Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Güneşli bir günde Çanakkale de Tüp Bebek tedavileri toplantısı yaptık

yonetim

Çok güzel güneşli bir günde harika bir yolculuk sonrası Çanakkale’ye ulaştık. Yol boyunca tarihi tepeleri seyrederek gelmemiz, yapılan savaşları anmamız, duygusallaşmamıza bu vatan için canını vermiş şehitlerimiz için bol bol dua etmemize ve dolayısıyla ruhumuz da temizleyerek şehir merkezine gelmemizi sağladı. Bir kış günü hava ancak bu kadar güzel olabilirdi. Toplantı için çok erken gelmiştir.

Bavulumuzu salona koyduktan sonra hemen birkaç adım ödete de Truva heykelini ziyaret edip bu toprakların ne kadar kıymetli bir tarihi barındırdığına tekrar şahit olduk. Kış mevsimi olmasına rağmen her yer turist kaynıyordu. Onlar arasından kendimize yer açıp resim çekip hem bu güzel havayı hem de nefis görüntüleri ölümsüzleştirdik.

Çanakkale’de Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği tarafından yapılan Tüp bebek tedavileri toplantısına Acıbadem Bursa Tüp bebek Merkezi Başkanı Doç.Dr. Şahin Zeteroğlu katıldı. Yoğun ve son derece katılımcı bir toplantı yaşadık. En sevdiğimiz toplantı şekliydi bu. Salon kalabalık,insanlar dinlemeye istekli doktorumuzda anlatmaya.. Uzun süreden beri tüp bebek tedavilerinde çok fazla ayrıntılara girilmeyen bir konu olan genetik ve tüp bebek tedavileri bu toplantının ana maddesini oluşturdu. Nedeni toplantıya katılanlardan ilk defa görmeyen bir arkadaşımızın bebek sahibi olma çabalarını gündeme getirmesi ve tesadüfen aynı gün Şahin Beyin gözleri görmeyen bir hastasının tüp bebek tedavisi ile anne olup toplantıya sağlıklı bebeğini teşekkür etmek için getirip tedavisini katılımcılarla paylaşmasıydı.

Açılış konuşmamı yaptığımda ve derneğin çalışmalarını anlattığımda da tüp bebek tedavileri kadar ilgi görmek beni gerçekten çok mutlu etti.. Derneğin amacının aynı sorunu yaşayan kişileri bir araya getirip, sorunların çözümü için ortak çaba gösterdiğini, daha uygun tedavi imkanı sağladığını anlattığımda bu konuyla ilgili bir çok soru soruldu. Ve bir çok görüş ortaya atıldı. İnteraktif bir toplantı olması ve sonuna kadar böyle devam etmesi hepimize oldukça keyif verdi. Çocuk istiyorum Dayanışma Derneğinin başka faaliyetlerini de beklediklerini belirttiler. Bir başka toplantıda tekrar birlikte olma temennisi ile toplantıyı sona erdirdik.

Her şey gönlünüzce olsun.

Sibel Tuzcu

 

Acıbadem Bursa Tüp bebek Merkezi Başkanı Doç.Dr. Şahin Zeteroğlu na tüp bebek tedavisi icin aşağıdaki formdan ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ