lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Embriyonun rahime daha kolay yerleşmesi için öneriler

Embriyonun rahime daha kolay yerleşmesi için öneriler

Embriyonun rahime daha kolay yerleşmesi için öneriler

Embriyonun rahime daha kolay yerleşmesi için önerileri sizin için derledim.
Eski kocakarı sözleri olarak söylediğimiz bazı şeyler bazen kadim bilgiler olabiliyor. Karnını kasıklarını ayaklarını sıcak tut derler sürekli olarak yoksa çocuğun olmaz. İlginçtir ki yabancı sayfaları araştırdığımda Çin tıbbında hemen hemen aynı şeylerin olduğunu görüyorum. Adamlarda binlerce yıl öncesinden buna benzer bir şeyler söylemişler. İyi de bizim anneannelerin kulağına nerden geldi bu  değil mi?
Yurtdışında bazı  kadın doğum uzmanları da özellikle aşılamayı ve tüp bebek tedavisini takip eden günlerde karın bölgenizi extra sıcak tutmayı tavsiye ediyor Bu durumda ayakları sıcak tutan çoraplar, özellikle boğaz ve baş bölgesini de sıcak tutmak önemli hale geliyor.
Bu arada okuduklarımı da sizin için derlemek gereği duyuyorum. İşte embriyonun rahime daha kolay yerleşmesini sağlamak için yapılan öneriler ;

Rahime Kan akışını teşvik edin.


Kanınızı sağlıklı tutmak ve rahime kan akmasını teşvik edebilmek için bu tedaviler süresince gerçekten önemlidir. Rahim duvarının kalınlaşması ve embriyoların rahim duvarına yerleşmesi için rahimi hazırlamaya yardımcı olur.


Yiyecekleri baharatlı tüketin
.

Baharatlı yiyeceklerin kan dolaşımını hızlandırdığı sır değil .Tahammül edebildiğiniz ve size dokunmayacak  kadar baharat kullanın .Özellikle acı olanlar.

 

Rahim ve karın bölgenize masaj yapmayı unutmayın.

 

Rahim masajını içeren videomuzu seyredin ve yapın. Hint yağı bulabilirseniz hint yağının rahimin kan akışını çoğaltmasında yararları olduğu yurt dışında araştırmacılar tarafından yazılıp çiziliyor. Denemenizin hiçbir zararı yok. Üstelik embriyonun rahime tutunmasını kolaylaştırabileceğini düşündüğümüzde kim karnını ovmazki ?


Hareket edin bol bol  hareket edin.

Düzenli yürüyün ve düzenli hareket etmek kan dolaşımınız için gerçekten çok önemlidir . Süreli oturarak iş yapıyorsanız bir müddet ayağa kalkıp ayakta işinizi öyle yapmayı deneyin.Böylelikle Vücudun kan akışını artarıp tüm hücreler taze kan ve oksijen gitmesine yardımcı olun. .

 

Sağlıklı yağlar tüketin.

 

Özellikle her gün  avokado tüketmeye gayret edin.  Araştırmalar, embriyo transferinden sonra her gün avokado tüketenlerin daha iyi başarı hamilelik oranları verdiğini gösteriyor. Çalışma aşılama hastaları üzerinde yapılmamış ancak aynı olacağını düşünüyorum.

Yeterince demir ve folik asit  tüketin.
Ispanak, ıspanak ve daha fazla ıspanak .Transferden sonra  iki haftalık bekleme süresince önemli bir bileşen. Ispanak kan için çok önemli bir besin.
Hafta içinde 3-4 defa bir şekilde mutlaka ıspanağı yemeklerinizin içine açıktan ya da dolaylı olarak mutlaka katın. Ne kadar koyu yeşil sebze tüketirseniz  sizin için o kadar iyidir.

 

Reçetesiz ilaçlardan lütfen kaçının.

Doğum öncesi  önerilen vitaminleri  İçinde   Folik asit (400 ila 800 mikrogram arası) , Kalsiyum (250 miligram), Demir (30 miligram) , C Vitamini (50 miligram), Çinko (15 miligram) ,Bakır (2 miligram),B6 Vitamini (2 miligram), D vitamini (400 mg) var. İstenen miktarlarını da parantez içinde belirttim..Multivitamin alacaksanız bunları içeren multivitamin olmasına gayret edin. Rahimi kuvvetlendirmek için E vitamini ayrıca alınabilir. Ama bunların hepsi mutlaka doktorunuza sorularak alınması gerekir. Belki de içindeki bazı vitaminlere ihtiyacınız yoktur..


Bolca su için.

Özellikle  kan aldırma işine başlamadan önce bir gece önce bol su içmeniz kan alınmasına yardımcı olur ve halsiz kalmanızı önler. Vücudunuzun yeteri kadar su alması çok önemlidir. Kanın yoğunluğunun azalması akışınıda hızlandırır. Kanla beraber vücudunuzun her bölgesine olduğu gibi üreme organlarınıza da oksijen taşınır. Her sabah erkenden büyük bir bardak su ile güne başlayın
Çok soğuk olmayan suya tahammül edebiliyorsanız bu da rahminizin sıcak kalması için iyi bir yoldur.
Sıcak derken aşırı sıcak çaylardan bahsetmiyorum. Olur olmaz  bitkisel çay tedaviniz süresince ve transfer sonrasın da içmeyin. Ama bu dönemde nane ve papatya çayı oldukça yatıştırıcı bir etki yapar. Zararsızdır yan etkisi de yoktur.

 

Stresi önlemek için kendinize bazı sınırlar koyun.

Kısırlık tedavisinin dışında devam eden bir hayatınız var.Sizin için stres verici ortamları ve insanları bu dönem zarfında hayatınızdan eleyin.  Hayatınızda en zor derslerden biri sınır koyma dersidir Bazen zehirli insanların önünü kesmek içinde maalesef yapılması gereken bir şeydir. Bu tür insanlarda hem tedaviniz sırasında hem de sonrasında uzak durun. İnanın kan basıncınız ,ruh durumunuz en iyi duruma gelecek .

 

Bizi takip edebileceğiniz sosyal medya hesaplarımız

Bu linkten Facebook  Çocuk İstiyorum sayfamıza erişebilirsiniz.
Bizi instagramda   @ciderdernek  hesabından takip edebilirsiniz. Yoğun olarak orada paylaşım  ve canlı yayınlar yapılmaktadır.

Youtube Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği sayfamızda 140 ın üstünde tüp bebek bilgilendirme videosu bulunmaktadır.

Twitterda  @tupbebekdernegi sayfamızı da kullanabilirsiniz.

 

 

 

Embriyonun rahime daha kolay yerleşmesi için öneriler konusunu  okuyanlar aşağıdaki konuları da okudular.

Tüp Bebek Stresi Bölüm 3: Kendinizi izole olmuş mu hissediyorsunuz?

Tüp Bebek Stresi Bölüm 4 : Uyku, yemek ve yaşamdan zevk almama

Tüp Bebek tedavilerinde başarı nelere bağlıdır?

Tüp Bebek Tedavisinin Sırası ile Aşamaları

 Tüp bebek tedavisinden sonra cinsel ilişki için ne kadar beklenmeli?

 

 

 

Aşılama ve Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu  ile bize ulaşabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
BİR YORUM YAZ