Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Savaşı Kazandım

Savaşı Kazandım

Sevgili Sibel Hanım.

Kurban Bayramınızı kutlar mutlu ve sağlıklı günlerin sizlerle olmasını dilerim.

Sizinle uzun süredir yazışamadık. Savaşı kazandığımı size yazmakta biraz geciktim. Herşeyden emin olmak için beklemek istedim. Şu anda beni de Savaşı Kazananlar arasına katabilirsiniz. Kısaca size kendimden söz etmek istiyorum.images (6)

1966 Kuzey Kıbrıs doğumluyum. 4 yıldır evliyim ve 2 yıldır çocuk yapmak için savaşıyoruz. Birikimimizi yapıp doktorum aracılığı ile Amerikan hastanesine başvurduk.Tahlillerimi de alıp hastaneye gittik. Orada tüm dünyamı güzelleştiren Dr.Kayhan Yakın Bey ile tanıştık.Tahlillerimizi değerlendirdi ve inseminasyonu bir kez denemeyi önerdi. Kabul ettik ve yaptırdık. Kıbrıs’a geldik gününde adet oldum olumsuz oldu. Bir ay sonra yeniden gittik. Tüp Bebek tedavisine başladık.İlaç tedavisini Kıbrıs’ta yapacaktık ama kısmet olmadı. Burun spreyini kullanırken 60mm iriliğinde kistim oluştu. 3 Aralık 2002 (doğumgünüm) tarihinde Amerikan Hastanesine gittim. Yalnızdım, eşim benimle gelemezdi.Paramız kısıtlıydı. Hastaneye geldiğim gün Dr. Kayhan Bey kistimi aspire etti. Böylece yola devam ettik. Nezle olduğum için burun spreyini kesti ve lucrin deri altı iğnelerine başladık. Rahim duvarım inceldiğinde Pergonal ampul salınmaya başladım. Hergün her iki iğneyi de doktorumun istediği miktarda salınıyordum.Bir iki gün arayla hastanede kontrole gidiyordum.Sonunda 18mm-20mm iriliğinde yumurtalarım oluştu.Eşim gelmişti ve kendimi daha iyi hissediyordum.Ben eşim gelene kadar bir akrabamın evinde kalmıştım. Hastaneye daha yakın olduğu için eşim gelince otele çıktık.Yumurta çatlama iğnesini salındım.Ertesi gün dinlendim ve bir sonraki gün yumurta toplama işlemi yapıldı. 19 adet yumurta toplandı, 11 adeti döllendi.6 gün sonra (30/12/2002) 3 adet transfer yapıldı. 4 adetini de dondurduk. Ayni gün Kıbrıs’a geri döndük. 12 gün sonra test yaptırdık rakamsal değer 200 + çıktı. Birgün arayla yeniden test yaptırdık 400 + çıktı. Çok mutlu olduk.

Henüz inanamıyordum. Ultrasona 24/01/03 tarihinde girdim 1 kese görüldü (üstten bakıldı). 15 gün sonra tekrar gittim 2 kese görüldü.İşin ilginç yanı bir karartı daha görüldü .Bu da demektir ki 3 bebeğim olabilir. İki bebek kesin 3. de yolda olabilir. Bayram sonrası kesin öğreneceğiz. Çok mutluyum ama bebeklerime nasıl bakacağımı bilemiyorum. Tanrı bana yardım etti bebeklerimi yolladı. Bakmama da yardımcı olur herhalde. İnanın çok mutluyum.Şu anda Kıbrıs Sorunumuymuş, barış olmuş olmamış, dünya yansa umurumda değil. Şu anda 8 haftalık hamileyim, doğurana kadar nasıl sabredeceğim bilemiyorum. Tek dileğim Onları sağlıklı bir şekilde doğurmak ve kucaklamak.

Sizin sitenizden çok yardım gördüm.Çok teşekkür ederim. Amerikan Hastanesi personeline ve Dr.Kayhan Yakın Bey’e bizlere bu mutluluğu tattırdığınız için , yaşama sevinci verdiğiniz için çok mutluyuz. Şu anda hastane ve doktor arayışı içerisinde olan yazımı okuyan herkese Amerikan Hastan Hastanesini ve doktorum Kayhan Yakın Bey’i tavsiye edebilirim.

Bana yazmak isteyenler varsa;

Adım: Nuray Arben
e-mail adresim:
nurcay_arben@ yahoo.com

Çoğu kişi adını ve tüp bebek yaptırdığını gizleyebilir. Sanki bu ayıp birşeymiş gibi. Bunu anlamış değilim. İsteyen mesaj gönderebilir. Cevaplayacağıma emin olabilirsiniz.

Tüm üyelerin Kurban Bayramlarını kutlar herkesin savaşı kazanmasında tanrı yardımcı olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ