lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

17 Nisan İzmir Toplantısı Notları

Çok huzurlu bir toplantıydı…

Toplantı Resimlerini Görmek İçin Tıklayın

Sevgili dostlarım;

17 Nisan Cumartesi günü Puslu yağdım yağacak bir hava ile İzmir de idik.İzmir de Alsancak ve Konak civarında aramadığımız otel kalmadı. Biliyor musunuz? İzmir de toplantı yapacak bir otel kalmamış.Efes yıkılıyor,Mercuri yok. Kaya otelde bir onceki toplantıdan küsüz, Alsancak ta Anba otel bizde yapabilirsiniz dediolur dedim. Ama İzmir e gitmeden iki gün önce öğrendik ki Anba otelin toplantı salonu yok!!. Restoranı toplantı salonu yapacaklarmış.İki gün içinde yeniden otel bulunmaz ve de herkese zaten bulup da söylenmez. Düşündük..Ne kadar kötü olabilir ki ?dedik.Netice de gelenler salonu değil tedavilerle ve anlatımla ilgilenecekler.İzmir in göbeğinde bir otel ..Evet tahminlerimizden de değişik çıktı abii. Ama ben kendime söz vermiştim son iki haftadır hiçbir şekilde hiçbir şey için moralimi bozmayacaktım.Hakikaten de öyle yaptım.İzmir in göbeğinde bir otelde bakımsız da olabiliyormuş arkadaşlar…Ama personeli o kadar içten o kadar yardımsever ve cana yakındı ki size anlatamam.Bütün eksiklerini kapattılar, ellerinden geleni de yaptılar bize yardımcı olabilmek icin. Barkovizyon gösterisinin iyi olması için odalardan koyu renk perdeler söküldü ve getirildi salona takıldı. Bordo perdelerle salon olabileceği kadar şık oldu J

Özel Ege Tüp bebek Merkezinde Kaan Bey ve Erdal Bey de geldiler Toplantıda sunumu geçen sefer Kaan Bey yapmıştı Bu sefer Erdal Bey yaptı. Son derece anlaşılabilir bir sunum yaptı ve biz hemen bilgisayardan kendimize kopya etmeye çalıştık ama ço büyüktü.bu nedenle kopyalayamadık bize cd olarak yollayacaklar.Toplantı çok samimi ve huzur dolu geçti.Saat 3.5 da çay ve kahve için ara verildikten sonra kimse yerine oturmadı ve doktorların çevresinden ayrılmadılar.Bu toplantıda değişik bir yöntem uyguladık. Erdal Bey ayrı bir masaya oturdu ve herkes geldi önünde oturarak tek tek sorularını sordu raporlarını inceletti.Böylece kimsenin kafasında soru işareti kalmadı. Toplantıya Serono’dan İzmir bölge temsilcisi Bülent Bey de izleyici katılmıştı.Onunla epey bir dertleştim.Samimiyeti ve güler yüzü ile bütün ekibimizin gönlünü fethetti.Bu arada Dr.Kaan Beyi de oldukça iyi gördüm. Kendisine de söyledim. Geçen yıl ki toplantıda oldukça mesafeli ve her an tetikte olan yüz yapısı gitmiş yerine son derece hayat dolu ve neşeli ,şakacı bir insan gelmişti. Bu kadar değişiklik beni hem şaşırttı hem de çok mutlu etti.Ne de olsa huzur ,mutluluk ifadesi insanın çevresindekilere de hep sirayet eder. Ve her şey daha iyi işler.

Toplantıda ağırlık tedavilerden çok tüp bebek tedavilerinin ne şekilde ödenebileceği idi.

Devletin bu yönde çalışmaları var bağ-kur ve emekli sandığı çalışanlarının belli bir yere kadar ödemeleri yapılacak şeklinde duyum alıyoruz İnşallah bir an önce gündeme gelir ama ssk lılardan hala bir ses yok tabii.Çok geniş bir kitle olduğu için Maliye Bakanlığı ödemenin altından kalkamayacağı korkusunu yaşadığı söyleniyor.

Tedavilerin istenilen hastanede istenilen vadelerle ödenebilmesi konusun da yapılan çalışmalarımızı anlattım.Oldukça ilgi gördü ve toplantının yarısı da bu konuşmalarla geçti.

Tedavilerinizi aylık taksitlerle ödeme isterseniz bize mutlaka başvurun .
İzmir de de Toplantıya katılan arkadaşlarımız derneğin ve LR International Kozmetik firmasının desteğimizle indirimli tedavi imkanına kavuştular.

Toplantı sonrasında Anba otelin hemen yanında Göffte diye bir ufak büfe var. Geçen geldiğimizde orayı bir türlü bulamamıştık ve bu Cansına dert olmuştu. Bu sefer yerini unutamayacağımız bir yerdeydi yani hemen yanı başımıza . Hemen gittik ve oraya oturduk. Hayatınızda inanın öyle güzel bir köfte yiyemezsiniz. O kadar salaş bir yerdi ki daha önce içeri girmemiz gerekseydi asla girip yemezdik ama önceden dışarıdaki masalarda tadına baktığımızdan gözümüzü kapattık oturduk.İyi ki oturmuşuz. Eğer İzmir e giderseniz mutlaka oraya gidin ve yiyin.Tadına doyamadık. İnsan güzel bir toplantı sonrası üstüne huzur dolu güzel bir yemekte yiyince (özellikle benJ) nasıl mutlu oluyor anlatamam.Sonra da havaalanına doğru yola çıktık.Bir güzel toplantı böylece sona erdi.

24 Nisan İstanbul Toplantımız şehir dışındaki toplantılarımızın yoğunluğu nedeniyle Mayıs ayına ertelendi.Size önümüzdeki hafta yeni bir tarih belirleyeceğiz ve sitede duyuracagız.

Her şey gönlünüzce Olsun.
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ