Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel‘in Köşesi – Sayı 182 – 08.02.2006

Merhaba Sevgili dostlarım

Soğuk kıs günleri bütün ağırlığı ile devam ediyor ve biz ne yapacağımızı şaşırıyoruz.Gitmemiz gereken onca yer ulaşmamız gereken onca kişi varken biz elimiz kolumuz bağlı kalakaldık.Yollar kapalı uçaklar uçmuyor .. Hah tamam iste simdi her şey daha iyi derken hop gene bir kar fırtınası. En nefret ettiğim durum bu. İşlerin birikmesi ve sarkması.

Geçtiğimiz hafta her şeye rağmen Yola çıktık.Eskişehir de ve Kütahya da verilmiş sözümüz vardı.Cumartesi günü Eskişehir e girdiğimizde ve bizi götüren minibüsten indiğimizde yüzümüze çarpan havadan bıçak kesti sandık. Öylesine kesici bir soğuk vardı.Apar topar otele girip bavullarımızı koyduk ve hemen toplantı yapacağımız Esenyurt Restorana yola çıktık. Şehrin merkezinde bir restoranda derken hafiften yemek kokulu küçük bir restoran sanmıştım ama meğer bütün seminerler orada düzenleniyormuş.Eskisehir kurulduğumuzdan beri gitmek istediğimiz bir şehirdi ve orada olmaktan çok mutluyduk ama bir de soğuk olmasa. Eminim bir çok kişide soğuk olduğu için gelememiştir ama o soğuğa rağmen toplantıya 450 civarında kişi katıldı. Restoranın büyüklüğünü düşünün. Eskisehirli siteden üyelerimiz heyecanla gelip bizimle tanıştılar. Bu kadar vefa inanın beni çok duygulandırdı.Ben çoğu zaman yaşadığım olaylar karşısında dünyada tertemiz sevgi dolu insanlar olduğunu bazen unutuyorum böyle olaylar bana tekrar insan olduğumu hatırlatıyor.İçimi huzurla ve tekrar sevgiyle ve enerjiyle dolduruyorlar. Karşılıksız insan sevgisi dolu saygılı insanlar.Hele Nirsen . Allahım bir insan hem bu kadar genc hem şirin hem bu kadar da vefalı ve kadirşinas olabilir mi ? Yazarken bile tüylerim diken diken oluyor.

Toplantı oldukça uzun sürdü.Dr.Aysun Güney tek tek tane tane vereceği bütün bilgileri insanları sıkmadan anlattı. Sesi çok yumuşak ve huzur verici Semra Hanım gibi herkes onun anlattıklarını ilgiyle izliyor. Daha sonra Doç.Dr.Semih Özkan Erkek infertilitesi ile ilgili bilgiler verdi .Toplantının sonunda Nebiye Avcı çiftine 1500 usd lik indirimli tedaviyi verdik.Salondan 5.30 da çıktık. Hemen otelimize donup kendimizi odamıza attık Sabahın 04 30 unda yola çıkanlar insanlar olarak hiç birimizde hal kalmamıştı.Bir minibüsle yola çıktık yollar buzdu ve biz savula savrula gelmiştik sanırım yolun korkusu da bizi bir kat daha yormuştu..

Ertesi gün sabah sıkı bir kahvaltıdan sonra Kütahya’ya doğru yola çıktık. Kütahya Belediyesinin de katkıları ile yapılan Belediye Tiyatrosundaki toplantıya biz gitmeden gene herkes saatler öncesinden gelip oturmuştu.500 kişilik toplantı salonunda yalnız ön sırada bir kaç yer vip için sanılarak boş kalmıştı. Hem çok kalabalık olduğu için toplantının iyi duyurulmuş olması ve başarılı geçmesi açısından beni mutlu ediyor hem de bir kadar kalabalığın sıkıntı içinde olması da ayrıca içimi acayip buruyor.Kütahya daki toplantımız daha kısa sürmek zorundaydı çünkü gece İstanbul’a belli bir saatte dönmek zorundaydık. 16.30 da hem de iki çifte verilen indirimli tedaviden Süleyman Aktaş ve Azime Edin sonra hemen İstanbul’a yola çıktık. Bozöyükte kar yolları kaplamıştı bile. Dualar ederek yol tamamlandı,heyecan içinde evde bizi bekleyenlere geri döndük.

Toplantı Fotoğraflarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Hepinize içinizi sıcacık yapacak güzel haberler diliyorum.

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ