgesine hakimim.Vücudum bana itaat edecektir.

Gevşedim vucudumun her kası her atomu gevşedi.Ayak parmaklarım gevşedi (Ayak parmaklarınızı eğin gerin yukaru aşağı oynatın.Sonra bilinçli olarak serbest bırakın.

Ayak bileklerim gevşiyor.(Ayaklarınızı gerin ve sonra gevşek bırakın.)
Dizlerim Gevşiyor.(Dizlerinizi gerin ve serbest bırakın)
Baldırlarım gevşiyor( Gerin ve gevşetin)
Kalçam gevşiyor.(Gerin ve gevşetin)
Parmaklarım gevşiyor.(Gerin ve gevşetin)
Ellerim gevşiyor.(Gerin ve gevşetin)
Kollarım gevşiyor.(Gerin ve gevşetin)(Ses tonunuzu artık iyice yumuşatın.)

Omuzlarım gevşiyor ,Omuzlarımdaki yükten kurtuluyorum.Boyun kaslarım gevşedi gerin ve gevşetin, Başımın üst kısmı gevşedi başım gevşedi beynim gevşedi tüm vücudum gevşedi aklım gevşedi .Şimdi gevşemiş durumda içimdeki mükemmel güce kendimi teslim ediyorum.

Tamamen ve mükemmel olarak gevşedim.Vücudumun tüm kaslarını sinirlerini ve kemiklerini rahat bırakıyorum. Biliyorumki içimdeki zeka vucudumun nasıl kusursuz işliyeceğini hayatımın nasıl kusursuz işliyeceğini bilir .İçimdeki zekayı neyi nasıl yapacağımı söylemesi için rahat bırakıyorum. Doğru şeyleri doğru zamanda yaparak hayatımı kolaylıkla sürdürüyorum.Hayatla uyum içindeyim. Hiç bir şey beni sinirlendiremez.Kimse beni kızdıramaz: Kendimi suçlamıyorum. Gelecekten endişe duymuyorum. Yapmak istediğim her şeyi yapmak için güç başarmak için güç alıyorum. Korkularımı üzüntülerimi içimdeki mutlak güçe havale ediyorum. Tamamen rahatım.

Cesaretimi yitirmeyi reddediyorum.Her duruma gögüs gerecek güç içimde Doğru seçimler yapmak için yönetiliyor ve yönlendiriliyorum.Hiçbir şeyin onun için imkansız olmadığı güç içimde. Yaptığım herşeyde içimdeki Kusursuz güce güveniyorum.. Şu anda içimde bulunan güce engel olabilecek hiçbir insan yer,nesne durum yada ortam yok,hiçbirşey beni rahatsız edemez. Şu anki iyi düşüncelerle geleceğimi hazırlıyorum.

Tüm hayatın benim iyiliğim için elele verdiğine inanıyorum.. Rahatım. Huzurluyum.

 

 

 

….

Uygun koşullarda tedavi nasıl görebilirsiniz bize danışabilirsiniz: 0216 456 39 75-76   Bize ulaşın
Yada www.cocukistiyorum.com –Çocuk İstiyorum formu doldurabilirsiniz.Biz size ulaşabiliriz

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ