lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kafam allak bullaktı hepimizin sorduğu ‘neden ben?’ sorusunu sordum.

Kafam allak bullaktı hepimizin sorduğu ‘neden ben?’ sorusunu sordum.

Kafam allak bullaktı hepimizin sorduğu ‘neden ben?’ sorusunu sordum.

Merhaba
Eşimle okulumdan mezun olur olmaz tanıştık kısa bir nişanlılık döneminden sonra tarihinde evlendik. Her şey çok güzeldi hep aklımda iki sene sonra çocuk sahibi olmak isteği geçiyordu. Keşke her şey istediğimiz doğrultusunda gelişseydi.
Adetlerim sürekli gecikmeye başlayıp testler negatif çıkınca bir sorun olduğunu anlayıp doktora gitmiştim ve acı olarak tedavi ile hamile kalacağım hatta acele etmem gerektiğini söylemişti doktorum. Kafam allak bullaktı hepimizin sorduğu ‘neden ben?’ sorusunu sordum.
Sonrasında ilaç tedavisi ve ardından da davul gibi şişmeye başladım doktorum ilgisizdi ve bıraktım ilaçlarımı ve kendimi dinlemeye karar verdim ama bu süreçte sürekli adetim gecikiyor ben test üstüne test yapıyordum.
Uykusuz geceler ağlamalar bebek var mı soruları derken tekrar doktora gittim. Doktorum tahliller sonucunda progestron hormonumun eksik olduğunu ve ilaç almam gerektiğini söyledi. Yine ilaç tedavisi yumurtlama tedavisi derken olmadı. Eşimin de sperm sayısı düşük çıkıyordu artık çocuk olayı hayatımızın kabusu olmuştu. Üstüne üstük eşimin işleri bozuldu yeni bir işe girdi yeni bir eve taşındık ve ben çocuk olayını kafamdan uzaklaştırmaya başladım işime sarıldım. Matematikçiydim özel dersler okul derken yine doktora gitmeye karar verdim çünkü hayatımızı düzene koymuştuk. Rahim filmi çekildi ve 3 ay sonra ben kendiliğimden hamile kaldım.
20 gün adet olmayınca bu kez test alayım dedim ve annemin yanına gittim çift çizgiyi gördüm ondan sonra her gün yaptım testi dönüp dönüp bakıyordum.
Hamileliğim başlangıcı dışında çok güzel geçti . Bol bol konuştum minnoşumla gezdim ev işi yaptım ve 23 ekim 2007 tarihinde dünya tatlısı oğluşuma mehmet eren’ime kavuştum.
Şimdi 7,5 aylık güzel kokulum. Umarım herkes mucizesine bir an önce kavuşur.
pozitif düşünce ümit ve sabır…. benim reçetem bunlar oldu.
sevgiyle kalın.
C.Yeşildağ

 

“Kafam allak bullaktı hepimizin sorduğu ‘neden ben?’ sorusunu sordum”konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler

Tüp bebek tedavisi ile genetik hastalıklar önlenebilir mi?

Tüp Bebek Tedavisinin İptalini Gerektiren Sebepler

Tüp bebek Merkezinde Embriyo Kalitesini Etkileyen Faktörler Neler?

 

 

 

bizi instagram ve facebook ta da takip edebilirsiniz.

 

..

Tüp bebek tedavileriniz ile ilgili Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ