Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Hanımlar Biyolojik saatiniz size oyun oynamasın.

Hanımlar Biyolojik saatiniz size oyun oynamasın.

www.cocukistiyorum.com Çocuk istiyorum hamilelik ve kısırlık portalının önemli bir misyonu genç hanımlarda doğurganlıkları ile ilgili farkındalık yaratmaktır. Doğurganlık konusunda tüm genç kadınların kendi bedenleri hakkında bilinçlenmesi gerekmektedir. Çocuk sahibi olabilme yeteneği 35 yaşından sonra hızla azalmaktadır.

·         30 yaşındaki kadınların yaklaşık % 95 inin çocuğa dönüşebilecek yumurtalarının (over foliküler hücrelerinin) orijinal sayısı sadece % 12 dir. Kadınların yaşı  40 olunca bu hücrelerin sadece% 3 ü kalır.

·         30 yaşındaki normal sorunları olmayan bir kadında hamilelik için % 20 şansı var ama  40 yaşına gelen herhangi bir sorunu olmayan  bir hanımda bu oran % 5  e düşer..

·         Eğer  doğurganlık konusunda kendinizi kontrol etmek isterseniz ve .çocuk sahibi olma konusunda kendinize zaman tanımayı düşünüyorsanız aşağıda belirtilen testleri yaptırabilir beklemeniz gerekip gerekmediğini öğrenebilirsiniz.

o    Folikül Uyarıcı Hormon (FSH) Testi

o    25-hidroksi D vitamini Testi

o    Estradiol Testi

o    Anti-Müllerian Hormon (AMH) Testi

·         Her ne kadar  tüp bebek tedavileri ile çocuk sahibi olmak konusu günümüzde büyük ölçüde hallediliyor olsa bile 35 yaşın altındaki hanımlarda eve canlı bebek götürme oranı % 65-86  arasında . 40yaş ve üzeri yaşın üzerindeki hanımlarda %23- 42 arasında değişmektedir.

 

 

Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurup bize başvurabilirsiniz.

 

Çocuk İstiyorum  Danışma Formu  

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ