lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 37 – 17.10.2002

Hiç Kasımpatılarını incelediniz mi?

Sevgili dostlar merhaba;

Hiç umutlarınızın bittiğini sandığınız “tamam hiç daha kötüsü olmamıştı” dediğiniz zamanlarınız oldu mu? Yada “bittim, mahvoldum” dediğiniz… Damağınızda acımsı bir tadın hiç geçmediğini; yüreğinizdeki o mengenenin de canınızı sıktıkça sıktığını hiç hissettiniz mi?
Yalnızsınızdır. Savunmasızsınızdır. Yorgunsunuzdur. Anlatamaz, anlayamazsınızda. Gözünüzde bir damla yaş her an hazırdır akmaya sebepli yada sebepsiz… Soğuktur elleriniz belki ısıtacak bir elin olmamasından. Çirkinsinizdir kendinizce. Aynalara da küs… Gözlerinizdeki pırıltılar yok oldu, yok olacak gibidir… çaresizsinizdir. Sebep çoktur. Ya parasızsınızdır, ya terkedilmiş, ya hasta. Aslında yüzlerce ya da’ dır sizi bu hale getiren. Ne zaman geçecek bilmezsiniz. “umut garibin ekmeği” umarda umarsınız. Ya çaba?

Oysa hiç gördünüz mü? Kim bilir kaç gün olmuş dalından koparılmış kasımpatılarını. Hala dimdik, hala ayakta, hala pırıl pırıl. Koparılmaya inat solmamaya kararlı.
Oysa aklımız hep güllerdedir, hep lalelerde… Solmak, kurumak çok kolay.. Oysa dimdik ayakta durabilmek önemli olan. Yılmamak zorluklardan… Hayallerden umutlardan vazgeçmemek asıl olan. Ne dersiniz denemeye var mısınız kasımpatı olmayı? Her şeye rağmen, her şeye inat… Sevgiler ama yürekten.. Size gönülden ,yüreğimin taa derinliklerinden onayladığım bir yazı ile seslenerek başlamayı uygun buldum gene ..(Dizeler Gene Cansından tabiii..)

Sevgili arkadaşlarım önümüzdeki ayın başında bir toplantı yapacağız ama gerekli izinleri almadan sizlere toplantı yerini, kiminle yapacağımızı ve nasıl olacağını açıklamayacağım.Yalnızca sürprizlerin başlayacağını işaret etmek istedim. Mail adreslerinizi kontrol edin,habersiz kalmayın,siteyi bu haftadan itibaren sıkı takip edin olur mu?Dernek üyeliklerinizi tamamlayın.Dernek üyesi henüz olmadıysanız bu hafta tekrar siteye konulacak.Formatı bilgisayar hatası yüzünden bozulduğu için kaldırmıştık tekrar yarın koyacağız. Dernek formunu doldurun ve bize başvurun.

Yine yine yeniden birlikte olmaya başlayacağız. Gerçekten çok heyecanlıyım..Arkadaşlarımı çok özledim.Yeni arkadaşlarımızla da süratle tanışmak istiyorum.Geçen hazirandan bu yana yaklaşık sitede sanal olarak 660 kişi üyemiz oldu.Bunlar çok hoş bir gelişmeler…Bilgilenmek için yeniden yeniden insanlar geliyor.Daha bizi duymayan o kadar çok insan var ki..

Doktorlarımızı ve psikiatristimizi takip edin..Sağlıkla yolumuza devam edelim.

StarTV nin kasedini sevgili Sandra hepsini kayıt etmiş ve bana yollamış.Ne kadar sürpriz oldu ne kadar sevindim ve duygulandım bilemezsiniz.İnsanın böyle dostlarının olması gerçekten çok güzel.. Bedenimle savaşmayacağım diye çok güzel bir yazı yazmış bir üyemiz okumanızı tavsiye ederim.Bu hafta savaşa devam edenler birbirinden güzel yazılarla adeta yarıştılar..Bir güzel üyemizde savasa devam edenlerde gene güzel hikayesiyle bize destek oldu..

Çok çok sevgiler hepinize,
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ