lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek ,Kapalı tüpler, pıhtılaşma sorunu, varikosel, yüksek FSH , antidepresanlar,aşılama cevapları -40-

Tüp Bebek ,Kapalı tüpler, pıhtılaşma sorunu, varikosel, yüksek FSH , antidepresanlar,aşılama cevapları -40-

Ankara Gürgan Klinik Başkanı Prof.Dr.Timur Gürgan ‘ın Facebook Tüp Bebek Tedavileri ÇİDER Grubunda  hastalarla yapmış olduğu online soru cevap çalışmasıdır.

Soru: Merhaba benim sorunum tüplerim kapalı yumurta hormon ve diğer her tahlilim gayet iyi çıktı  Eylül de tüp bebek yapılacak şansım yüksek mi acaba tüp bebekte teşekkür  ederim.
Cevap: İyi bir merkezde tüp bebek yaptırırsanız şansınızın yüksek olacağını düşünüyorum.

Soru: Merhaba hocam ben ilk tüp bebek sonucu kimyasal gebelik 2.demem de ise 4 aylık hamileyim. Bende aşırı baş ağrıları oluyor migren hastasıyım ayrıca MTHFR C677T VE MTFHR 1298C Pıhtılaşma hastasıyım. Droksapar diye günde 2 defa iğneye başladı acaba pıhtılaşmanın bebeğe zararı olur mu ve baş ağrılarımın sebebi pıhtılaşma alabilir mi. ? Şimdiden çok teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.
Cevap: Baş ağrılarınızın pıhtılaşma bozukluğundan kaynaklandığını düşünmüyorum. Düzenli tansiyon takiplerinizi yaptırınız ve doktorlarınızın önerilerine uyunuz. Allah tamamına erdirsin.


Soru: Merhaba hocam benim eşim varikosel den ameliyat oldu bir buçuk sene geçti üzerinden yine de hamile değilim eşimin sperm sayısı çok  arttı ama ileri hareketlilik %4 bu sekil de hamile kalabilir miyim yoksa aşılama yada tüp bebek mi denemeliyim.
Cevap:  Bir buçuk yılda normal yollarla gebelik sağlayamadıysanız yardımcı üreme tekniklerinden faydalanmanız uygun olur.


Soru: Hocam Merhaba ben 33 yaşındayım 10 yıllık evliyim ben tüp bebek deneyemedim FSH hormonum hep yüksek çıkıyor biesteron ilaç kullandım düşmedi ne yapmamızı önerirsiniz teşekkürler. Yumurta rezervim azalmış.
Cevap: Sonuçlarınızı bize iletirseniz size uygun bir ön tedavi planlayabiliriz. Ön tedavi sonrasında, hormon değerlerinizi ve yumurta rezervinizi tüp bebek tedavisine elverişli hale geldiğinde size özel tedavi uygulanabilir.


Soru: Merhaba hocam benim eşimde morfoloji bozukluğu var aşılama 
tutar mı? Yoksa tüp bebek mi daha mi mantıklı.
Cevap: Aşılama gebelik şansınızı bir miktar yükseltebilir. Ancak, tedavi öncesi infetilite chek-up yaptırmanız ve sonuçlara göre gebelik şansınızı en yüksek seviyeye çıkaracak, çifte özel tedavi planlaması yapılması uygundur.


Soru: Antideprasan kullanırken tüp bebek tedavisi olur mu ilaç sorun yaratır mı?
Cevap: Öncelikli olarak antideprasan kullanımızın sebebi önemli olmakla birlikte, kliniğimizde tedavi başarısının artırılması amacıyla uyguladığımız zihin beden denge programı sayesinde herhangi bir ilaç kullanılmadan, tedavi desteği sağlamaktayız. Ancak gerekli durumlarda psikolog desteği ile antidepresanda kullanılabilir.


Soru: Merhaba hocam ben PCO hastasıyım bir kimyasal gebelik geçirdim iki yıllık evliyim eşimde sorun yok normal yolla bebeğim olamaz mı çok korkuyorum ne yapmam gerekir tedavi oluyorum hap tedavisine devam edeyim mi yoksa aşılama tüp bebek mi yapayım teşekkürler şimdiden. Birde hocam kimyasal gebelik neden oluşuyor pıhtılaşma yada kötü yumurtadan mi bu konuda bizi aydınlatırsanız çok memnun olurum inşallah size gelmeyi düşünüyorum.

Cevap:  Gebelik oluşumda sperm yumurta ve embriyo kalitesi yanı sıra rahim iç zarının gömülgenliği önem taşır. Pıhtılaşma testlerinizi ve hormon testlerinizi değerlendirerek, size yardımcı olabiliriz. 08502014325nolufaxa yollayabilirsiniz.

 

Soru:Selam hocam 38 yaşım var problem eşimde bir defa aşılama,bir defa tüp bebek yaptırdım aşılamada düşük yaptım, tüp bebek de kalp atışı olmadı  üçüncü denememde hiç sonuç alamadım  hocam ben ne yapmalıyım bende mi problem? Soruma cevap alırsam çok mutlu olurum.Teşekkürler.
Cevap: Eşinizde problem varsa kliniğimizde uygulanan chip teknolojisi, polarize microskop yöntemleriyle dölleme yeteneği yüksek olan spermler seçilerek, yapılacak tüp bebek tedavisinin daha iyi sonuçlar vereceğini düşünüyorum.

 

Timur Gürgan’ın soru cevaplarının daha önce yayınlamış bölümünü buradan okuyabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavileri Soruları,FSH ve AMH değerleri, mikrotese, çikolata kisti,oligoospermia ve Cevapları -39-

(Devamı var)

Prof.Dr.Timur Gürgan’ın diğer makalelerini buradan okuyabilirsiniz. 

Gebelik Aşısı Nedir? Nasıl uygulanır?

Polarizasyon Mikroskobu ile seçilern spermler tüp bebek tedavilerinde başarıyı önemli ölçüde artırır.;

Tüp Bebek tedavilerinde yumurtaların artırılması tedavisi

Tüp bebek tedavisi sonrası nelere dikkat edilmeli.?

Hanımlarda Yumurta Rezervi ve buna bağlı tüp bebek başarısı 

Tüp Bebek Tedavisinde AMH Testi

Tekrarlayan tüp bebek tedavileri için rahim zarı tedavisi

Tüp bebekte embriyo transferi neden çok önemlidir ?  

Tüp bebek tedavisine başlarken doktor ve merkez seçimini nasıl yapmalısınız ?

Tüp bebek tedavisinde rahim zarı önemlidir.

Negatif tüp bebek tedavileri için Co-Kültür uygulaması

Obezite sizi çocuk isteğinden uzaklaştırır

Laparoskopi ne için yapılır ? Gerekli midir.?

Tüp Bebek’te Balanslama Tekniği nedir? 

Azospermi de canlı hücre yokluğu ne demektir? 

 

..

Tüp Bebek tedaviniz ile ilgili Prof.Dr.Timur Gürgan’a  buradan doktor  danışma formu ile ulaşabilir ve daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ