Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

29 Haziran – İzmit Toplantısı

29 Haziran – İzmit Toplantısı

İZMİT’İN GÜZEL İNSANLARI, SİMİTLERİ VE BALIKLARI….

Toplantı Fotoğrafları İçin Tıklayın

Sevgili dostlarım;

29 Mayıs toplantımızı da arkamızda bıraktık…Koşa koşa İzmit’e gittik ve geldik. Ne güzeldi Allahım.Bir çok insan gelmişti.Dertleştik,söyleştik,sarıldık ağlaştık bir daha görüşmek için sözleştik ve geri döndük..Allah herkese böyle güzel günler nasip etsin..

Sabah çok erken değil 10 da yola koyulduk.Cansının eşi sevgili baba Aydoğan bizi Cansını , beni ve derneğimizin saymanı Ademi İzmit e götürdü. Ne büyük rahatlık biliyor musunuz? tanıdık ve güvenli biriyle yola çıkmak. Nasıl da huzur veriyor insana ..

Güle oynaya İzmit e vardık ve otele eşyalarımızı koyduk sonrada da salon un hazırlanması için beklerken Kadıköy Şifa dan Serdar Bey iki görevli arkadaşıyla birlikte geldi. Salonu beklerken sabahın erken vakitlerinden beri hiç ağzımıza bir şey koyamadığımızı fark ettik ve hemen etrafı keşfetmeye çıktık.Otelin hemen yanında bir fırın gördük ve en yakın pastanenin nerede olduğunu sorduk onlarda bizim fırınımızın yukarısı pastane dediler ve biz hemen daldık.Birde yukarı çıkınca ne görelim; her tarafı ahşap kaplanmış genişmi geniş şirin mi şirin bir yer.. salonun tam ortasına perforjeden bir heykel ve heykelden de minik sular akıyor. Ben çok sevdim. Ahşaba ve suya bayılırım. Üç tane birbirinden güzel genç kız yukarıda hizmet veriyorlardı. Küçük küçük kare masalar vardı, ilk önce onları birleştirelim dedik ama

Sonra onlar bize kalabalık olduğumuz için minderli sark köşesin gösterdiler ve biz hemen yerleştik. Fırından taze çıkmış simit kaşar ve çay birde ortaya üç tane kahvaltı tabağı kondu. 5 dakika içinde hepsini silip süpürmüştük tabii.Kalabalık olmak herkesin keyfinin yerinde olması,şakalaşmak her şey çok güzeldi.Tekrar tekrar simit ve çay istendi. İlk resmimiz orada hatıra olarak çekildi. Bakınca taze simitlerin kokusunu bile bir anda duyabilirsiniz.

Sonra otele geçtik.Asya Otelinin Salonu küçük olduğu için restoranı toplantı salonu yapmışlardı.ama toplantı salonuna benzemişti . Sonra üyelerimiz ve yeni misafirlerimiz gelmeye başladılar. Gittiğiniz yerde siteden yada dernekten üyelerinizle karşılaşınca gerçekten çok iyi oluyor.İnanılmaz bir mutluluk duyuyoruz ve çok duygusal anlar yazşıyoruz..Sıcak sarılmalar sevgi dolu konuşmalar ve bakışlar bambaşka..Toplantıya da 110 kişi katıldı.İlk gittiğimiz bir yer için bu bize çok güzel geldi. Çok mutlu olduk..

Saat 14.00 de Aytug Kolankaya da geldi ve toplantımız başladı.İlk konusma benimdi ve taksitlendirme sistemini anlattım sonrada Aytuğ Bey çok güzel bir konuşma yaptı. Çok etkileyici idi. Bir embiryo resmi perdeye yansıttı ve adı Zeynep dedi konuşmanın başında.. sonrada o embiryonun gerçek bebek olarak halini gösterdi. Dünyalar güzel, bir kız.. Darısı hepinizin başına.

Toplantı sonunda herkes istediği tedaviyi aldı ve 3 ay sonra kısmetse tekrar buluşmak için vedalaştık.

Toplantıdan çıkınca Serdar Bey bizi İzmit te sahilde balık yemeğe götürecekti ama sabah o kadar doymuştuk ki tabi bunu düşünemedik.Serdar Beyde bizden ayrılıp gitti. Ama bavulumuzu toplayıp otelin dışına çıkınca kesif bir ızgara balık kokusunu duyunca hepimiz birbirimize baktık… olur mu olur hadi yiyelim de içimizde kalmasın bari dedik. Ama Aydoğan baba bilmediği yerde asla yemez birde yanındaki kimseye de yedirmez. Ben dedi sizi bildiğim yere götüreceğim ve o zamanda kadarda acıkırız.olurdu olmazdı mırın kırınımız boşa gitti ve bizi arabaya bindirdi. Doğru İstanbul a ama iyi oldu tabii Kızımı da aldık bu arada ve Aydoğan baba bize gerçekten güzel bir balık ziyafeti çekti. Kızım o gece çok eğlendi elleriyle balıkları nasıl ağzına attı seyrederken biz güldük. Sağolasın Aydogan baba..

06 Haziranda Erzurum da yız arkadaşlarım.Oraya mail attım geçen gün Erzy-uruma geliyoruz siz orada mısınız ? diye. Üç tane yürekleri yürekleri altın kardeşim oradan ses verdi.

“Evet biz buradayız ve elimizden geleni yapacağız “diye.. Ve bana nasıl yol gösterdiler biliyor musunuz? Bir anda kendimi Erzurum un fatihi hissettim.Murat Ali Uludağ, Nurcan Uludağve Zülküf Taş sizlere çok çok teşekkür ederim.Gazeteler tvler herşeyi bir anda yardımla hallettik. Erzurum toplantısı nın hazırlıklarının yarısı bitti bile. Ya 13 Haziranda ki diyarbakır toplantımız?İl temsilcimiz Hidayet Bey hemen Diyarbakır toplantımıza da el koydu ve orada elimiz gözümüz oldu. Hepiniz çok yaşayın sevgili dostlarım.Artık çok huzurlu ve çok mutluyum sizlerin sayesinde…

Hepinize gönül dolusu sevgiler
06 Haziranda Erzurum da buluşmak üzere…
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ