Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek sohbetleri :Bir bebeğin yaşamasını diledim hamile kaldım

yonetim

Tüp bebek sohbetleri
Bir bebeğin yaşamasını diledim hamile kaldım

Hamile kalma hikayelerim Bir bebeğin yaşamasını diledim hamile kaldım. .( Youtube “Aliye Sibel” kanalındaki tüp bebek sohbetlerim )

Karmaya inanır mısınız?

Merhaba bugün size geçen videom da da  bahsettiğim benim için çok anlamlı bir anıyı anlatmak istiyorum. Başlığım karma ama bu yaşadığım karmamı değil mi bilmiyorum. Karma felsefesi kökeni Hindistan sanırım ama Türkçesi “ ne ekersen onu biçersin” sözü ile açıklıyorlar. Bende onların yalancısıyım.:)

Çocuk sahibi olmaya çalıştığım yıllardaydı o dönemde epey bir tedavi görmüş ama daha sonra  ard arda yaşadığım olumsuzluklardan dolayı derin bir sessizliğe bürünmüştüm. Sessizliğe büründüm derken bu konuyu kimseyle konuşmuyor ama gizli gizli tahlillerimi yaptırıp durumumu takip ediyordum.

O dönemde Silivri’de yazlığımız vardı ve eşim ve yardımcım ile birlikte yazlığa gidiyorduk .Bir ara eşim benzin almak için durdu ve arabadan indi o sırada arkada oturan yardımcım Sibel abla sana bir şey söyleyeceğim ama nasıl söyleyeceğim bilmiyorum dedi. Hayırdır inşallah dedim içimden aklımdan da bir anda geçti “ hamile mi acaba?” diye çünkü  sizde biliyorsunuz o dönemde istemeseniz de etrafınızda ki herkesten hamilelik haberleri duyarsınız. Yanılmamıştım;

-Sibel Abla ben hamileyim ama bu çocuğu istemiyorum aldırmak istiyorum dedi.

Bir bebeğin yaşamasını diledim hamile kaldım.(Devam)

-Sen ne söylüyorsun neden aldırmak istiyorsun? dedim. İki kızı vardı.

-Ben iki tanesini zor doyuruyorum sana işe başladıktan sonra kendime biraz geliyorum ben üçüncüsünü nasıl büyütürüm çalışmam gerek ,işten ayrılmam gerekecek diğer çocuklarında rızkını ortadan kaldıracağım.
Ayrıca artık çocuk istemiyordum ben.

-E çocuk olmaması için bir sürü yöntem var bir doğum kontrol hapı alamadın mı şimdi bir canlıyı nasıl yok edersin.? dedim bir türlü aklım almıyordu. Kadın istemiyor ama habire hamile kalıyor ben çırpınıyorum tık yok bende…Birde istemiyor.

-Eşim illaki birde erkek çocuk istiyor o nedenle habire ısrar ediyor  doğum kontrol hapı kullandırmıyor bir şey çok baskı altındayım ne yapacağımı bilemiyorum dedi

-Ben  hamile kalmaya çalışıyorum Suzan sana bu çocuğu aldır nasıl derim ? bende büyük ihtimal hem manevi hemde maddi destek isteyecekti eminim sorun değildi her zaman destek olabilirdim  ama ben o kadar uğraşırken bir bebeğim yok olmasına nasıl göz yumabilirdim ki.?

Biraz düşündüm ne yapabiliriz diye..bebek olursa benimle çalışamazdı gerçekten.bebekle çalışsa ne olurdu? Bende bebek isteyip durmuyor muydum? Hem işini kaybetmez hem de bebeğe bakabilirdik.

-Suzan doğur bu bebeği sakın onu aldırmaya kalkma kız mı oğlan mı bilmiyoruz ne çıkarsa bahtımıza birlikte büyütürüz bebeği bak benimde bebeğim yok oda benim olsun.İşimden ayrılmak zorunda kalırım diye korkma dedim.

Çok rahatladı tabiî ki bende eve bir şekilde bir bebek gelecek diye sevinmiştim açıkcası .
İkimizde verdiğimiz karardan mutlu olmuştuk.. Suzan benim dostumdu aynı zamanda onu öylece ortada bırakamazdım benim içinde yeni bir macera olacaktı.

Bu olaydan 4.5 ay sonra bende hamile kaldığımı öğrendim. Şimdi ikimizde hamileydik. Birlikte bu duruma sevindik ve sarılarak ağladık..Bütün hamileliğimizi birlikte geçirdik. Birlikte harika beslendik çok eğlendik. Suzan’ın  tabi ki gene bir kızı oldu. Eşi de şansına küst bir daha bebek demedi.  Bizim bebekler birlikte büyüdü.  Hala birlikteler. Kızımın her zaman en yakın arkadaşı.  İkisi de özgür ,özgüvenli şahane kızlar oldular..

Bir şekilde bir bebek gelecek diye o kadar rahatlamıştım ki bütün hormonlarım düzelmiş ve tahlillerim şahane gitmeye başlamıştı.  Yeniden gizlice  tedaviye girmeme neden oldu. Bu defa başardım..
Stres gerçekten çok önemli. Onu mutlaka kontrol altına almalısınız.

Bu minik hikayem bu kadar 🙂 …

Bazen öyle şeyler olur ki seçimler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Seçim derken bir seçim daha yapmak zorunda kalmıştım bana göre o da bebeğimle ilgili önemli bir imtihandı onu da bir başka video da anlatacağım..

Sevgiyle kalın.

Aliye Sibel Tuzcu

Çocuk İstiyorum

 

Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki sayfadaki hikayeleri de incelediler;

 

Tüp bebek hikayeleri

Aliye Sibel Tuzcu’nun hikayesi : Mucize mi inanç mı?

ÇİDER  Nedir?

 

Tüp bebek tedavileriniz için  Çocuk istiyorum formu ile bize ulaşabilirsiniz.
 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ