Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Çocuk Esirgeme Kurumlarındaki Kimsesiz Çocuklara Sahip Çıkalım

Çocuk Esirgeme Kurumlarındaki Kimsesiz Çocuklara Sahip Çıkalım

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ve Üyeleri
Çocuk Esirgeme Kurumlarındaki Kimsesiz çocuklara sahip çıkacak.
Bu toplumsal olay hepimizin olayı.

Sevgili Üyelerimiz en son Malatya’da Çocuk Esirgeme Kurumu’nda olan olaylar artık hepimizin harekete geçmesi gerektiğini ortaya koymuştur.

Çocuk sahibi olmak isteyen kişiler olarak yalnız tedavi yoluyla çocuk sahibi olmak istemek degil aynı zamanda kimsesiz ve terkedilmiş yardıma muhtaç çocuklarımız içinde neler yapabilirizin düşüncesi içindeydik. Bununla ilgili Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Sn Nimet Çubukçu’nun makamında da Çocuk Esirgeme Kurumlarının acilen rehabilitasyonunun yapılması konusunda çalışmalar gerektiği bununla ilgili projelerimizin olduğundan bahsetmiştik. Bu nedenle Sn bakanda Beni Aile Arastırma Komisyonu Ust kurulunda göreve çagırmıstı Çider adına bu görevi severek kabul ettim ve çalışmaların başlamasını beklerken de bu olay patlak verdi. Daha öncede bazı çocuk esirgeme kurumlarında olan olayları duyumlarını aldığımızda hemen bakanlıkla temasa geçip olayı duyurup gerekenin yapılmasını sağlıyorduk. Olayı gazetelere yansıtmadan birçok işlem yapıldı.

Şimdi görüyoruz ki bu verilecek bilgilerle olacak bir şey değil, olaya el de koymamız gerekiyor.

www.cocukistiyorum.com sitesinde sanal üye olan ve dernekte olan herkesi göreve çağırıyorum.

Bu toplumsal bir olay ve biz buna sahip çıkacağız.

20.000 üyemizin mutlaka bu toplumsal konuda bir şeyler yapması gerekiyor.

Bu nedenle;

Her ilden mutlaka çocuk esirgeme kurumlarını düzenli olarak ziyaret edip çocuklara koyucu anne olabilirsiniz. Bizim koruyucu anneliğimiz yada babalığımız yalnız çocuklara bakmak değil aynı zamanda oradaki görevlilerin görevlerini yapıp yapmadıklarını kontrol etmek.

Her ilde 3 ila 10 gönüllüye ihtiyacımız var.

Çalışan olur Cumartesi Pazar günleri veya aksam isten çıktıktan sonra gidebilirsiniz Çalışmayanlar hafta içinde gün içinde gidebilir herkesin görevi bu şekilde şekillenecek.

Görev taksimi yapılacak. Herkes görev yapacağı çocuk esirgeme kurumunu ve saatini bilecek. Belli günlerde ve belli saatlerde örneğin iki saat görev yapacaksınız ve öbür üye arkadasınız gelince görevi devredeceksiniz.Bu kurumlar düzelinceye kadar bunu sürdüreceğiz.

Bizim yüreklerimiz anne ve baba olmak için atıyorsa, bu yalnız kendi olacak bebeğimiz için olmayacak, terkedilmiş, kimsesiz çocuklara da sahip çıkmalıyız.

Tanrı’nın şimdi bizi sınadığını düşünüyorum. Yüreğinizi gösterin..

Telefonunuzda ya da mailinizde;
Hangi şehire talip olduğunuzu ve hangi saatlerde görev yapmak istediğinizi belirtiniz size hemen görev yeriniz bildirilecektir.

Telefonlarımız: 0 216 456 39 75 – 76
E-Mail: sibelt@cocukistiyorum.com

Sibel Tuzcu
Dernek Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ