Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Neden Çocuk İstiyoruma üye olmalısınız ?

Neden Çocuk İstiyoruma üye olmalısınız ?

Merhaba

Eger çocuk sahibi olmayı istiyorsanız uzun süredir infertilite (kısırlık) ya da tüp bebek tedavisi görüyorsanız  şu anda doğru yerdesiniz.Yalnız çocuk sahibi olmak isteyen,her türlü kötü düşüncelerden arınmış ,umutları asla yitirmeyen anne baba adaylarının ülkesine geldiniz. Aramıza hoş geldiniz.

Eger www.cocukistiyorum.com internet sitemize üye olmak ve tüp bebek tedavisi bilgilerinden haberdar olmak isterseniz,tüp bebekte indirimli tedavileri merak ediyorsanız  sitemize ücretsiz  üye olmalısınız.

Eger tüp bebek tedavisinde kararsızsanız aşağıdaki bilgileri okuduktan sonra kararınızı vermenizi rica ederiz.

Neden kısırlık  ve ya tüp bebek tedavisi için Çocuk İstiyorum internet sitesine üye olmalıyım?

Eger bu siteyi kısırlık veya  tüp bebek tedavisi olmak çocuk sahibi olmayı istemek konusunda ziyaret ediyorsanız doğru yere geldiniz.

Çünkü www.cocukistiyorum.com internet sitesi tüp bebek merkezleri  veya tüp bebek doktorları tarafından kurulmadı.Yalnızca kendisi de kısırlık ve tüp bebek tedavisi olan ve başkalarına da  tüp bebek tedavileri konusunda yol göstermek ve yardımcı olmak amacı ile bir kişi ( Sibel Tuzcu) tarafından kuruldu diger çocuk sahibi olmak isteyenlerin de katılımı ile büyüdü dernek oldu ,sayısı 50 binlere ulaşan bir katılımcı ile kendini uluslararasında da duyurdu.

Bugün  tüp bebek tedavileri konusunda dünyada 34 ülkede uzman kabul edilen 18  kuruluştan biri www.cocukistiyorum.com  ve  Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) dir.

Çocuk istiyorum internet sitesi ne işe yarıyor?

1.Türkiyedeki bütün tüp bebek hastanelerine ve tüp bebek özel merkezlerine buradan ulaşabilirsiniz. Yazılı yada telefonla bizimle  irtibat kurmanız yeterlidir.  Telefonumuz  : 0216 456 39 75  ve 0541 455 16 06

2.Çocuk istiyorum internet sitesi aynı zamanda bir çok  tüp bebek merkezi ve içinde tüp bebek merkezi olan hastaneden üyeleri için indirimler alır ve onları en doğru ,en uygun tedavileri bulmayı ve onların tek istedikleri olan çocuk sahibi olma özlemlerine kavuşmalarına destek verir.Çocuk İstiyorum Tedavi Başvuru Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

Neden üyeler www.cocukistiyorum.com  a destek veriyor, Çocuk İstiyorum neden üyelerine destek oluyor?

Çünkü biz yani bu çocuk istiyorum sitesini hazırlayan hemen herkes aynı olayları yaşadı. Aynı kısırlık ve tüp bebek tedavilerinden  geçtik. Ve birçok yanlış kısırlık tedavisine ve suistimale de uğradık aynı zamanda bazılarımız  güzel tedavilerde gördü..Aynı olayların yalnızca güzel olanları ile karşılaşmanız ve yanlış tedavi olmamanız için buradayız.

Biz her gün gün boyunca onlarca çocuk sahibi olamayan kişinin yalnızlığını,çaresizliğini tüp bebek tedavisi konusunda maddi maddi ve manevi  tedavi sorunlarını dinler ve onlara en uygun çözümleri bulmaya çalışırız.

Biz bu nedenle hastanelerden üyelerimiz ve bize başvuran kişiler için indirimler alırız ve onlara maddi ,katkımız olur.Katkımızın olabilmesi içinde siteye üye olmanız gereklidir.

İnternet sitemizde onlarca tüp bebek doktorun danışma formu vardır.Bunlar da ücretsiz doldurup o tüp bebek doktorlarıyla irtibata geçebilir ,kısırlık tedavinizi sorgulayabilir ve sürdürebilirsiniz.

Çocuk istiyorum internet sitesinde dernek sitesi de olduğu söyleniyor? Neden com adresli?

Çünkü ilk kurulduğunda yalnızca kısırlık ,tüp bebek tedavileri dayanışma ve bilgilendirme sitesi olarak kurulmuştu.Aynı olayı yaşayan kişiler burada buluşsun diye düşünüldü .Daha sonra dernek olacağı fikri yoktu.Şartlar ve sıkıntılar aynı olunca Çocuk İstiyorum Dayanışma Kulübündeki üyeler dernek olarak resmi başvurularımızın daha iyi yapabileceğimizi düşündü ve ortak kararla üyeler Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneğini (ÇİDER )i  kurdular.Bu adres daha çok tanınınca ve bu hareketi ilk başlatan da Sibel Tuzcu olduğundan , hem derneğe sitenin ismi tanındığı ve herkes tarafından duyulduğu için kendisi  de başkan seçildi .Dernek adresi ayrıca gene alındı ama buraya da link verildi. En cok ziyaret edilen site hangisi ise o derneğin işlevlerini sürdürmek için ona devam edildi.

ÇİDER Derneğine nasıl ulaşabiliyoruz.?

Derneğe internet sitesinden bize ulaşın bölümünden bütün telefonlarına ve adresine  ulaşabilirsiniz. .

ÇİDER Derneğinin işlevleri nelerdir.?Hasta hakları mı yalnızca tedavilere destek mi veriyorsunuz.?

Dernek tüp bebek tedavileri ile çocuk sahibi olmak isteyen kişilere hem kısırlık ve tüp bebek tedavilerinde destek hem de yanlış yapılan tedavilerde de hastanın haklarını koruma konusunda da yol gösterici rol oynamaktadır.Hasta tarafındadır.İlk çözüm olarak daima iki taraf içinde uzlaşıcı rol oynamaktadır.

Bazı servislerinizin ücretli olduğu söyleniyor.Bunlar neler.? Sitenizin bir bölümü ücretlimi?

Sitemizde bütün hizmetler, doktor formları,sohbetler,forumlar tamamen ücretsizdir. Tüp bebek tedavisi olmak istiyorsanız Çocuk İstiyorum Dayanışma dernegi dernek oldugu icin merkezler dernek üyelerine tüp bebek tedavilerinde indirim uygulamaktadırlar.Derneğe internetten yada telefonla  başvuranlar da bu indirimlerden yararlanabilmektedirler.Tüp bebek tedavisi için başvuranlar  dernege destek için bir defaya  mahsus olmak uzere bir kayıt aidatı öderler.Çocuk İStiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER yaşamını üyelerin aidatlarından ve toplantılardan alınan bagıslardan , internet siteside reklam gelirleriyle yaşamını sürdürmektedir.

Bazı derneklerde üyelik bile yok. Sizde neden üyelik ve aidat var?

Bu yanlış bir duyum Bizde internet üzerinden bütün hizmetlerimizi ücretsiz olarak veriyoruz.Ama bizden sonra kurulan bütün dernekleri özellikle kimlere ait olduğunu araştırmanızı ondan sonra tedaviye başlamanızı öneriyoruz.Bir hastanenin hasta kapmak için yan kuruluşu olmaları çok muhtemel .Çalışanlarında maaşlı personel olmaları.Bizde her şey ücretsiz diyorlarsa mutlaka bir yandan bir gelir onlara gelmektedir. Bizse tedavi olmak isteyen çiftler olarak ve kendimiz gibi olanlara destek veren bir kuruluş olarak aidatlarla kendi yağımızda kavrulmakta ve gene size hizmet vermekteyiz.
Parasız  800 lu hatlar kiralık yıllık 2 bin tl civarında bir gider tutmaktadır. Turk telekomdan en az 90 telefonu olan kuruluşlara verilmektedir.En az 90 telefonu olan kendi basına yeni kurulan bir dernek tanıyor musunuz? Biz bilmiyoruz bize haber verirseniz çok seviniriz.

Sizin isminize benzer siteler görüyoruz benzer servisleri ama biz ücretsiziz diye reklam veriyorlar.Siz de tekiz diyorsunuz.

Evet iddia ediyoruz Çocuk İstiyorum .com sivil toplum kuruluşu olarak tektir.Bize benzeyen isimlerdeki siteler ya bir hastaneye aittir yada hastanelere hasta üzerlerinden para kazanmaya çalışmaktadırlar.İsim benzerliğinden dolayı ve cocukistiyorum.com internet sitesin cok hastanın girdiklerini bildiklerinden ismimizi anımsatan cümlelerle hile yapılmaktadır.Baskasının isim benzerliğinden yararlanmak ve benzer siteler yapmak yasal olmayan bilişim suçlarına giren bir durumdur.

Çocuk istiyorum.com hastanelerden hasta yararına indirim alır.Bu indirimleri de dernege kayıt olan aidat ödeyen uyelerine imkan olarak sunar.Dernek uyeliği yıllık bir defaya mahsus 150 YTLdir.
 

Zaten tedavilere yeteri kadar para ödüyoruz neden birde size ayrıca ödeme yapalım?

Merak etmeyiniz bizde zaten sizin tüp bebek tedavileriniz için gereğinden fazla ödeme yapmanızı önlemeye çalışıyoruz.Dernege üye oldugunuzda simdi merkezlerden duydugunuz ücretlerin  altında bir fiyata gene aynı yerde ve aynı kalitede tüp bebek tedavisi olabildiginizi hayretle göreceksiniz.

Böyle bir indirim nasıl olabiliyor? Ya  sizinle indirimli tedavi olup bu defa da kalitesiz tedavi olursam?

Çünkü bizim üye sayımız fazla hasta sayısı dernek kanalı ile cok olunca merkezlere bir zarar vermiyoruz hatta çok büyük yararımız dokunuyor. Tüp Bebek Merkezi olan Hastanenin ortalama maliyetlerini düşürüp diger kendiliğinden gelenlerden alınanlarla aslında  kârlarını artırıyoruz. Bu nedenle Tüp Bebek Merkezleri üyelerimizden çok memnunlar Bu nedenle bizden giden uyeler merkezler icin cok değerli, ayrıca tedaviden memnun kalmazlarsa zaten hemen bize söylüyorlar ve merkezle görüşüp mutlaka bir hasta memnuniyeti yaratmaya calısıyoruz. Üyelerimiz indirimli tedavi gördükleri için memnun ve mutlu ayrılıyorlar. Yani iki tarafta bu işlemden mutlu kalıyor.Biz gelir olarak orta ve ortanın biraz üstü olan belli bir kesime hitap ediyoruz.Çok çok iyi imkanları olan kişiler zaten bize başvurmadan direkt merkeze gidiyorlar.Onlar için iki defada ödese 5 defa da ödese ödenen para zaten önemli degil.

Yanlıslıkla bir form doldurdum ödeme yapma zorunluluğum varmı ?

Hayır.Doldurduğunuz bütün forumlar ücretsizdir.Herhangi bir sey ödeme zorunluluğunuz yoktur.Çider’e üye ( yani Çocuk İstiyorum Dayanısma Dernegi ‘nin kısa dı (ÇİDER dir ve biz kısaca hep bu adı kullanırız.) kaydı yazan yeri yanlışlıkla da doldursanız dernekten bir kişi mutlaka arayıp sizinle konusur.

Çocuk İstiyorum Sitesine kayıt olduktan sonra  ne olacak?

Öncelikle her zaman siteden bir arkadasımız sizi arar ve kısırlık ve tüp bebek tedaviniz ile ilgili sorununuzu tam olarak ögrenmeye gayret eder ve sizinle size uygun ( zamanınıza,maddi imkanınıza  ve diger sartlarınıza uygun) bir yol haritası çizmeye calısırsınız ya da yalnızca sorulacak bir sorunuz vardır onu sorarsınız.Arkadaşımız da onu danısman doktorlarımıza sorarak size en kısa sürede sözlü yada mail yoluyla geri döner.

 Bu yazdıklarınızı çok olumlu buluyorum bütün sorularıma cevap alabildim diyorsanız sitemize buradan  Üye ol  bölümünden  üye olabilir haftalık maillerimizden ve sitemizde olan haberlerden bilgi alabilirsiniz.

Hem siteye hemde derneğe de uye olmak ve bu çalışmalara katkıda bulunmak istiyorum indirimli tedavilerden yararlanmak istiyorum haberdar edilmek istiyorum diyorsanız  0541 4551606 dan bize ulaşabilir yada info@cocukistiyorum.com a iletişim bilgilerinizi  mail atabilirsiniz siteye üye olarakda bize ulaşabilirsiniz.

Artık üyelikten cıkmak istiyorum.Kendimi nasıl kayıttan sildirebilirim?

info@cocukistiyorum.com

mail adresine mail atmanız yeterli.İsteginiz yerine ulaşacaktır.

İnternet sitemizde cok yararlı saatler geçirmenizi diliyoruz.Daha ayrıntılı sorularınız için lütfen bizi aramaktan çekinmeyiniz.

Telefon numaramız:  0216 456 39 75 ve  0216 456 39 76  veya 0541 455 16 06 

 

..

Tüp Bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile de bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ