lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Bir kızımız vardı şimdi Üçüz bekliyoruz..

Bir kızımız vardı şimdi Üçüz bekliyoruz..

Merhabalar;

13/08/2000 de evlendik. Evlenir evlenmez çocuk istedik ama 6-7 aya kadar olmadı ondan sonra çok şükür Allah 1 kız çocuğu nasip etti.

(Kızımız 2001 sonu doğumlu ilkokul 1 bitirdi bu sene.) belli bir sureden sonra ikinci çocuğa karar verdik 1.5-2 yıl sonra. Ama maalesef olmadı. Bulunduğum şehirde bütün doktorlara gittik. Hepsinde ilaç tedavisi gördük. Yumurtalıklar tembeldi. Ama tüm doktorlar yaptıkları muayene ve tedavilerden sonra olmaması için hiç bir sebep yok diyorlardı. Hatta bir doktor.” Olmaması için hiçbir sebep yok bir daha gelmeyin dedi bize. Ona rağmen olmadı. Herhangi bir sosyal güvencemiz olmadığından tedavileri ilerletemiyorduk. Sadece 1 doktorda aşılama yöntemi denedik 2 defa aşılama yaptı. Sonuç yine maalesef. Her doktordan sonra moralmen kötü oluyorduk ara veriyorduk. 2006 da maddi ve manevi sıkıntılar yaşadık tedavi olamadık hiç.2007 sonbaharında emekli bir tanıdık hemşire bizi sağlık ocağında çalışan kendi tanıdığı olan bir doktorun yanına götürdü. Derdimizi anlattık bizden iltihap kültürü ve tahlil istedi. Doğum hastanesinden yaptırıp götürdük. Tahliller çok yüksek çıkıyordu ve oda bizi doğum hastanesinde çalışan bir doktora gönderdi.  O doktorda iltihap sonuçlarını görünce iltihap tedavisine başladı. Böyle olunca da hastane ve sağlık ocağı arasında mekik dokuduk. Ben ara sıra eşime kızıyordum olmuyor yeter diyordum. Eşimde kendi başına gidiyordu doktora. değil,
2007 kasım ayında internette bir bayan doğum doktoru ile tanıştım İstanbul’da özel tanınmış bir hastanede çalışıyordu. Bizi İstanbul’a davet etti bizlere her türlü yardımcı olacağını söyledi. Bende şuan kalsın ama yazın belki geliriz dedim. Yani bu yaz için İstanbul gidip tedavi veya tüp bebek düşünüyorduk. Ama çok şükürler olsun gerek kalmadı. Bizim burada sürdürdüğümüz ilaç tedavileri sonuç verdi. Aralık başlarında  eşim hamile kaldı. Biz bir beklerken Allah bize 3 tane birden verdi şükürler olsun.  23 haziran 2008 de doktora gittiğimizde doktorumuzun gittiğini yani tayini Ankara’ya çıktığını söylediler. Başka bir doktora yönlendirdiler muayene etti her şeyin yolunda gittiğini. Önceki doktor 15 temmuzdan sonra hazırlıklı olun demişti. Şimdiki doktor belli değil dedi biraz kafam karıştı ama hiç soru sormadım her şey yolunda dediği için. Normal doğum 11 eylül ama erken doğum olacağı kesin belli bir gün yok. Sanırım ağustos başları kucağımıza alacağız inşallah. Allah olmayanlara da nasip etsin. Çocuk sesi olmayan ev kalmaz inşallah.

Rumuz:ByToLGa

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ