lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Büyükçekmece de Anne Adayları Sanatçı Yonca Cevher ile Motive oldular.

Büyükçekmece de Anne Adayları Sanatçı Yonca Cevher ile Motive oldular.

25 Şubat tarihinde Büyükçekmece Belediyesi Sağlık Müdürlüğü  ile Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) in  ortaklaşa çalışması olan Motivasyon Buluşmaları çok ilgi gördü. Atatürk Kültür Merkezi Suna Pekuysal Sahnesinde yapılan toplantıya ilgi çoktu. Sağlık Müdürlüğü Başkanı Zeynep Hanım, Hemşiresi Bedriye Hanım ve kadın Kolları bölgelerindeki hanımlara duyurma çalışmalarında üstün bir gayret göstermişlerdi.

Büyükçekmece Belediyesinin kültür merkezi çok güzeldi. İki tane yan yana kültür merkezinin içinde küçük salon Suna Pekuysal Salonu ayrı bölüm olarak yapılmıştı. Semt sakinlerinin resim sanat çalışmaları her hafta değişik konular olarak sergileniyormuş.Gittiğimizde aynı zamanda hayran kaldığımız bir resim sergisi ile de karşılaştık. Salon tıklım tıklım dolu doluydu.O kadarki gelenleri oturtabilmek için  ek olarak bir çok sandalye taşımak bizim en büyük keyfimiz oldu.

Prof.Dr.Bülent Tıraş toplantımızın kısırlık ve tüp bebek tedavileri bölümünün eğitim bilgilerini sunmak için konuk doktorumuzdu.  Sanatçı Yonca Cevher’i de en son 1001 gece dizisinde zengin ailenin mirasından  yararlanabilmek için erkek çocuk doğurmaya çalışan ihtiraslı gelin rolüyle hafızalarımıza kazınmıştı. Prof.Dr. Bülent Tıraş’ın sunumu oldukça keyifliydi. Sunumunu  bir çok tüp bebek espirisi ile süslemişti hem bilgilendirip hem de konukları  zaman zaman kahkahaya boğdu. Daha sonra aramıza katılan Yonca Hanım da ilginç bir o kadar anlamlı anne olma hikayesini bizimle paylaştı. Uzun süre çocuk sahibi olmak için çaba göstermişti. Oda çeşitli tedavileri görmüş zaman zaman umutsuzluğa kapılmış ve anne olamayacağı korkusuyla yaşamıştı. Oldukça hüzünlü geçen  bu süre boyunca yaşadıklarını anlatırken bazen gözlerinin dolu dolu olması bütün salonu oldukça etkiledi.Ama en dibe vurduğunda aniden hamile kalmıştı. Bu mucizevi olayı dinlerken hepimizin tüyleri diken diken oldu. Mutlu sona ulaşmasını dinlerken salonda bizde huzur ve mutluluk içinde derin bir nefes aldık ve Allaha bu güzel hediye için şükrettik. Daha sonra salonda halen tedavi gören konukların yaşamlarından kısa hikayeler dinledik. Zaman zaman hüzünle ve hem doktorun bilgilendirmelerini hem de Yonca hanımın espirili çözüm önerilerine kahkahalarla güldük.  

Toplantının sonunda Yonca Hanıma katılımı için şükran plaketimizi ve çiçeğimizi verdik. Toplantıya katılmaktan çok mutlu olduğunu belirtti. Birçok konuda destek verebileceğini basın toplantılarında istersek bulunabileceğini bu tedavilerde çözüm bulunması gereken birçok konuda yardımcı olabileceğini belirtti.Büyükçekmece Belediyesine ve Sağlık Müdürlüğüne teşekkürlerimizi sunduk.Büyükçekmece Belediyesi Prof.Dr.Bülent Tıraş a katılımı ve bilgilendirdiği için çiçekle teşekkür ettiler en kısa sürede yeniden beklediklerini belirttiler.

Başka bir yerde ve başka toplantılarda görüşmek üzere…

Sevgilerimle

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ