Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Hamile kalmak için en iyi zaman nasıl anlaşılır ?

Hamile kalmak için en iyi zaman  nasıl anlaşılır ?

Hamile kalmak bazı çiftler için son derece normal ve çabucak olabilen bir şey bazıları için de oldukça zor olabiliyor. Hamile kalmak için en uygun zaman nasıl anlaşılır buda bazen muamma olabiliyor. Hadi biraz okuyalım
Hamilelik
 için en iyi zaman  kadında  her ay  adetin 9 gününden başlayarak 17 ci gününe kadar olan zaman dilimidir. Bu altı- yedi gün  içerisinde herhangi bir günde  yumurtalıklarınız rahime  doğru 6 gün sürecek bir  yumurta bırakır. Yumurtanız rahime bırakıldıktan sonra bir gün yaşar. Ama sperm bir hafta kadar yaşayabilir. Dolayısıyla yumurtayı karşılamak için spermin altı günlük  bir zamanı vardır. Eğer bir gün öncesi ilişki yapıldıysa  gebelik büyük olasılıkla  gerçekleşebilir. Ancak, sadece yumurtlamanın tam gününü  saptamak  çok zor değildir. Eğer düzenli bir cinsel yaşamınız varsa  ve takvime göre yaşamak istemiyorsanız hafta 3 gün ilişki gebelik  için yeterli olabilmektedir. Bu konuda daha emin bir çalışma yapmak isterseniz piyasa da satılan ovulasyon testlerinden alarak hamilelik için kendinizi garantiye alabilirsiniz.

İki adet arası kaç gündür.?

Bir  adet  döngüsü  22 gün gibi kısa ya da 36 gün gibi uzun olabilir . Ovulasyon ortalama bir kadında 12 gün ila 14 gün arasında sürebilir. Kadınların neredeyse yarısından fazlasının 7 gün değişen bir döngü uzunluğu vardır.  Adet döngünüz bir ay içinde farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle eğer hamile kalmak istiyorsanız  iki  yada üç günde bir günde bir cinsel ilişki en iyi çözümdür. Eğer yumurtlama gününüzü biliyorsanız  ovulasyon günlerinize odaklanmasınız en iyisidir.

Yumurtlamak üzere olduğumu nasıl anlarım?

Yumurtlamanızın bazen farkına varırsınız bazen de varamayabilirsiniz.. Eğer hamile kalmak istiyorsanız vücudunuz ile sıkı bir iletişim içinde olmanız gerekiyor. Yumurtlamanın işaretlerini birkaç işaretle anlayabilirsiniz.

Vajinanızda nemli, ve esnek yumurta beyazı gibi akıntı artar,

Karnızda yumurtlama ağrısı gibi hafif rahatsızlık hissedersiniz.

Kendinizi daha fazla çekici hissedersiniz.

Düzensiz adet dönemleriniz var mı?

Düzensiz dönemleri olan kadınların daha az verimli olduğu hamile kalamayacağı anlamına gelmez. İki adet döneminiz arası  36  gün yada daha fazla ise  bu konuyu doktorunuzla  mutlaka görüşmelisiniz.
Bazen, düzensiz  adet dönemi  Polikistik over sendromu ve ya troid bozukluğu  nedeni ile olabilir ama bu hamile kalma şansınızı etkilemez   . Vücudunuzu da daha iyi takip ederek ve yumurtlama kitlerinden kullanarak yumurtlama döneminizi gene bulabilir ve o dönemde  hamile kalabilirsiniz.

Tüp Bebekte Hamilelik Belirtileri

Hamileliğin ilk haftasında olan kanamalar

Gebeliği öğrenme ve ilk haftalar

Hamileliğinizin ilk ayında beslenme

Gebelikte ilk ay akıntı

Hamilelik İlk ay belirtileri

Hamile kalmak için Çocuk İstiyorum Formu ile bizimle iletişim kurabilirsiniz

 
  •   
 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
BİR YORUM YAZ