Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Bebek için doktor takipli ilişki çiftlerde en çok erkekleri zorluyor

Bebek için doktor takipli ilişki çiftlerde en çok erkekleri zorluyor

Infertilite ile mücadele eden çiftleri eğer çok çok yakınıysanız onları cinsel planlama saat (ve takvim) izlerken bulabilirsiniz. Haftanın herhangi bir günü herhangi bir öğle vakti erkeğin ya da kadının çalışma saati ,  ya da önemli bir şeyleri olup olmamasına bakılmaksızın kadının yumurtalarının çatlama ve döllenme saati gelir. O zaman mutlaka erkeğinde hemen her türlü olaya hazır olduğu düşünülür.

Ancak yeni bir çalışmada erkeklerin bu sıkı kural ve planlamalarda “hazır” olmasının çok zor olduğu görülmüş. 400’den fazla erkeğin,görüşleri alınmış ve zamanlanmış ilişki ile ilgili performansları incelenmiş.

Takvim çalışması zamanlı ilişkinin vermiş olduğu baskının bazı erkekler için ciddi etkileri olduğunu bulunmuş. Erkeklerin % 10 u stresin onları iktidarsız yaptığını % 40 ‘ı da tedaviler yüzünden yaşananı ilişki çizelgesi nedeniyle artık seks yapmak istemediklerini itiraf etmişler.

Zamanlanmış ilişki seans sayısı arttıkça erkeklerin stress ve başarısızlık seyiyelerinde de artış gözlemlenmiş.Bu etkiler, cinsel birleşme-zamanlama ile doğrudan ilgili olduğuna inanılıyor.Çünkü stresin erkeğin libidosunu azaltıp düşük testosteron düzeyleri neden olduğu gözlemlenmiş.

Planlanmış ve zamanlanmiş ilişkinin hamile kalma oranını artırması nedeni ile doktorlar arasında bu yöntem sıklıkla önerilmekle birlikte bu işi artık iş olarak gören erkekler için büyük bir yük olarak görüldüğünden ilişkiler giderek yavanlaşıyor ve evlilikte alarm zilleri çalmaya başlıyor.

Bu nedenle,uzmanlar çiftlerin seks yükünü hafifletmek için zamanlanmış ilişki düzenine zaman zaman ara vermeleri gerektini önemle vurguluyorlar.

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ