Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 166 – 16.08.2005

BİR AY İÇİNDE SPERM MIKNATISI TÜRKİYE YE GELİYOR…

Sevgili dostlarım.;
Anadolu Sağlık merkezi ile birlikte yaptığımız 13 Ağustos toplantısı hepimiz için yeni ve ilginç bilgilere sahne oldu.

SPERM MIKNATISI

Tüp bebek tedavilerinde yeni bir çığır açacak cihaz bir ay içinde Anadolu Sağlık Merkezinde faaliyete geçecek.Erkekten alınmış olan spermleri bu cihaz otomatik olarak en sağlıklarını kolayca buluyor ve topluyor.Bu spermlerle döllenen yumurtaların yüzde 90 daha ana rahmine tutmaya yakın gözüyle bakılıyor.Konu yalnız sorunlu spermlerde değil, sağlıklı sayılan ve erkekten alınan spermlerde bu cihazla seçilip döllenme yapılacak ve hamilelik oranı bir adım daha emin hale getirilmeye çalışılacak.Böylelikle iki taraf da da sorun olmadığı halde rahimde tutunamayan embiryoların da belki bu sekilde tutunma sansı ve anne adayının da hamile kalma sansı olabilecek. Anadolu Sağlık Merkezi den Embiryolog Çölban Hünerli yaptığı konuşmada cihazın tanıtımı ile ilgili ayrıntı ve detayları anlattı.Antony Hopkins de su anda çalışmakta olan cihazın aynısı Anadolu Sağlık Merkezinin ortak çalışma merkezi olması nedeni ile yapılıp Türkiye ye de getiriliyor.

Ayrıntılı bilgi için en kısa sürede Embiryolog Çölban Hünerliyi yeni açılan sohbet odamıza davet edip,İstanbul dışından toplantıya katılamayan üyelerimizin de bu bilgilerden yararlanmasını istiyoruz.Size otomatik mail ile duyuracağız.

İstanbul ‘un en sıcak yaz günlerinden biri olmasına rağmen beklenenden kalabalık ve son derece ilgili bir toplantı oldu.Toplantıdaki herkes aktif olarak toplantıya katıldı.

Tam bir soru cevap sohbet toplantısı idi.Toplantıya katılan bütün arkadaşlarımıza bol şanslar diliyoruz.

Toplantımız ile ilgili resimleri buradan görebilirsiniz.
YENİ SOHBET ODAMIZI GÖRDÜNÜZ MÜ?
Sitemizde yeni bir yazılımla sohbet odamız yenilendi. Bilgisayarınızdan download ederek kullanabileceğiniz yeni sohbet odamıza isterseniz siteye girmeden kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak sohbete başlayabiliyorsunuz. Sohbetiniz bittikten sonra da sitede dolaşabilirsiniz. Sohbet odasına girdiğinizde otomatik olarak siteye de girmiş oluyorsunuz. Ayrıca şifre yazmanıza gerek kalmayacak. Sohbet odası hakkındaki şikayetlerinizi de bize yazarsanız çok seviniriz. Böylece düzeltme imkanı bulabiliriz.

SSK VE DİĞER SOSYAL GÜVENLİK KAPSAMINDAKİLERİN TEDAVİLERİN DEVLET TARAFINDAN ÖDENMESİ İLE İLGİLİ KONULAR;

Sevgili arkadaşlarım, biliyorsunuz şu anda meclis tatilde. Emekli sandıgı mensuplarının ödemeleri ile ilgili talimatnamenin çıktıgı hastanelerin emekli sandığı mensuplarını kabul ettiği söyleniyor ama hemen hiç bir kurumun henuz bir ödeme de yapmadıgı da kulagımıza hastaneler tarafından gelmekte. Bu konu ile ilgili Kasımda Meclis açıldığında ancak harekete geçebileceğiz..Her ne kadar bu konuda henuz buradan bir seyler yazılmıyorsa calısılmadıgı yada ilgilenilmediği anlamına gelmesin.

Her şeyin sırası geldiğinde sizden de destek gerek mail olarak gerekse toplanarak gerekli girişimlerimizi yapacagız.

21 AĞUSTOS’TA EUROFERTİL ÜREME SAĞLIĞI MERKEZİ İLE RİZE’DE OLACAĞIZ
Rize’de ilk defa

21 Agustosda İlk defa Rize’de, Rize Belediyesi’nin büyük desteği ile Devlet tiyatrosunda saat 13.00/16.00 arasında toplantımız yapılacak. Toplantının diğer önemli sponsoru da Eurofertil Üreme Sağlığı Merkezi. Dr. Hakan Özörnek’in konusmacı olarak katılacağı toplantı ile ilgili Rize’de şimdiden ilgi telefonları geliyor Çok teşekkür ediyoruz.

Sevgilerimle
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ