lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Hoş Tesadüfler Zinciri

Hoş Tesadüfler Zinciri

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başakşehir Kadın Buluşmaları yapıldı.

Başakşehir Kültür Merkezinde yapılan etkinliğe damgasını Anneler ve Bebekleri fotoğraf sergisi vurdu.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneğine üye anneler uzun tedaviler sonucun da kavuştukları bebekleri ile resimlerini yolladılar. Büyükşehir organizasyon firması Mira onları büyük fotograflar haline getirdi ve sergiye sundu. Toplantı öncesi salonun önünde sergilen resimler çok güzeldi. Hepsinin fotoğraf kalitesi açısından büyültülememiş olması biraz içimizi burdu ama genede gördüklerimizi bizi çok mutlu etti. Daha sonraki toplantılarımızda bunları genişleterek  profesyonel çekimle yeniden hayata geçirmeye karar verdik. Toplantının en güzel sürprizi üyelerimizden Emine Kabaoğlu’nun birkaç aylık kızı Ada ile etkinliğimize katılması oldu.Annesinin kopyası bu minik prenses annesi ile birlikte soğuk kar yağmur demeden dolaşırmış.Takdir ve helal olsun larla geldiler toplantımıza katıldılar ve mutluluk vererek gittiler. Eski üyemiz Mübeccel Göç de arkadaşları ile birlikte gelmişti.

Gene yelerimizden nicki Serpilserpil de bizi yalnız bırakmadı. Evlat edinmek icin sıra bekleyen bu genç ve son derce tatlı arkadaşımız yazılarımızla üyelere büyük güç verdiğimizi ve yazı yazmayı bırakmamamızı söyledi. Bazen bizde kimsenin okumadığını düşünerek heyecanımızı kaybettiğimiz oluyor elbette ama bu hiç kaybetmememiz gerektiğini ,devam etmemizi bize iyice hissettirdi.Öyle ya onlar bizden güç alıyorlardı bu konu ile ilgili bizden başka kimleri vardı ki.. Bu his beni daha
da bir güçle doldurdu bütün akülerimi şarj etti.
İçeride  ve dışarıda birbirinden değişik bir çok şey yaşıyoruz.. Zaman zaman duygulardaki öfke ve kırıcılığı yansıtmamak adına hiç yazmamayı tercih ettiğimiz çok oldu.Bu bazen uzun zaman sürebiliyor bu durum ama “keskin sirke küpüne zarar “lafını unutmadan “ağzımıza fermuar çekmeyi” yeğliyoruz. Büyük bir firmanın yönetiminde olan serpilserpille daha sık görüşmemiz gerektiğini gördüm.. Onun  iş tecrübelerinden de yararlanmamız  ve bunun  uygulamamız gerektiğine inanıyorum İstanbulda ki hemen bütün toplantılarımıza katılmaya çalışan üyemiz sevgili Ebru. da bizi gene bu toplantımızda yalnız bırakmadı..Çevremizde tanıdığımız kişileri görmekten nasıl mutlu oluyorum anlatamam.

Toplantımızı kayda alan ve sergimizi fotoğraflayan Büyükşehirden yetkili kişi de Kagıthane toplantımıza katılan bir hanım arkadaşımızın eşiymiş.Onu bize çok hoş bir sürpriz oldu.  

Toplantı boyunca Açık büfe seklinde çay kahve ve cafe break ikramı yapıldı.
Açılış konuşmasını Yapımcı Araştırmacı yazar Meryem Şahin yaptı.Daha sonra  Gürkan Fedaioğlunun Umut sunumu ve Mukadder Adil’in yeni konuşması değişikti  ve daha sonra  çocuk sahibi olmamama konusunda bilgilendirmeyi doktorumuz Op.Dr.Güvenç Karlıkaya  yaptı.Uzun süredir onu da görmediğimiz için bizimle birlikte olmasından çok mutlu olduk. Bahçeci Fulya merkezinin Hemşire Koordinatörü  ve üyelerimizin yakından tanıdığı  Dr.Enver Kurt’un eşi Mürüvvet Kurt da toplantımıza  Enver Beyle birlikte katılmıştı Kendisini tanımaktan mutlu olduk.

Güvenç Beyin konuşmasından sonra bir neyzen çok severek dinlediğimiz 5 parçalık eser sundu ve toplantıyı sona erdirdik. Geleceğin duyurduğumuz Sayın Esra Ceyhan rahatsızlığının ilerlemesi nedeni ile telefonla çok özür dileyerek toplantımıza katılamadı.Buna çok üzüldük.Herşey hoş gidecek degil ya buda bize nazar boncuğu oldu. Daha sonra İnşallah başka bir toplantıda olmak temennisi ile kendisine çok geçmiş olsun dedik. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur güzel ve gülen yüzünden bizi mahrum etmez..

Bir toplantıyı daha geride bıraktık..Darısı daha daha güzel toplantılaraJ

Sevgilerimizle…

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ