lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Başakşehir’de Kadın Buluşmalarında Anneler ve Bebekleri Fotoğraf Sergimize bekliyoruz.

Başakşehir’de Kadın Buluşmalarında Anneler ve Bebekleri Fotoğraf Sergimize bekliyoruz.

Çocuk istiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER)  02 Mart 2012 Cuma günü saat 14.00/16.00 arasında Başakşehirde Kadınlarla buluşuyor. Toplantıya yoğun istek üzerine Ünlü Sunucu Esra Ceyhan tekrar davet edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği  birlikte  Kadın Buluşmalarına imza atıyorlar.

Başakşehir Kültür Merkezin de yapılacak olan toplantıda daha önce dernekten tedavi olan anne adaylarının bebekleri ile birlikte fotoğrafları “Anneler ve Bebekleri “ adı altında sergilenecek.
Fotoğraf sergisi yoğun tedavi döneminde ve tekrarlanan başarısız tedavilerde umutsuzluğa kapılan anne adaylarına daha önce tedavi gören ve anne olanların “Umudunuzu yitirmeyin sizde başarabilirsiniz.” Mesajını vermek için yapılıyor.

 

Sevilen Sunucu Esra Ceyhan’ın konuk olarak katılacağı toplantıda tüp kısırlık, genetik ve bebek tedavileri hakkında Bahçeci Fulya Kliniğinden Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı  Op.Dr.Güvenç Karlıkaya bilgiler verecek. Kadınlara verilen bu özel lutfun yerine getirmek için harcanan çabalar ve yaşanan toplumsal sorunlar anlatılacak.Sunucu 7 yıl sonra anne olma deneyimini konuklarla paylaşacak.

 

 

 

Başakşehir Kültür Merkezinin Adresi:

 

Başakşehir Mah. Mimarsinan Cd. Ilgaz Sok. İkitelli Küçükçekmece
Tel : 0212 486 29 73

 


Op.Dr. Güvenç  Karlıkaya Kimdir?

1967 Düzce doğumlu  1991 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur.
Düzce Devlet Hastanesi Acil servisinde pratisyen doktor olarak çalıştı.1992 yılında tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladığı kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı eğitimini, 1994-1997 yılları arasında İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı.  1997-2000 yılları arasında, SUNNY at Brooklyn ve Weill Cornell Medical College at NYC’de üreme endokrinolojisi ve infertilite konusunda araştırma görevlisi, New York Medical College’ta OB/GYN asistanı olarak çalıştı. Bu zaman içerisinde ortak olduğu çalışmalar dünya tıp literatüründe önemli yerler almıştır. 2000 yılında yayınlanan çalışma “Oktay K, Karlikaya G. Ovarian function after transplantation of frozen, banked autologous ovarian tissue. N Engl J Med. 2000 Jun 22;342(25):1919” www.IVF-Worldwide.com tarafından IVF tarihinin en önemli 20 olayı arasında sayılmıştır.
2000 yılında Türkiye’ye döndüm ve mesleki hayatına 2011 yılına kadar İstanbul Memorial Hastanesi Tüp bebek ve genetik bölümünde devam etti.
Mesleki ilgi alanları başında özellikle tüp bebek ve ovaryan stimulasyon protokolleri, üreme genetiği ve preimplantasyon genetik tanı, kadında fertiliteyi koruyucu yöntemler gelmektedir. Bu konularla ilgili yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış 100’e yakın çalışmam bulunmaktadır.
American Society of Reproductive Medicine (ASRM), European Society of Human Reproduction & Embryology (ESHRE), Turkish Obstetrics and Gynecology Society (TJOD), Turkish Society of Reproductive Medicine (TSRM) gibi mesleki derneklerin üyesidir.Evli ve iki kız çocuk babasıdır.

 

 

Op.Dr.Güvenç Karlıkaya Doktor Danışma Formu için burayı tıklayınız. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ