lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek başarı hikayeleri ,Allah İsteyen herkesin Kucağını Boş Bırakmasın.

Tüp Bebek başarı hikayeleri ,Allah İsteyen herkesin Kucağını Boş Bırakmasın.

Sibel Hanım ve çalışma arkadaşları.

Bende sizlere savaşı kazanma hikayemi anlatmak istiyorum.
Ben ve eşim 3 yıllık bir flört döneminden sonra 19 Mayıs 2000 de çok severek evlendik ben hemen çocuk sahibi olmak istiyordum o yüzden hiç korunmadık ama olmadı. Eşim 2,5 ay sonra askere gitti.geldikten bir süre sonra yani yaklaşık 6 ay sonra bebeğimizin olmadığını ve benim adetlerimin düzenli olmadığını anladık. Ben her ay ki gecikmeye bu ay bebek var diye seviniyordum ama olmuyordu.

Sonunda doktora gitmeye karar verdik ve güya gittiğimizin yerin en iyisi diye bilinen bir doktora gittik.Doktor beni muayene etti ve yumurtalıklarda sorun var rahim küçük rahim duvarı ince diye bir sürü bahane saydı ve senin çocuğunun olma ihtimali çok düşük dedi tedavi uzun bir süreçtir eğer çok istiyorsan başla yoksa hiç girme bu olaya dedi. Doktordan çıktığımda dünyanın başıma yıkıldığını hissediyordum çok istiyorsan mı insan kendi çocuğunu nasıl çok istemez üstelik deliler gibi sevdiği insandan.

Eve döndüğümüzde tam anlamıyla abandone olmuştum. Sonra sakinleşince oturup konuştuk ve yılmayacağız dedik sonu ne olursa olsun ben anne olacağım..1-2 ay sonra başka bir şehirde iyi(!)  bir doktordan randevu aldım. Bu doktorda beni muayene etti ve bana rahim ağzı kanseri olduğumu bu durumda tedaviden sonra bebek ihtimalimin neredeyse hiç olmayacağını söyledi. Buradan daha büyük bir hayal kırıklığı ile çıktım üstelik birde bana kansersin demişti. Her şeyden kötüsü kanser tedavisi zor bir süreçti ve gerçekten ya bebeğim olmazsa diye düşündüm ya eşim dünyalar kadar sevdiğim eşim benim yüzümden evlat sahibi olamayacaktı. Doktordan çıkınca eşimle uzun uzun konuştuk ben hemen boşanmak istiyorum benim yüzümden senin çocuk sahibi olmaman beni çok daha fazla üzer dedim. Eşim ise bu düşünceme şiddetle karşı çıktı biz bu yola beraber başladık o halde beraber devam edeceğiz dedi. Önce bir tahlil yapılması konusunda beni ikna etti. Hemen Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesine başvurdum. Orada kardeşim laborant olarak çalışıyor o yüzden tahlillerim hemen çıktı. ve Doktor rahim ağzı kanseri lafına çok kızdı bir hekim tahlil yapmadan bir hastasına nasıl böyle bir şey söyler diye.sonrada senin bebeğin olacak ama sabırlı olacaksın dedi.

İçim ümitle doldu bir anda kanser değildim ve bebeğim olacaktı YAŞASINNNNNNNNNN

Sonra tedavi için ilk adetim beklendi ve gün sayımı başladı doktorum önce klomen deniyecez onunla düzeltirsek hemen olur ama klomen yumurtalık uyarıp adeti düzenlemezse aşılama ve başka ilaçları kullanacağız dedi ve klomene başladım .ilk ay olmadı ikinci ayda pas geçtik. yılmıyor ve sabırla bekliyordum.O ay tatile çıkacaktık son kontrollerim ve ilaçlarımın planlaması için doktorumla konuşmaya gittim. ilaçlarım planlandı ve tatil başladı.Eşimin ailesinin yanındaydık ama eşim herkesle önceden konuşup bana bebekle ilgili soru sorulmamasını istemiş ve sağ olsunlar buna da uydular 15 gün bebeğin  b si bile konuşulmadı.

Ve tatil dönüşü direkt hastaneye gittim ultrasonum çekilecekti.hastaneye gittim artık doktorlarla arkadaş gibi olmuştum ultrasonumu çeken doktorum aman tanrım dedi yumurtalıklar aşırı uyarılmış  bu ay tutmazsa ben bu mesleği bırakırım diye iddalı bile konuştu. O ay çatlatma iğnesi yapılmamasına karar verdiler ve hastaneden ayrıldım.

Aradan 2-3 gün geçmişti ki İzmir fuarına gidelim dedik eşimle o günler çok güzeldi .O ay regl olmadım ama hemen konduramıyor insan 8 gün bekledim 8. gün hastaneye gittim tahlil yaptırmak istiyorum dedim Doktorum henüz erken olduğunu bunun ilacın etkisiyle olan bir geçikmede olabileceğini söyledi ama ben ısrarla hayır bu tahlili istiyorum diyince peki seni kırmayayım ama yoksa üzülmek yok dedi. Tahlil sonucu beta hcg 1118 çıktı (bugün bile hatırlıyorum) doktor evet gebelik başlamış gel görelim dedi ve ben tekrar ulturasona bu sefer bebeğimi görmek için gidiyordum. Ve işte aylardır hatta yıllardır beklediğim bebeğim oradaydı nohut gibiydi ve çok tatlıydı.

9 ay her gün gün sayarken 15 haftada kanama geçirdim. 3 gün kolumda serumla düşük olabilir diye beni beklettiler sonrada 2 ay hiç yataktan kalkmamak üzere beni taburcu ettiler Allah hiç kimseye o korkuyu yaşatmasın çok zor.

Sonunda benim güzel oğlum 16 mayıs  cuma günü saat 07,35 de doğdu sezeryanım çok güzel geçti doktorla konuşarak anne oldum. ama talihsizlik bir türlü peşimizi bırakmıyordu bebeğim önce sarılık oldu sonrada pylor stenozu tanısıyla 35 günlük tedavi gördü. Zordu ama çok şükür bitti.

Şimdi oğlum 33 aylık oldu koşuyor evde sesi çınlıyor anne baba diye sesleniyor her şey çok güzel

Rabbim isteyen herkese nasip etsin diye her gece dua ediyorum.oğluma her baktığımda içim titriyor annelik çok farklıymış.Allah isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın

Sevgilerimle

Harika&Berk (33 aylık anneeee diye bağıran oğlum)

 

..

Kısırlık ve Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ