lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 116 – 29.06.2004

GEÇEN HAFTA

 

Berlin’e gidemedik. Sanırım bu yıl kısmetimde yokmuş. Her şey hazırdı. Kalacağım otel ,uçak biletlerim masamda vizem alınmış.Ama üst üste olan bazı aksilikler ve  yaşanan  bazı olaylar Berlin’e gitmememizin  ve toplantı yapmamamızın bizim için daha iyi olacağını işaret ediyordu.Bizde uçuşa saatler kala her şeyi göze alarak bütün rezervasyonları iptal ettik.Bizim içinde sarsıcı bir gelişmeydi ama göze almalıydık. Dünya hasta liderleri konferansına da şahsen bu nedenle ilk defa  katılamadım ama Derneğimizin doktoru Dr. Celalettin Örnek bizim adımıza temsilen toplantıda bulundu ve benim yapacağım çalışmalarımızla ilgili sunumu benim ağzımdan bütün dünya hasta liderlerine okudu. Daha sonra aradığında kendi de  sunumun çok güzel geçtiğini ve arkamdan ama benim ağzımdanmış gibi okunan çalışmalarımızın çok 38 ülkenin temsilcileri tarafından duygusal anlar yaşattığını anlattı.Bana hoş bir süpriz yaparak sunumumu okurken powerpoint görüntüye bir de fotoğrafımı eklemis.Toplantı sırasında sık sık Berlini arayıp izlenimlerini sordum tabii.Oda;

“Çok etkilendim ve gurur duydum Sibel Hanım herkesin gözü sizi arıyordu. Herkes bana nerede olduğunuzu sordu.ve gelmemenize gerçekten üzüldüler. ”Bu kelimelerde bana fazlasıyla yeter işte.Sanki oradaymışım gibi çok mutlu oldum….

 

BURSA TOPLANTIMIZ 10 TEMMUZDA

Bursa toplantımız Bursa Soranus Tüp Bebek Merkezinin Başkanı Doç.Dr.Serbulent Orhaner’in Berlin de yapılan ESHRE toplantısına katılması nedeniyle 3 Temmuzdan 10 Temmuza kaydırıldı.Bursa da Soranus Tüp bebek Merkezi ilk kez bizimle birlikte olacak ve bu toplantı nedeniyle üyelerimizden 1 kişinin ücretsiz tüp bebek tedavisini üstlenecek ve ayrıca 50 hastaya da çeşitli indirimler yapılacak.

Toplantı Bursa Kervansaray Otelinde ve saat 13.00 de başlayacak 17.00 ye kadar devam edecek. Toplantı her zaman ki gibi halka açık ve ücretsiz olacak.

 

TAKSİTLİ TEDAVİLER İLGİ GÖRDÜ.

Bu arada toplantılar arası çalışmalarımızda boş durmadık tabi.. Taksitli tedavi olmak isteyen bir çok kişinin bankaya müracaat ettiği bildirildi ve banka tarafında bize yönlendirildi.. Çocuk istiyorum dayanışma derneği tarafından yalnızca çocuk sahibi olma konusunda yapılacak çabalar için çıkarılan bu özel kredi bir çok kişi tarafında benimsendi.Hastanelerden aldığımız indirimlerle beraber bankanın bir yıllık faizini de hesaplarsanız gene de üye olmadan gidilen hastane tedavi fiyatının altında kalıyor. Bir çok kişi bunu hesapladı ve kendisi için en uygun tedavi seçenekleri arasında kendi seçtikleri hastanelere başvurdular.

 

Bu yıl tatil yapmayacağız. Dernek sabah 09.00 akşam 17.00 arasında açık olacak.Tedavi olmak isteyen ve indirim almak isteyen arkadaşlarımız için hafta arası hep açık olacak.Hafta sonları şehir dışında toplantılarda olmamız nedeni ile ne yazık ki açık değil.

 

Sormak istediğiniz her şey için bizi arayabilirsiniz.

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ