lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Bugün fabrika ayarlarınıza dönme günü olsun. İlk aşık olduğunuz günü hatırlayın..

Bugün fabrika ayarlarınıza dönme günü olsun. İlk aşık olduğunuz günü hatırlayın..

Bugün fabrika ayarlarınıza dönme günü olsun. İlk aşık olduğunuz günü hatırlayın..

Sevgili Dostlarım;

Sevgililer günü aslında klişe bir gün . Daha çok tüketim yapılsın diye metalaşmış bir gün.  Ama bazı anlamlarda bizim için özel bir gün olmalı diye düşünüyorum.  Bu gün bize bir şey hatırlatmalı ve biz fabrika ayarlarımıza geri dönmeliyiz.

Bizler çocuk sahibi olmak için mücadele ederken , sayısız tedavilerde oradan oraya savrulurken , her iğne acısında hayatta geldiğimize pişman olurken, her negatif sonuç aldığımızda kaderimize küserken ,aslında karşımızdaki insanı sadece aşık olduğumuz için evlendiğimizi unutmak durumunda kalabiliyoruz.

Bizler hayatı daha çetin yaşıyoruz. Çekirdek ailemizi kurmaya çalışırken başkalarından daha çok mücadele veriyoruz . En gelirlimiz bile bazen tedavi sayısı artınca içi daralabiliyor kaldıki asgari ücret ile bu tedavileri aşmaya çalışanlarımız çoğunlukta …  Hem maddi imkansızlıklarla, hemde  negatif olmuş tedavilerimizin başarısızlık duygusu ile tonlarca betonun altında kalmış gibi yaşarken tabiki neden evlendiğimizi unutuyoruz..

Biz aşık olmuştuk evlenirken. Bir ömür boyu eşlerimizin yüreğinde kalmak üzere yola çıkmıştık. Orada misafir değil ev sahibi olarak kalacaktık. Sonra ne oldu. ?
Biz iğnelerle boğuşurken yüreğimizi pır pır eden duygular kanatlanıp sanki başka bir yere uçtu. ” Problem aslında eşimdeymiş  onun yüzünden olmuyormuş” duygusu yada sorun bende eksik kaldım beni boşayabilir duygusu ile ev sahibi olmak için girdiğimiz kalpleri her an  boşaltılabilir duygusu içinde tedirgin ,ürkek, suçlu, yaşadıklarımızdan “bu neden benim başıma geldi “duygusundan dolayı öfkeli bireyler haline geldik.

Bugün belkide bunları bir kenara bırakıp ben bu adamı deli gibi sevdim ,bu kadın için dünyaları bırakıp geldim diye hatırladığınız gün olsun. Bugün yeni bir sayfa açın evliliğinizde. Bütün öfkeleri” bir dilim çikolatalı pasta” ile yok edin gitsin. Birbirinize “sevdiğinizi” söyleyin. Aşkınızı dile getirin  “Ne olursa olsun ben seninle çocuk için evlenmedim. Ben seninle sen olduğum için evlendim. benim için sadece  sen varsın AŞK” var diyin.  Aşkınızı yeniden hatırlayın. Bundan sonra hep, her gün hatırlayın. İlk günkü fabrika ayarlarınıza geri dönün..

Sevgililer  Gününüz Kutlu olsun. Ve oldu.. 🙂

Sevgiler

Aliye Sibel Tuzcu

 

 

Önümüzdeki yıl bebeğiniz ile birlikte “ortak aşkımız” resimlerinizi de bize yollamayı unutmayın.. Çocuk İstiyorum Forumu aşağıda  doldurmayanlar doldurup bize yollasınlar ..

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ