lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 142 – 09.11.2004

BALIKESİR’DE BİR ÇOK ÜYEMİZLE HASRET GİDERDİK…


7 Kasım sabahı 07.00 de Acıbadem hastanesi önünde Ben ve Cansın; Doç.Dr Cem Demirel Sibel Aydın ile buluştuk. Balıkesir e dogru Cem Bey’in arabası ile yola cıktık. Oldukça verimli bir seyahat oldu. Dr.Cem Bey ile yol boyunca toplantılarda soramadığımız genel ya da özel sormak istediğimiz her şeyi sorduk. Sakin ve sessiz bir insan olan Cem beyi de yakından tanımak imkanını bulduk.. Hayat ince ince onu yoğurmuş, çalışma hayatında karşılaştığı olaylar ve haksızlıklar ona insan olarak çok tecrübe kazandırmış. Onunla ilk karşılaştığımızdaki ilk intibamızın hiç yanlış olmadığını görmek bizi sevindirdi. Onu ilk gördüğümde İstanbul’daki özellikle ilk aylarda çok şeyle karşılaşacağını, kaynar kazanın ortasına düştüğünü söylemiştim. Onu bizimle çalışmasını da göstererek yıpratmaya çalıştılÇİDERbalıkesir_toplantısı2ar. Çok doğru ve çok dürüst bir insan. İşini de kendine yaraşır bir şekilde sessizce ve gerçekten iyi yapıyor. Hastalarıyla gerçekten ilgileniyor. Ona giden üyelerimizin bir çoğu şimdi hamile.

Özellikle 17 Ekim’de Amerika’daki kongre ile ilgili yeni bilgileri aldık çok ilgincti. Yeni sunulan tedavi şeklini bize anlattı. Kendisi de Acıbadem’de uyguluyormuş. Sitede danısma Formunu doldurarak sorabilirsiniz.

Balıkesir’de bizi İl temsilcimiz Nilgün’ün eşi İsmail Işık karşıladı. Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi de gerçekten bir harikaydı. Yenilenmiş ve pırıl pırıl olmuştu. Bayıldık. Gece mavisi yumuşacık koltuklar ve arada kıpkırmızı halı ve muhteşem bir sahne. Keşke bütün illerde böyle salonlar olsa. Toplantı öncesi artık dernek avukatımız olan Sevgili Belma Satır tarafından haber verilen Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez bizimle toplantı öncesi çok ilgilendi. Balıkesir Belediyesi Belediye Başkan yardımcısı İlyas Kapusuz’un salon konusunda çok yardımları oldu. Bütün belediye bize destek verdi. İl temsilcimiz İsmail Işık toplantı programımızı fotokopi yaptırmış ve bir gece boyunca Balıkesir’in bütün otobüs duraklarına arkadaşı ile yapıştırmıştı. Gelince hepimize de birer hoşmerim tatlısı hediye getirmişti. Nasıl mutlu oldum anlatamam. Hakkını ödeyemeyiz. Kültür Merkezi Balıkesir’in tam ortasındaydı ve kapısına bir metre eninde 4 metre boyunda toplantının bilgisi asılı idi. Bütün yerel radyolar ve gazeteler toplantının bilgisi vermişlerdi.

Toplantı 13.30 da başladı. Aile Planlaması ile ilgili de dendiği halde bütün çoğunluk tüp bebek tedavileri ile ilgili gelmişlerdi. Salonda bununla ilgili bir tek kişi bile olmayınca Cem Bey direkt Tüp bebek tedavilerine geçti ve her zamankinin aksine tamamen soru cevap olarak hemen konuşmalara geçtik. Karşılıklı diyalog her zaman samimiyeti yaratır. 4 saatin sonunda hemen herkes birbiri ile tanışmış ve kaynaşmıştı. Daha önce 27 Mart’ta yaptığımız toplantıda 500 usd tüp bebek tedavisi kazanmış olan şimdi 4 aylık hamile olan Ayşe Kuru da toplantıya katıldı. Annesi kayınvaldesi eşi ve köyünden bir arkadaşı ile birlikte gelmiş olan Ayşe’ye kurayı çektirdik. 885 usd den tüp bebek tedavisi Murat Bütüner çiftine nasip oldu. Ebru Karaçubuk, Engin Kuşçu, Kadir Şen, Hatice Bayram, İbrahim Sözeri, Osman Altay, Sevcan Özdem, Asiye Baram, İsmail Işık, Mehmet Yörük 1830 usd den tüp bebek tedavisi olma imkanına kavuştular.

Acıbadem Hastanesi’nin Kurumsal iletişimden Sibel Hanım’dan da biraz bahsetmesem olmayacak. Şehir dışı seyahatlerinde Cem Bey’e refakat ediyor. Yaptığımız üç toplantı onu sıkıştıracak ve kızdıracak kadar samimi olmamıza yetti.

Kurumsal İletişim departmanının bu sevimli kızı yaptıklarıyla inanın Acıbadem’in bütün olası pürüzlerini yok ediyor. O kadar sevimli ve işine bağlı ki ve herşeyi o kadar büyük bir ciddiyetle yapıyor ki onunla şakalaşmaya bayılıyorum. Herşeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıyor her dakika co-pilot gibi ne yapmamız gerektiğini hatırlatıyor. Şu saatte yola çıkacağız… Şu yoldan gidecegiz… Vapur biletleri önceden ayarlandı… Gidiş şu istikametten dönüş bu istikametten.. yemegin fişi, çayın fişi.. Sibel Hanım sunu almayı unuttun bunu unuttun diyerek onu sık sık heyecanlandırdık.. Cem Bey’in yolda bile hastalardan gelen cep telefonlarına sonuna kadar sabırla cevap vermesini büyük bir memnuniyetle aynı zamanda trafigin tedirginliği ile izledim. Dr.Cem Bey’e de tam öyle biri gerekli zaten. Kıskanmıyorum çünkü benim yanımda da candostum Cansın var. Tencereler yuvarlanmış kapaklarını bulmuş misali. Rahat bir yolculuktan sonra İstanbul’a geldik.

Darısı bir sonraki toplantımız Erzurum’un başına.. 4 Aralık’ta tekrar Erzurum’dayız..

Herşey gönlünüzce olsun.
Sibel Tuzcu

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize başvurun

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ