lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Bir Seminere Gittik ve Hayatımız değişti

Bir Seminere Gittik ve Hayatımız değişti

Günaydın,

-Bir seminere gittik, hayatımız değişti. Hatırlıyor musunuz Sibel Hn. Ceylan Otel’deki seminere İzmit’ten katılmıştık. Orada iki gün boyunca çok güzel insanlarla tanışmış çok güzel dostluklar kurmuştuk. Sonra Zeynep Kamil’den doktor Kenan Sofuoğlu ile tanışmıştık. Kendisi bize o çok kibar ve düzeyli sohbetiyle hastaneyi ve uygulamalarını anlatmıştı.images (21)

-Açıkçası özel hastanelerin talep ettiği tüp bebek tedavi masraflarını karşılayamayacağımızdan dolayı bu tedavi bize hayal gibi geliyordu. Devlet hastanelerine de güvenemiyorduk bir türlü. Fakat Kenan Bey bizi ikna etti ve oraya gittik. Eşim öğretmen olduğundan dolayı ilaç masraflarının %20’sini devlet karşılıyordu. Tedavi de 1000 dolar civarında geziyordu. Ya Allah deyip aniden karar verdik ve tedaviye başladık.

-Eşim 10 gün içinde 100 iğne yedi. İki operasyon geçirdi(yumurta toplama ve transfer). Benim işim daha zevkli ve kolaydı. Hastanenin sperm odasında bir video karşısında numune verdim, bir de kan analizi yaptırdım.

-Zeynep Kamil’in tüp bebek merkezi, 2000 yılında kurulmuş, oldukça modern bir merkez. Özel hastane mantığıyla çalışıyor. Danışmadaki Şerife Hn’dan ekip şefi Kenan Bey’e kadar herkes profesyonel insanlar. Hastaları yüzünden tanıyorlar. İlgi muhteşem. İşlemler son derece akıcı yürüyor. Vezneye gidip gelirken bir miktar bürokrasi çekiyorsunuz ama o sayede de 2,5 milyar gibi bir para kazanıyorsunuz(devlet memurları için).

-Biz Zeynep Kamil’den çok memnun kaldık. Hastanenin yeri çok kolay. Otopark derdi yok. Her şey çok güzel. Bunlar kesinlikle bir yönlendirme sonucu yazılmış sözler değil. Bizzat bizim gözlemlerimiz. Eğer sitede sözlerimi yayınlarsanız çok memnun oluruz. Devlet hastanesi olduğu için seslerini duyuramıyorlar. Çoğu hasta da burayı bilmiyor ve özel yerlere dünyanın parasını akıtıyorlar.

-Neyse lafı uzatmayayım. Sonuç ne oldu diye soracak olursanız, şöyle. Seansa 5 çift katıldık. Bir çiftimizin yaşları erkek 55 bayan 41’di ve başarısız oldu. Bir başka çiftimiz ikinci denemelerini yaptılar ve başarısız oldu. Yaşları gençti. Üçüncü çiftimizdeki bayan arkadaş biraz stresliydi. İlk denemeleriydi ve başarısız oldu. 4. çiftimizin bayan olanı umutsuz vakaydı. Yumurtaları çok zor gelişti. İkinci denemeleriydi ve BAŞARILI OLDU. 5. ÇİFT, YANİ BİZ SON ANA KADAR UMUDUMUZU KESMİŞTİK. ANCAK PAZARTESİ SABAHI HAMİLELİK MÜJDESİNİ ALDIK. HEM DE İLK DENEMEMİZDE. BTHG sonucuna bakan Kenan Bey, “ikiz olma ihtimali de var” dedi. BAŞARI ORANI BU SEANS İÇİN %40. Bundan sonrası artık riskli bir 3 aylık dönem. Büyük bir terslik düşük filan olmazsa, hayatımızın rüyasını gerçekleştirmiş olacağız. Eşim de ben de çok mutluyuz. Başarısız da olsa ikinci denememizi de Zeynep Kamil’e yaptırmayı düşünüyorduk. Mutluluğumuzu çok tatlı Sibel Hn. ve arkadaşlarına, siteye ve derneğe borçluyuz. En az iki yıl derneğe üye kalacağız ve desteğimizi sürdüreceğiz. İnşallah doğumla sonuçlanancak olan mutluluğumuzu sizinle birklikte paylaşmayı umuyorum.

-Jaluzim kırıldığı için güneşten ekranımı göremiyorum. Yazacak çok şeyim var ama sözü uzatmayayım. Size ve herkese binlerce teşekkür ederiz. Kucak dolusu sevgiler. İnşallah deneyen herkes bu mutluluğu tadar. Herkes için dua ediyoruz.

Sevgiler
H.L.T

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ