lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 75 – 04.06.2003

İNANILMAZ BİR SEY OLDU…!!!!!… BU BİR MUCİZE…!!!!!!!…

 

Dün show tv deki kurada tam 11 üyemize tedavi imkanı sağlandı…Hala inanamıyorumm…

 

Dün muhteşem bir gündü.Saat 13.30’da derneğe gelen show tv ye katılacak olan üyeleri Show tv üstünde “Şans Kapıyı Çalınca” yazan minibüsü ile aldı. Evet arkadaşlar gerçektende o gün şans kapımızı çaldı…Bin bir heyecanla Show tv’nin Ayazağadaki Ata stüdyolarına gittik. 10 kişiydik. 5 arkadaşımızda kendileri karşıdan geldiler.Tamı tamına 15 üye vardı. Ama olsun. Gerisi arkadaşlarımız çalışıyorlardı ama kalpleri bizimle birlikteydi biliyorum. Bizden başka Sevgili Davut Güloğlu ve Tatlı Hayat dizisindeki ele avuca sığmaz hazır cevap hizmetçi Menekşe rolündeki Asuman Dabak Nükhet Duru ve Cenk Eren show’unun Misafirleri idiler. Daha önce iki defa daha çıkmış olmanın verdiği tanıdıklık ve samimi merhabalar vardı çalışanların hepsinde..

Saat 15.30’a kadar program sıramızın gelmesini bekledik. Neden sonra İstanbul ve çevresindeki arkadaşlarımızın tedavileri için tedaviyi üstlenmiş olan Kadıköy Şifa Hastanesi

Tüp Bebek Bölümü Başkanı Sn. Aytuğ Kolankaya da bizimle beraberdi.İki tane çekilecek ücretsiz tedavi içinde üyelerimizin tüp bebek cam kavanozu da yanımızda..

Hoş geldiniz ve nasılsınızlardan sonra. Kendilerine çok tesekkür ettim. Çünkü onlar için burada öyle bir program hazırlamıştık ve sayelerinde fazladan iki Merkezimizden iki ücretsiz tedavi alma imkanımız olmuştu.Bu ayın özellikle çocuk sahibi olmak isteyenler için özel bir ay olduğunu vurguladıktan sonra 19 Haziranı ve 21 Haziran etkinliğimizi orada herkese duyurdum. Neden sonraa…

Evet ilk kura yapıldı; Aytuğ Bey ilk kurayı Nükhet Hanımın çekmesini rica etti. Nükhet Hanım çok heyecanlandı . Uzun uzun cam kavanozun içindekilerini karıştırdı ve bir tanesini aldı. Açıldı Ve…. nefesler inanın tutulmuş bir haldeydi. Şükran Öztarlık.. adı okundu.O bizimle gelmemişti. Herkes daha bir heyecanlandı.Şükrana telefon baglantısı yapıldı. Şükranda en az bizim kadar şaşkın telefonda başladı sevinçten ağlamaya.. Bu sefer Cenk Eren Bey bir tane cekti Ankara Tüp Bebek Merkezinin üstlendiği ücretsiz tedavi içindi…. Altan Akdoğan adı kuradan çıktı. Herkes ordan kimseye çıkmamış olmanın verdiği hayal kırıklığı ile otururken Cenk Bey kavanozu eline aldı ve içinden bir tane aldı. Açtı ve Aysen Okan çıktı.. Gene burada değil. Bu sefer birde Nükhet Hanım için çekti orada olan birine çıkması isteniyordu.O anın duyguları çok önemliydi..Herkes bunu hep beraber yaşamak istiyordu.. Birisinin çok mutlu olmasını görmek Birisini sevindirmek. Ne kadar muazzam keyif alınacak ve mutlu olunacak bir şeydi.. Benim heyecandan artık kalbim ağzımda atmaya başlamıştı.. Ellerim ağzımda gözlerim fincan fincan bakıyorum..bakıyordum.Güleyim mi ağlayayım mı ben ne yapacağımı şaşırmış durumdaydım.. Sonra Davut Güloğlu aldı eline kavanozu bir de o çekti..Kezban Örer sonra ona da sponsor olmasını istedi bizim Rabia oda tamam senin tedavini üstleniyorum dedi. Rabia bir çığlık hemen Davut Beyin yanına koştu ve onun boynuna sarıldı. Sonra da biz kucaklaştık..Hava o kadar ısınmış ve öyle bir duyguyla dolmuştu ki o anda artık herkes kendinden geçmişti. Sevgili Cenk Eren o yüce İnsan bir arkadaşının daha bir tedaviyi üstlenebileceğini söyledi Serpil Ersay’ın Mos Plastigin sahibi.Onun sansına da Perihan Akkemik düştü… Geçenlerde bana telefon edip dakikalarca telefonda ağlayan üyemiz..Onun dakikalarca sessizce ağlamasını ve sakinleşmesini beklemiştim sonra konuşmuş, Allah’tan ümit Kesilmeyeceğini anlatmış ve rahatlamış bir şekilde telefonu kapatmıştı.. Kura ona da çıktı.. tabi gene oda ağlamaya başladı ama bu sefer onunki sevinç gözyaşlarıydı..Gene sarmaş dolaş olduk.. hepimiz ne yapacağımızı ne söyleyeceğimizi bilemiyorduk..Arkasından Davut Gül bir tane daha dedi ve Fatma Takmaz sonra Sevgili “Menekşe’ miz “de kavanozu eline aldı..Nur Bitiş demesine kalmadı. Sevgili Pembeli Nurumuz müthiş bir çığlıkla ayaga kalktı ve hıçkıra hıçkıra ağlayarak Asuman Dabak’ın boynuna sarıldı. Dün onun doğum günüydü. Bugünde her şey çok güzel olacak demişti gelirken çok umutlu ve keyifliydi. Davut Gül oğlu ile Karadeniz oyunları birlikte oynadılar. Öyle dinamik; öyle hayat dolu; öyle neşeli, bir o kadar tatlıydı …O kadar güzel oynadı ki Davut beyin dikkatini çekti ve nerelisin diye sordu.Meğer Bizim Nur da Karadenizliymiş. Sonradan Davut Gül Hemşerim ben bilmiyordum senin çocuk sahibi olmak istediğini Ben seni kurasız tedavi ettirirdim dedi..

Sonra Şahin Plakçılığın sahibi Sayın Şahin Özer de telefonla katılarak Emel Süter’in tedavisini üstlendi.Sonrada bunları şaşkınlık ve gözleri yaşlı seyreden sevgili Şeyma Demir Karı koca gelmişlerdi. Yönetmen üst taraftan   bütün bu çekim boyunca onları izlemişti. Onların bu mutluluklara nasıl gözleri yaşlı neden bende orada yokum bakışlarını. Çekimden sonra geldi ve O arkada ağlayan hanım vardı ya lütfen söylemeyin ama onunkini de ben üstleniyorum dedi. Program sevinç çığlıkları ve gözyaşları arasında sona erdi. Davut Güloğlu şarkısına başladı ve program bitti. Hepimiz sevinçten sarhoş ve şoka girmiş bir şekilde birbirimize baktık tekrar sarıldık. Çekim ışıkları kapanıp ,sona erince Cansın perde arkası yönetmenimiz. Bana başparmağını havaya kaldırarak zafer işareti yaptı.. Her şey çok güzel ve muhteşem geçmişti…

Şimdi Sıra 19 Haziranda ; Bu arada Ankara’dan City Hospital’den Sevgili doktorumuz Gurur Polat 19 Haziranda ki toplantımıza da bir yarım ücretli tedavi vereceğini ve toplantımıza katılacağını bildirdi. Kendilerine gönülden teşekkür ediyoruz ve kendisini sevgiyle bekliyoruz.

 

Tedavi çıkan arkadaşlarımız simdi sırası ile veriyorum.;

 

Şükran Öztarlık -Normal Cekiliş Kadıköy Şifa Hastanesi

Altan Akdogan- Normal Çekiliş –Ankara Tüp Bebek Merkezi.

Aysen Okan- Cenk Eren

Zehra Ceylan- Nükhet Duru

Rabia Kaymak-Davut Güloğlu

Nur Köseoglu Bitiş-Asuman Dabak Üstlendi “ menekşe”

Perihan Akkemik- Serpil ersay- Mos Plastik

Emel Süter- Şahin Özen

Kezban Örer- Davut Güloğlu

Fatma Takmaz- Davut Güloglu

Şeyma Demir.- Med yapım Yönetmeni Ceyhun Bey..

 

İnsallah herkesin güzel ve hayırlı haberlerini alırız.Bugün Gün gazetesi almayı unutmayın.

Darısı 19 Haziran icin …

19 Haziran Perşembe Akşamı Yapılacak 115 Ücretsiz Muayene Ve Teshis Kuramız’ın Hikayesi… WIM (Dünya İnfertilite ayı) etkinlikleri çerçevesinde…. Şişli Belediyesinin ve Sevgili Başkan Mustafa Sarıgül ‘ün bize bir sürprizi var.Çok güzel bir KONSER Var……..

Haziran ayında İstanbul da piknik ,piknik diye tüm mayıs güzel bir yer bulmak için araştırdık durduk ve istediğimiz yerler ya hep önceden kapılmış   yada ulaşımı çok uzak ya servis yada otobüs sorunu çıktı. Ben dolaşırken Parkormanı ilk gördüğümde kafamda resmi çekmiştim zaten..Gerçi gündüz olarak çekmiştim ve düşlemiştim her şeyi ama aksam yada gece olmasının da benim için hiçbir mahsuru yoktu.Gene de başka daha kolay yerleri araştırdık.

Şisli Belediyesi de bayağı bir yer gösterdi ama olmadı olamadı.Çok ilgilendiler Hele Başkan yardımcısı Osman Bey inanılmaz ilgilendi. Çok teşekkür ediyorum.Sn. Mustafa Sarıgül bizzat kendisi aradı ve benimle konuştu.. Her şey programımızın en iyisinin olması içindi. En sonunda gene Park Ormanda karar kıldık. Hafta sonları hep doluydu.Bu nedenle hafta arasına ve programın aksama alınmasına karar vermek zorunda kaldık..Herkesin korkusu hafta sonu olduğu için üyeler gelemezlerse.Ama ben geleceklerinden eminim..Onlar içinde elimizden geleni yapacağız. Belli noktalardan Otobüsler ücretsiz kaldırılacak ve isteyen herkesin 19 Haziranda Park Ormanda olması ve hep birlikte eğlenmek ve bir şeyleri paylaşmamız için..en geç 19.30 da orada olunacak şekilde ayarlamaya bakacağız. 20.30 a kadar kuralara isimler yazılacak. 20.30dam 22.00 ye kadar küçük bir konser olacak. Kuralar konserden sonra çekilecek.. Çok sevilen bir sanatçıyı yada sanatçıları   sürpriz bir şekilde orada bulabilirsiniz.

19 Haziranda ne olursa olsun orada olun…Mutlaka gelmelisiniz… Şişli Belediyesi bir taraftan Biz bir taraftan görüşmelerimizi sürdürüyoruz..Şişli’nin bu işler ile ünlü Başkan yardımcısı Aydın Başkan da şimdi bu konser ve organizasyonla bizimle beraber ilgileniyor.Ogün için yalnız üyeler arasında değil gelen herkes icin olabilecek bir tedavi kuramız daha olacak.Bu Sn. Mustafa Sarıgül’e sözümüzdü.Onunla daha iki toplantı daha sözümüz var. Eylülden sonra tekrar başlayacağız.Daha sonrada diğer belediyelerle çalışmalarımız olacak..Saatlerce Jinekoloji Dernegi Başkanı ile birlikte ve defalarca Androloji Derneği başkanı ile bu sayıda ücretsiz tedavi ile ilgili görüşmeler yaptım.Eminim bu asla boşa gitmeyecek…

Bu sefer Meclis ,Bakanlar herkes bizim sesimizi duyacak .. Bir çok şeyi bu ay aşacağımızı biliyorum..Çok az kaldı arkadaşlar. Gayretlerimiz boşa gitmeyecek…Biraz daha bize vereceğiniz destekle bu işi başaracağız.

Her şey gönlünüzce olsun.

Sevgiler

Sibel

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ