Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Geleceğe dair güçlü umutlarım var. Yüreğim sımsıcak oldu..

yonetim

Ben Türkiye de ne olursa olsun gene de umutlarımı kaybetmeyeceğim. Yüreğimin yerlerde süründüğü bugün 02.01.2017 de bana yollanmış bir mektup aldım. 31 Aralıkta yollanmış .Benim umutlarım bugün bu mektubu okuduğumda yeniden yeşerdi  ..Ona mutlulukla cevap verdim. Yetkililere ulaşacağını bildiğim içinde buradan yayınlıyorum..Tabi ki gene de yollanabilecek her yere yollayacağım. Sizde yollayın. Ve bu güzel yürekli çocuklar Çocuk Esirgemede ki minik arkadaşlarına kavuşşsunlar  Şimdi elimizden ne gelirse lütfen yapalım..

Merhaba Sibel Hanım,

İlk olarak ismim Eftelya Topcu, bu maili ben ve 7 arkadaşımın adına yazdığımı belirtmek isterim. Daha 15 yaşındayız ve 9. sınıfa gidiyoruz. Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesine gidiyoruz. 2016 yılının bitmesiyle ilgili konuşurken bu yıl neler yaptığımızı düşünmeye başladık ve itiraf etmek gerekirse koca bir hiç ile karşılaştık. Kimi mutlu ettik bu sene? Kiminle gülüşlerimi birleştirdik? Cevabının kimse olması bizi oldukça üzdü. Sonra madem 2016 böyle geçti zamanı geri çeviremiyoruz 2017 yılının sonunda da bu durumu bir daha yaşamak istemedik. Ve neler yapabileceğimiz hakkında tartıştık. Bizden daha şansız çocukları düşündük kimisi hasta daha küçücücük bedenleri çok büyük hastalıklarla savaşıyor kimisinin annesi babası yok kendini başına büyümeye çalışıyor…  Böyle zor şeylerle yüzleşen çocukları bizimde boş olduğumuz bir süre zarfında (cumartesi, pazar gibi…) birazcık olsada yanlarında olduğumuzu hissetirmek bizim gülüşlerimizle onlarınkini birleştirmek istedik. Hepimiz dört bir koldan araştırmaya başladık. Bir sayfada sizin adınızı ve internet sitenizi gördüm. Arkadaşlarıma anlattım. Bizim yapmak istediğimiz işe yardımcı olabileceğinizi düşündük. Maddi bir destek dışında yurtlardaki işlere de yardımcı olabileceğimizi ve en çokta manevi destek olmak istediğimizi belirtmek isteriz. Onlara sarılmak onlarla oyunlar oynamak yanlız olmadıklarını yanlarında hep bir ‘abi ve abla’ olduklarını hissetirmek istiyoruz. Ama daha önce bir esirgeme kurumunu ziyaret eden arkadaşımız onlarla vakit geçirmek istemelerine izin vermediklerini söyledi ve açıkçası biraz üzüldük çünkü dediğim gibi bizim amacımız maddi olduğu kadar manevi olarak da yanlarında olduğunu hissettirmek. Ayrıca sadece bu kurumları değil hastanedeki hasta çocuklara da aynı şekilde hissetirmek istiyoruz ama bu konu hakkında internette bir bilgi bulamadık Eğer bize yardımcı olabilecekseniz lütfen bu mail adresinden geri dönüş yapın. Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Saygılarımla,

Eftelya Topcu

 

————–
Sevgili Eftelya ve arkadaşları

Sizin gibi muhteşem çocuklarla mail ile de ile olsa tanıştığım ve böyle bir mektubu okuduğum için ne kadar mutlu oldum bilemezsiniz.
Bu güzel mektubu Çocuk Esirgeme kurumlarındaki yetkililere ileteceğim ve  minik dostlarınız için neler yapabileceğiniz ile ilgili size geri döneceğim.
Sizin gibi gençler geleceğe olan umutlarımızı taze ve güvenli tutuyor.
Size ve ailelerinize çok teşekkür ederim. Sizin gibi yüreği güzel, pırıl pırıl çocuklar yetiştirdikleri için hepsini ayrı ayrı kutluyorum.

Sevgi ile hepinizi teker teker kucaklıyorum.

Aliye Sibel Tuzcu

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER Başkanı

 

 

………

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ