Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 25 – 20.06.2002

BİZ BUNU HAKETTİK Mİ?

Bu sayfayı okuyor musunuz bilmiyorum ama eğer okuyorsanız, bilmenizi isterim ki ben , Çider Ekibi ve cocukistiyorum.com Ekibi, siz üyeler tarafından hiç bu kadar yalnız bırakılmamıştık..

Hayatımızda, eminim hiç bu kadar üzülmemiş, bu kadar utanmamıştık.. ‘Çocuğunuz olmuyor’ dediklerinde bile..

Toplantımız için haftalarca deliler gibi çalıştık, çocuklarımızı bir tarafta ağlar bıraktık ve toplantı için anlaşmalar yapmaya gittik. Kızımı, Bakanı toplantıya davet etmek için, gece yarısı yatağından kaldırıp yol üstünde sabaha karşı yanan bir minibüse bindirdim.. Tuna’nın çocukları perişan, Muko’ nunkiler ondan daha beter.. Derneğin, evlerimizin, cep telefonlarımızın faturaları kemiğe kadar dolu, milyarlarca para … Eşlerimizle gerginlikler yaşadık ihmal yüzünden. Ne için ???…

Çocuk sahibi olmak isteyen arkadaşlarımız, Türkiye’nin en iyi doktorlarını bir arada görsünler, sorunlarını anlatsınlar, her türlü problemleri ile ilgili bilgileri, en yetkili ağızlardan dinlesinler diye… Ses getirelim diye… Gündem açalım, Türkiye’de biz bunu hak ediyoruz diye..İki gün boyunca saat sabah 10.00 akşam 18.00 e kadar..

Otel ücretsiz, giriş ücretsiz, ikramlar, her şey bedava… Gelenlere, özellikle bu ayın özelliğiyle ilgili tişörtler hazırlandı hediye olarak …

Hiç kimse gelmedi arkadaşlar.. Hiç kimse… Hayatımda kendimi bu kadar yalnız ve utanmış hissetmedim. Ankara’ dan , İzmir’den doktorlar geldi ama bizim üyelerimiz orada yoktu..

Neden yoktunuz arkadaşlar…

150 kişilik salonun yalnız ilk iki sırası doluydu..

Sabah kimse alışık değil herhalde diye açılışı saat 13.30 a aldık. Olayı duyurmak isteyen tam 14 ayrı yerden basın gelmişti.. Ama kimse yoktu.. Kendi sorunlarımızı duyurmak için elimize gecen altın fırsatı kaçırdık.. Hem cocukistiyorum.com’un hem de Çider’in imajını, düzelemez bir şekilde bozduk… Doktorların bize olan güvenlerini yitirdik.. Bu mu dediler çok üyeli cocuk istiyorum.com. Hani neredesiniz?… Gümbür gümbür sesleniyordunuz. İndirimler istiyordunuz , Devlet’ten tedavileri karşılamasını… Nerede bu insanlar.. 13.30 da salonda doktorlar dahil 36 kisi vardı.. Gün içinde 80’e yakın kişi geldi ve gitti. Ama sürekli durmadıkları için salon hep boş kaldı ve biz adeta ölmek istedik..

Davet edilen doktorlar, saatler öncesinden CD leri, disketleri ile birlikte oradaydılar. Salonu görünce şok oldular ve çok bozuldular ,kızdılar. Çok da haklılardı.. Hepsi işlerini, randevularını, transferlerini, her şeylerini bırakıp gelmişlerdi. Şimdi onlara kendimizi nasıl affettireceğimizi bilemiyorum.

İnsan sayısı az olduğu için iki salonu birleştirip tek salon haline getirdik. İki tarafın konuşmacıları bir salonda konuşunca, bu sefer konuşma saatleri sarktı. Doktorlardan şehir dışına çıkacaklar sabırsızlandı ve çok haklı olarak sinirlendiler… Muko en fazla laf işiten oldu ne yazık ki..

Muko, Tuna, Okan, Cansın, Aydoğan Bey, Hülya, Suzi, Candan çıldırasıya çalıştılar.. Bir aksilik olmasın diye. Dışardan gelen Reiki uzmanı Mine Dural bile iki gün, ilk gördüğü bizler için çalıştı..Hiç gelmeyen üyeler yerine..

Neredeydiniz arkadaşlar, tedavilerde indirim isteyen ihtiyaç sahipleri? Neredeydiniz tüp bebek paralarının çok pahalı olduğundan şikayet edip acaba nasıl ücretsiz yaptırabilirim diye bana yazanlar… Benden ücretsiz ilaç yardımı isteyen arkadaşlarım….. ‘Sonuna kadar arkandayız’ diyenler.. Özellikle İstanbul’da oturan ve üye olan 460 arkadaşım. Üçte biriniz eşlerinizle gelseydiniz o iki salon dolardı..

İşte şimdi tam sırasıydı.. Bizi yoğun kalabalık olarak gören bütün doktorlar, elbirliği ile neler yapılacağını tartışacaklardı.. Biz her şeyin düzelmesi için güç olacaktık. Birbirimize destek olup “Hasta-doktor “ tam bir ekip çalışması yapacaktık onlarla.. Ama onlar tam kadro geldiler, siz yoktunuz..

Biz nerede hata yaptık bilemiyorum. Bütün üyelerimize 4 defa mail atıldı. Size mail gelmediyse haber verin, serverimizi hemen değiştirelim?

İki gün Hürriyet Gazetesinde ilan yayınlandı. Gözcü gazetesinde duyuru yapıldı… ATV sabah haberlerinde anlatıldı… Bunlar yapılıncaya kadar, ne kadar kişi birbirine ricalar etti biliyor musunuz?. Daha ne yapabilirdik bilemiyorum ki.? Bana hala ‘toplantının yerini bildirmemişsiniz lütfen bana telefon edin’ diye mail atanlar vardı. Siteye girip baksanıza… Sizin için her şeyi hazırlayıp önünüze koyuyorum. Siz de biraz elinizi kaldırın lütfen ..

Sitede ayrıntısı ile yazılan şeyleri bana mail atıp özel olarak soruyor, size mailde yazmamı istiyorsunuz, yazamam yapmamda … Sitede yazıyor bakın deyince de beni baştan savmakla suçluyorsunuz . Yapmayın lütfen bunu…

 

Çok üzgünüm ve utanıyorum .. Ama çok utanıyorum..

BİZ BUNU HAKETTİK Mİ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ