lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sperm hareketsizliği nasıl yok edilir ?

Sperm hareketsizliği nasıl yok edilir ?

Sperm hareketsizliği nasıl yok edilir ?

Sperm hareketsizliği nasıl yok edilir ? Sperm hareketsizliğini önlemek ve onları uyarabilmek için neler yapılabileceğini bilmek gerekir.

Doğal yollardan hamile kalabilmek için spermlerin yumurtaya yeterince hızla ulaşabilmeleri önemlidir. Eğer erişemiyorlarsa, döllenme gerçekleşmeyecektir. Bu nedenle spermleri hızlandırabilmek ,
Sperm hareketsizliğini önlemek için neler yapmanız gerekir ?

Sperm hareketsizliği nasıl yok edilir ? Cinsel perhiz ile  spermlerin güçlerini toplamalarına izin verin.

Eşinizle iki ilişkinin arasında 2-3 gün ara verebilirseniz sperm sayıları artırabilirsiniz. Her boşalma arasındaki 2-3 gün dinlenme spermlere güçlerini yeniden kazanma konusunda zaman tanır.

Spermlerinizi artırmak için Bölgenin sıcaklığını düşürün.

Testilerinize  ısı gelmesi konusunda oldukça hassas davranmanızı  öneriyoruz.Bunu mümkün olduğu kadar azaltın . Isınmış testisler spermleri  yavaş ve durgun yaparlar . Bol şort şeklindeki iç çamaşırları onları serin tutarak gün boyunca hava akışına izin verir ve canlandırır. Sıcak küvetleri ,sauna ve hamamlardan  kaçının. Sıcak duş aldığınızda kan dolaşımını uyarmak için testislerin üzerinde serin bir bez koyun. Testisler uyarılacak ve  spermler  yeniden  hareket başlayacaktır.

Sperm hareketliliğini artırmak için Yaşam tarzınızı inceleyin ve düzeltin.

Yaşam tarzınızı dikkatle inceleyin. Eğer  sigara içiyorsanız ve hafta sonları ve ya hafta içinde  sınırlı sayıda da olsa içki içme gibi bir alışkanlığınız varsa spermlerinizin hareketsizliğine neden olan faktörler olarak bu alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.  Düzenli alkol ve sigara tüketimi   sperm üretimini düşürür . Üreme sağlığı doktorlarına göre   20’den fazla sigara erkeklerin  spermleri önemli ölçüde  yavaşlatmaktadır.

Sperm hareketsizliğini yok etmek için  stresinizi azaltın

Bunu söylemek tabiki zor ama stresinizi azaltmanız gerekiyor. Stres hormonları spermlerinize ve onların hareket kabiliyetlerine ciddi zararlar verebilir. Bu hasarlarla mücadele etmek ve bu durumu tersine çevirmek için  hafif spor ve sizi mutlu edecek egzersizler yapabilirsiniz. Stres azaltıcı teknikleri araştırıp uygulayın. Hiçbir şey yapamıyorsanız gözlerinizi kapatın ve derin nefes alarak 10 dakika bulunduğunuz stresli ortamdan uzaklaşın. Bu durum en hafifinden size yardımcı olacaktır.

Spermlerinizi artırmak için beslenmenizde değişiklikler yapın.

Beslenmenizi inceleyin ve  değişiklikler yapın. Kendinizi yediklerinizle mutlu hissediyor olabilirsiniz ama bu spermleriniz için zararlı olabilir.  Mümkün olduğunca çok miktarda organik gıdalar yiyerek işe başlayın; organik olmayan meyve, sebze ve etler spermlere  zarar verebilir .Spermlere zarar veren işlenmiş gıdalardan trans yağlardan uzak durun .Spermleriniz için çok yararlı olan çinko dolu fındık ve kepekli tahıllar dan bol bol tüketin . Meyveler ve yeşil yapraklı sebzeler de  sperm hareketliliğini artıran minerallerle  ve doğurganlığı artıran E vitamini içerirler .
Sınırlı sayıda spermlerinde kaliteli olması açısından bu yukarıdaki bilgilere önem verilmesi gerekmektedir. Tüp Bebek tedavilerine hazırlanacak  eşin sperm hareketliliğini ve kalitesini mümkün olduğunca güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

 

Bizi facebooktan da takip edebilirsiniz..

Youtube videolarımızı da toplu halde izleyebilirsiniz.

 

 

Sperm hareketsizliği nasıl yok edilir konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

Spermler neden ölüyor?

Spermler ile ilgili ilginç istatistikler

Erkeklerde sperm performansı nasıl artırılır 

Sperm sayısını artıran  sperm hareketsizliğini önleyen dogal gıdalar

Spermin yapısı nedir ? Neden oluşuyor.?

Tüp bebek tedavisi ve Azospermi

Spem hareketsizliği nasıl yok edilir.

 

 

 

 

..

Sperm hareketsizliği ile ilgili Çocuk İstiyorum Danışma Formunu doldurunuz

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
BİR YORUM YAZ