Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sebzeler ve Meyveler

Sebzeler ve Meyveler

Kereviz :Hanımlarda hamile kalmayı sağlar. kadın ve erkekte cinsel faaliyeti çok artırır. bütün salgı bezlerini çaliştırır.

Soya:Vucudun direncini artırır. günde 25 gr soğan ve turşu ile yenmeli. tüm salgı bezlerini çalıştırır.

Havuç :Hanımlarda adetin düzenli olmasını sağlar. vücudun direncini artırır.

Roka: Cinsel gücü artırır. ”p” ve” k ”vitamini ihtiva eder. bir çok minerale sahiptir. kansızlığı gideririr.

  Lahana: Başta e vitamini olmak üzere tam bir vitamin deposudur. ne kadar çiğ yenirse o kadar etkili olur. (bakınız. :yemek tarifleri)

Sarımsak:Bütün salgı bezlerini çalıştırır. hormonların çalışmasını düzenler. vücutta dezenfektan olarak görev yapar mikropları öldürür. düzenli çiğ olarak yendiğinde büyük faydası vardır. 
Sogan:
Taze ve kurusu ikisi de çiğ olarak yendiğinde vücut için için çok faydalıdır. Vücutta bütün hormonları çalıştırır.
Tere :Bol demir ihtiva eder. vücudu dezenfekte eder. ”C”vitamini ve mineraller vardır. vucudun direncini artırır. . hormonları çok çalıştırır.

Karnıbahar :Bol e vitamini protein ve cinsiyet hormonu ihtiva eder. cinsel gücü artırır.

Armut: Tüm salgı bezlerini çalıştıran çok özel bir meyvadır.

Greyfurt: Bu kıymetli meyvada tüm salgı bezlerini çalıştırır.Bol ”c”vitamini ihtiva eder zayıflatır. (bk. bitki ve meyva çayları)

Hurma: Fosfor kalsiyum demir ve mağnezyum ihtiva eder. Çok kıymetli bir meyvadır.Vucut direncini artırır.

 

BAKLİYAT:

Mercimek: Bol miktarda ”b” vitamini ”fosfor”ve ”demir” ihtiva eder. vücudu kuvvetlendirir. depresyonu önler bol kan yapar.Hamilelerde çocuğun anne karnında güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar.

Nohut ve Kuru Fasulye : Anadolu insanının sağlamlığının ve direncinin ana nedeni:, baş yemekleri olan bu baklağiller. . . bol bol vitamin ve protein ihtiva ederler ve vücudun direncini artırırlar. Mutlaka her haftanın birer günü bu baklagillerden bir çeşni veya yemek yapmayı sakın unutmayın. Adet haline getirin. İnanın artık eskisi gibi çabuk dökülmediğinizi fark edeceksiniz. (bk. yemek tarifleri. bk. haftalık mönüler)

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ “BUGDAY FİLİZİ”
Bu arada yeri tam burası olmasa da size buğday filizinden bahsetmek istiyorum. (işlenmemiş aşurelik buğdayın kabuklusu) bir kahve kaşığı buğdayı ilkönce ıslatın sonra bir çay tabağı veya bir çay bardağının içinde bir gün bekletin. Buğdayın hemen filizlendiğini göreceksiniz. bu filizlenmiş buğday çok önemli bir”B” vitamini ve mineraller deposu olarak bize yardımcı olacak. yaptığınız çorbalara,salatalarınızın içine mutlaka bu filizlerden katın. Diğer sayfalarda anlattığımız meyve sularının içine de katabilirsiniz. Ve mutlaka her gün taze yapın çok faydasını göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ