lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sayın Cumhurbaşkanımıza ikinci mektup

Sayın Cumhurbaşkanımıza ikinci mektup

Sayın Cumhurbaşkanımız;

Çocuk sahibi olmak isteyen 5.000 e yakın anne adayı sizin bir talimatınız ile halledilebilecek sorunlarımızı içeren mail attık .Cumhurbaşkanlığına ve BİMER in özel sayfasına giden yazımız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına  ,Sağlık Bakanlığı Tedaviler Hizmetleri Müdürlüğü,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına vb bir çok yere yollandıktan sonra tekrar BİMER  yazı yollandı ve sonra da bize aynen geri döndü.Geçen yıl bir hastane ile yapılan projenin iptal edildiği  maliyetin 6-7000 Türk lirası civarında olduğu belirtildiğine dair bir de cevap yollandı. Bunu devlet ödeyemem derse asgari ücretle çalışan bir aile bunu defalarca nasıl ödeyebiliriz? Bizler  Belediyelerin sosyal yardımlaşma vakfından yoksulluk tedavisi değil,”Türkiye genel nüfus artışı gerekliliği politikası gereği”  öncelikle bir an önce  kadın ve erkeğe yönelik  üreme, doğurganlık tedavileri ve doğumlarla ilgili tür türlü tedavinin devlet güvencesi kapsamına alınması ve ileri yılarda kısırlık sorununun en aza indirilmesi ile ilgili bütün bakanlıklarla birlikte eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları yapılmasını arz ediyoruz.

Saygılarımızla.

Aliye Sibel Tuzcu

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER)
Başkanı

www.cocukistiyorum.com 

 

Sayın Cumhurbaşkanımıza yazdığımız ilk mektubu okumak isterseniz burayı tıklayınız

 

 

 

 

..

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. SERPIL ESEN YAVUZ dedi ki:

    Merhaba sosyal sigortalarin halen hazirda bulunan 3 tup hakkina ek her transfer de yas sorunundan dolayi 1 embriyo transfer ediliyor. Ben bunu mantikli bulmuyorum. Zaten zor sartlar ve psikolojisi tahmin edilemez seyler yasiyoruz . en azindan tup de kac embriyo var ise , kendi tercihleriyle degilde secimi Allahu tealaya birakmalarini istiyorum . tup de ne kadar embriyo var ise hepsini transfer etsinler bence . belki sectikleri degil de hafeketsiz gordukleri tutacak ne malum neye gore kime gore bu karar. Brnce bu konuya da bir el atmalarini istiyorum.
    Ben gecen sene transfer oldum secimlerine gore 4 embriyodan birini transfer ettiler digerlerini imha ettiler.Tabi benim imzami alarak yaptilar ama biz ilk defa yaptirdigimiz icin tutar umidiyle herkez gibi yaptirdik , fakat tutunamadi. Eger hepsini yapmis olsalardi tutma ihtimali olurdu belki bu da bir umit sonucta Rabbim bilir en iyisini . Imtigan olarak kabul ettik boyle inandik . Ama elimizde olanlarida hic yere imha etmesinler . insanlar o yumurtalari olusturabilmek icin ne ilaclar hormonlar aliyorlar sagliklarini bir dunya meyvesi icin bir hic yerine koyup tehlikeye atiyorlar, olmayan bebegin annrlik ic guduleriyle ???

BİR YORUM YAZ