lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

AMH 0.76 idi. Uzun bir uğraştan sonra şimdi bebeğimi bekliyorum

AMH 0.76 idi. Uzun bir uğraştan sonra şimdi bebeğimi bekliyorum

AMH 0.76 idi. Uzun bir uğraştan sonra şimdi bebeğimi bekliyorum

Merhaba;

2012 de 23 cm lik kist ameliyatı oldum kistle beraber sağ yumurtalığımda alındı. Daha sonra 2020 senesinde evlendim doğal yollarla olmadı buhara da oturdum hacı hocaya mı gitmedim her şeyi yaptım olmadı. Osmaniye de doktora gittim AMH 0.76 dedi normal şartlarda hamile kalma olasılığın %3 tüp bebek ile %7 civarında dedi ben çöktüm tabi. Eşimi çok seviyorum ve onu çocuktan mahrum ettiğimi düşünüyordum.

Küçük yerde oturuyoruz ve kazandığımız para belli tüp bebek için para biriktirmeye başladık Adana bir hastaneye  gittik tüp bebekten önce rahim Y şeklinde önce ameliyat etmem lazım dedi . Ameliyat oldum bir sürü ilaç kullandım. AMH düşük olduğu için 7 yumurta toplandı fakat 5.güne 3 yumurta kaldı.

Geçen sene Kasım da 2 yumurta transfer edildi ve ikisi de tuttu.

Seviniyoruz, çıldırıyorum resmen.  22 haftalık oldu ufak bir kanama doktora gittim ooooo açılmış direkt tüp bebek yaptırdığım yere. Bir ağıt, bir gözyaşı ile oraya gittim ” Dikemez misiniz “diyorum yok kese görünüyor nereye dikiyorsun.

Yanımda kimse yok oda da hemşireler de sürekli yanında durmuyorlar. Büyük tuvaletim geliyor, meğer sancıymış o daha sonra ayağa kalkmamla bebeğin kafası elime geldi ne yapacağımı bilmiyorum. O akılla “Allahım geri içeri itsem yaşar mı?” diyorum sadece dediğim gittim . “kuzum” başka bir laf yok bende. Daha sonra bu bebeğin eşi deriz biz ..Yaklaşık 29 saat kadar eşi geri içeri ittiler.Çünkü kızım yaşıyordu. Oğlum gitti kızım yaşıyor. Allaha şükür diyorum. Daha sonra 4 gün sonra doktorlar başıma geldi “Enfeksiyon dan öleceksin bebeği almamız lazım” dediler. Annelik o kadar ağır basıyor ki yok diyorum 21 hafta daha karnımda dursa yaşar diyorum ama olmadı kanım düştü, enfeksiyonum yükseldi kızımı bir şekilde doğurmak zorunda kaldım.

Biz eşimle birbirimize tutunduk her şeye ağlıyorum psikoloji gitti. 6 ay kadar bebek düşünme dediler koruduk belki daha sonra tekrar okur kendi kendine dedik olmadı çatlama iğnesi yaptım olmadı .Orada kalan tek embriyoyu koydurduk çok şükür şu anda tutundu yavrum sevindirdi bizi Allahım kucağımıza almayı da nasip etsin inşallah.

Allahım bu bebeğimi kucağıma almayı nasip etsin . Allahım sonuna kadar sevindirsin. Allahım hayırlısıyla nasip etsin evimiz şenlendirsin inşallah. Allahım olmayanlara nasip etsin daha ne deyim inşallah bebeklerimin acısını bu bebeğimle hafifletirim.

Teşekkür ederim benim hikâyemi dinlediğiniz için.

Şunu söylemeden geçemeyeceğim ne zaman dara düşsem ne zaman soru sormaya ihtiyacım olsa Aliye hocam hiç kırmadı her defasında hiç bıkmadan cevap verdi sizlerden Allah razı olsun.

 

*****

Sağlıkla bebeğini kucağına almayı huzurla büyütmeni diliyoruz.

****

 

ÇİDER ‘i  facebook ve instagramdan da takip edebilirsiniz

AMH 0.76 idi. Uzun bir uğraştan sonra şimdi bebeğimi bekliyorum konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler ;

Erkeklerin üreme sağlığı için yapabileceği 6 öneri

Sağlıklı Rahim ve Yumurtalıklar İçin 9 Yiyecek

Tüm çabalarıma rağmen anne olamadım ta ki..

Biliyorum bir gün bende anne olacağım ..

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve dernek indirimi alarak tüp bebek tedavisi olabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ