lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sevgi Çiçekleri çağrısına Sakarya muhteşem bir kalabalıkla cevap verdi.

Bir çok aile onları çok mutlu edecek hediyeler kazandı.

01 Haziran Pazar günü Sakarya Ernaz tesislerinde Sevgi Çiçekleri Ziyafeti bir birinden güzel görüntülere sahne oldu.

Belgin Hamile ve gelinlik firması,Sevgi ve Sağlık Dergisi,Bebek yatakları firması ,Smart çocuk sütü ve peyniri,Bebelac,Milupa ,bebedor ve balon firmaları Ernaz tesislerinin kapısında stand kurmuşlardı. İçerde 90 a yakın yuvarlak masa gelin masaları gibi özenle ve balonlarla süslenmişti.

Bu kadar kalabalık beklemediğimi itiraf edeyim.700 aşkın davetli saat 13.00 gibi salonu doldurmuştu bile. Salonda aynı yuvarlak masalarda tedaviye yeni başlayacaklar hamile olanlar ve bebeklerini kucaklarına almış olanlar bir arada oturuyor ve birbirlerinin motivasyonunu yükseltiyorlardı.Hemen her masayı tek tek dolaşmaya ve herkesle konuşmaya çalıştım ama o kadar çok masa ve kalabalık vardı ki üzülerek hepsine yetişemedim. Hemen herkesin beni Sakarya tv sinde cok sık gördüklerinden aşina ve olmaları ve beni gördüklerine çok sevinmelerine de ayrıca ben tabiî ki çok sevindim.Sakarya da ki bütün medya oradaydı ve organizasyonun sonuna kadar orada kaldılar.

Yemekten önce hep beraber bahçeye geçilerek bütün gelenlerle medya ya toplu hatıra fotoğrafı çektirdik. Birde el sallayarak çektirdik . Fotoğrafları çektirirken çok eğlendik. Tüp bebek tedavisini yaptıranlar mikrofona çıkıp konuştular.Şimdi çocuk sahibi olanlar ve hamile kalanlar, ne kadardır evli olduklarını kaç tedavi geçirdiklerini ve tedavilerinin sonucunda kaç çocuk sahibi olduklarını …Bu çok hoş bir görüntüydü. Geçtiğimiz Sakarya toplantısında ücretsiz tüp bebek tedavisi kazanan arkadaşımızın ikizleri olmuştu. 20 günlük getirmişti onları bize el öptürmeye.Onları kucagıma alıp fotograf çektirdim.Bizim sayemizde tedavi gördükten sonra çocuk sahibi olmuş ailelerin bebeklerini tek tek ve gözlerim dolarak sevdim.Ellerini öpmeye onları koklamaya doyamadım.Her bebegin elini öperken ve onları koklarken Tanrıya bana bu günleri gösterdiği için sükrettim defalarca .Biz dogru bir iş yapıyoruz Allahım sen bizden yardım ve desteklerini hiçbir zaman esirgeme diye dua ettim.

Salondaki kalabalığın ilgisi ve neşesi de görülmeye değerdi..Sırayla sponsor firmalara çok teşekkür ettik.Daha sonra yemeğe geçildi. Çorba et,pilav,püre ve tatlıdan oluşan yemeğimizi yerken çok güzel bir canlı müzik bize eşlik etti.Toplantıya gelen çocuklar unutulmamıştı. Bir komedyen yemek boyunca oynayan çocuklara piste eşlik ederek oyunlar oynattı. Yemekten sonra sponsor firmaların hediye çekilişleri yapıldı.Her aile kendi isteklerine göre kura kısmına adını yazdırmıştı. Bebekliler mamalar için ,hamile olanlar bebek eşyaları için tedavi düşünenler tedaviler için..Bir çok aile bebek maması,bebek mama takımları,bebek yastıkları,hamile kıyafeti,bebek yataklarına sahip oldu. 3 tane çocuğun bir yıllık kontrolu ve tedavisi Çocuk Doktoru  tarafından karşılandı.

 

Sibel Tuzcu

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma Formu ile bizimle iletişim kurabilir ve uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ