Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Geçen Perşembe günü Bağcılarda örnek bir Aile Kadın Kültür Merkezindeydik.

Geçen Perşembe günü Bağcılarda örnek bir Aile Kadın Kültür Merkezindeydik.
Merhaba Sevgili Dostlarım;

Bu sene İstanbul’u dolaştıkça semt semt ne kadar büyüdüğüne hayretler içinde şahit oluyorum. Hele o birbirinden değişik binalar ve ultra modern siteler inanılmaz ve bir o kadar da büyüleyici ..

Her bölge ayrı bir kent havasına büründü. Her belediyenin kendi hastanesi demiyorum artık kendi hastaneleri, kendi çeşit çeşit kültür merkezleri , nikah salonları,açık hava gösteri merkezleri var. Hatırlasanıza Eskiden istanbulda bir tane Kadıköyde bir tane de karşı tarafta nikah dairesi vardı.Ne gün bulabilirdin ne de bir şey. Koca İstanbulda yalnızca iki tane pasaport alabileceğin emniyet müdürlüğü vardı ve kuyruklar kuyruklar… Şimdi her semtte her şey var olmayınca ayıplanıyor. Böyle geliştiğimizi görmekte beni mutlu ediyor. En son mutlu olduğum kültür merkezi de İstanbulda ilk defa olan Aile Kadın Kültür Sanat Merkezi idi. Bağcılar belediyesi yalnızca kadınlar için bir kültür Merkezi yapmış . Bir şirin anlatamam. Geniş bahçesinden içeri girdiğinizde sağlı sollu üstü kapalı tahtadan standlar var. Hanımlar el emeklerini burada satıp günlük harçlıklarını çıkartıyorlarmış. Sol taraftaki çay ocagı da hanımlar işletiyor günlük el emegi poğaçalar ve gözlemeler çayla birlikte yenip içiliyor. Köşk havasındaki kültür merkezi de gerçekten hanım eli deymişçesine sade ama ince ince işlenmiş.Kültür Merkezinin sorumlusu da gene bir hanım.Nurten Hanım hem de çok zarif bir hanım. Orada otururken herkes ile ayrı ayrı bıkmadan ilgilendiğini ve oradan oraya koşuşturmasını izledim. Kültür müdürü Kenan Bey de çok beyefendi ve pozitif bir insandı. Belediyeler içinde Allah bozmasın en neşeli belediye diye adlandıracağım ve aklımda da öyle kalacak.Başkanından en alt kademeye kadar herkes güler yüzlü ve dostçaydı.
29 Mart Perşembe günü Anne olmak İstiyorum adıyla kısırlık tüp bebek tedavileri toplantımızı Bu güzel Kültür merkezinin en üst kattaki salonunda yaptık.Uzman doktorumuz Gaziosmanpaşa hastanesi tüp bebek merkezi uzman tüp bebek doktoru Dr.Murat Keskin idi. Kendisi ile 8 yıl önce başka bir merkezden tanışıklığımız vardı. Şimdi Gaziosmanpaşa hastanesinde iki yıldır çalışmalarına devam ediyordu ve 20 senedir o da tüp bebek camiasının içindeydi. Tekrar karşılaştığımıza çok memnun oldum.

Toplantımızın diğer bir değerli misafiri Sanatçı Açelya Akkoyundu.Açelya hanım geçtiğimiz yıllarda “Mahallenin Muhtarları” ve “Böylemi olacaktı” tv dizilerinden hatırladığımız başarılı sanatçıydı ve tekrar aramızda olması bizi ve konuklarımızı çok mutlu etti. Çok fit gözüküyordu ve hem kendisi hem de konuşmaları çok zarifti.
Sanatçı kişiliğinin yanı sıra yoga dans plates,drama çalışmaları yaptırdığı bir studyosu varmış.Ayrıca yaşam koçluğu da yapıyormuş. Sanatçılığının vermiş olduğu zarafet ve kültürün dışında hitabet yeteneği çok yüksek bir hanım. Anneliğinin tesadüfen geldiğini ilk başta çok şaşırdığını ama sonra hayatındaki en güzel olayının kızını doğurmak olduğunu anladığını anlattı. Anne olmak isteyen hanımlardan motivasyonlarını yüksek tutmalarını ve yaptıkları işe inanmalarını istedi ve çok güzel bir hikaye ile de bunu destekledi salondakileri güldürdü. “ Köylüler uzun süre yağmur yağmadığı için yağmur duasına çıkmışlar ve sonra oturup beklemeye başlamışlar ama yağmur bir türlü yağmıyormuş. Bakmış olacak gibi değil imama gidip şikayet etmişler. “O kadar gidip dua ettik ama hiç bir şey olmadı.” demişler. İmamda “Elbette olmaz” demiş. “Neden” diye sormuşlar.”Neden bu kadar eminsin ?” Çünkü demiş “Ettiğiniz duaya kendinizde inanmıyordunuz “.”Nerden biliyorsun sen bizim inanarak dua etmediğimizi ? diye sormuş köylüler kızarak imama. İmamda “Çünkü “demiş “Bir taneniz bile yanında giderken şemsiyesini almadı.
Bağcılar Belediye Başkan yardımcısı Muhterem Beyde salonda bizimle birlikteydi ve çok güzel bir konuşma yaptı. O da inanılmaz nüktedan bir kişilik ve dinlerken nasıl bir belediye ekibi bu dedim inanın . Bunu söyleyince de siz birde Belediye Başkanımızı görseniz o hepimizden daha nüktedandır dediler. Allah bozmasın diyorum sadece..

Konuklar toplantı sonunda mutluydular bu nedenle biz mutluyduk

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ