Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi 190 İNSANOĞLU KUS MİSALİ

“İNSANOĞLU KUŞ MİSALİ ” derlerdi ama bu kadarına da inanmazdım…

Sevgili dostlarım;

Geçen hafta 2 gün içinde 4 şehir gördük.Cumartesi sabahı İstanbuldan Denizliye uçtuk.Denizli ‘den Uşak a geçtik.Uşak ‘ta toplantımızı yaptık.Akşam Afyon a gittik.Pazar günü Afyon da toplantımız bittikten sonra akşam 17.00 de Ankara ya hareket ettik.Ankara’dan da 10.00 uçağı ile İstanbul a gene evimize döndük..

Uşak ilk defa gittiğimiz bir şehirdi.Uşak belediyesi bize toplantı yeri olarak Huzur Park ta Oda tiyatrosunu tahsis etmişti Uşagın ortasında hakikaten huzur verici yeşillikler arasında bir yerdi.Belediye den gelen arkadaşlar bize ellerinden gelen her türlü yardımı yaptılar.
Bu toplantımızda uzman doktorumuz Doç.Dr.Selman Laçin hem kadın hem de erkek infertilitesini birlikte anlattı. Gruptaki tek erkek olmanın bütün zorluğunu da bütün seyahatimiz boyunca yaşadığını düşünüyorum.Özellikle Memorial Hastanesinin Tüp Bebek Halkla İlişkiler Sorumlusu Nilay Hanım olduğunda.Nilay Hanım çok ilginç bir kişilik.

Hiperaktif, aklındaki ağzında,neşeyi ve üzüntüyü aynı anda yaşayabilen,keyfine düşkün ama peşindekileride beraberinde sürükleyen bazen komik bir çocuk bazen aklıbaşında olgun bir hanım.Görmeniz gerekir sanirim o anlatılamaz.Hafta sonu gezilerimizi unutulmaz kılmayı gerçekten başarıyor.Keyif içinde toplantılara katılıp dönüyoruz.

Uşak ta hanımla ve beyler tabiî ki bizi yalnız bırakmadılar.Toplantıya 200 kişi katıldı.Siteden üyelerimizi de orada görmek beni her zaman çok duygulandırıyor.Birbirinden habersiz gelmeleri ve orada tanışmalarıda ayrı bir güzellik oluyor.. Uşak toplantımızda 1500 usd lik indirimli tüp bebek imkanına Sultan Katran adlı üyemiz kavuştu.Salonun çok istekli olması Nilay Hanımı da etkiledi ve iki arkadaşımız daha Dilek Doğan,Raziye Arslan arkadaşlarımızda bu arada indirimli tedavilere hak kazanıverdiler..Tam mutlu son oldu yani.

Toplantı biter bitmez Afyona dogru yola çıktık.Akşam 18.00 gibi Afyona geldik.Oruçoğlu Oteline yerleştik. Çok değişik bir atmosfer .Dışarısı buz gibi açık alanda sıcak havuz a insanlar giriyor ve bornozları ile otelde dolaşıyorlar.İnsan ilk önce yadırgıyor ama bir müddet sonra alışıyorsunuz.Eh bize Nurayla ikimiz bornozla resim çektirerek bu olayı ölümsüzleştirmek istedik..

Afyondaki toplantımız Memorial Hastanesinin yanı sıra Afyonkarahisar Memur Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile ortaklaşa yapıldı.Afyon İl Temsilcimiz Mustafa Bey aynı zamanda Bu derneğin de başkanlığını yapıyor.Toplantıya başlamadan önce onların aktiviteleri hakkında biraz bilgi almak istedim ağzım açık kaldı. İki yıllık dernek olmalarına karşın o kadar değerli insanları bünyelerinde toplamışlar ve öyle güzel aktiviteler yapmışlar ki dinledikçe insanın gögsu kabarıyor.Bana kocaman bir buket çiçek hediye ettiler,bütün arkadaşlarımıza da birer kutu lokum paket yaptırmışlar çok utandırdılar inanın çok duygulandım.Toplantı da kalabalıktı.Yaklaşık 250 kişi düğün salonunu doldurmuştu.Katılanlar için Selman Bey herklesin sorusunun cevaplanmasını düşünerek bilgi kısmını fazla ayrıntıya girmeden hemen soru cevaplara geçti. Uzun uzun herkesin sorularını cevapladı.Toplantının sonunda da Mahmut Çallıpınar üyemiz 1500 usd lik indirimli tüp bebek tedavi imkanına kavuştu..

Afyon da toplantıdan çıktıktan sonra İkbal tesislerinde hemen acilen bir şeyler atıştırdık ve yola çıktık.Ankara ya yolumuz uzundu.3,5- 4 saat sürüyordu.Afyuon yolu çift yol olmadığından bizi tedirgin etti ve biraz korkuttu.Neyseki sağ salim Ankara ya Havaalanına ulaştık.Havaalanı ne olmuş arkadaşlar öyle muhteşem öyle modern ki anlatamam.İnsan nasıl gururlanıyor kendi ülkesinde de böyle şeyler gördüğünde …

Gece 24.00 İstanbul daydık..4 şehir den geçmiş ve görmüş olmak ve bunu düşünmek bile beni yoruyor.Ertesi gün Salı günü tekrar Başbakanlıkta yapılacak Aile ve Sosyal Araştırmalar komisyonu toplantısı için Ankara ya dönmem gerektiğini düşünerek tekrar yorgunluk bastı.. Bu hafta nerdeyse gün aşırı uçakla sabah Ankara ya gitmek ve aynı gün gece kızım için geri dönmek zorundaydım..

Önümüzdeki hafta Niğde de olacagız..Nigde de ilk defa hem İstanbul Tüp Bebek Merkezi

İle hem de ilk defa Niğde ye gidecegiz.İkisinin de ilk olması heyecanlandırıyor.

Niğde deki arkadaşlarımızı toplantıya davet ediyorum..

Hepinize sevgilerimle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ