lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek tedavisinin yaratıcısına verilen Nobel Ödülü Vatikan tarafından Kabul edilmemiş

yonetim

Tüp bebek tedavisi nin hizmet degil ticaret olarak nitelendiren Papalık Hayat Akademisi Başkanı Monsenyör Ignacio Carrasco keşke tıp dünyasına daha faydaki birini seçselerdi demiş. Monsenyör atom bombasını bulan ve Nobel ödülü alan Einstein için de aynı düşüncede miydi acaba?. Enstein Vatikan’dan aforoz almış mıydı yoksa almış mıydı çok merak ettik.İstemese de Milyonlarca kişinin ölümüne neden olan bir bilim adamı bir tarafa ,milyonlarca çiftin anne baba olmasını sağlayan bir tekniği bulmuş bir şahıstan daha faydalı kimi seçebilirlerdi diye insan kendini düşünmekten alıkoyamıyor. Einstein bu müthis buluşunu dünyaya yeni hizmet olarak sunmuş,bomba olabileceğini icadını yaparken aklının ucuna bir getirmişti.Şimdi onu bilmeden sebep olduğu bir ülkenin binlerce vatandaşının mı katili olarak mı hatırlamalıyız yoksa ünlü fizik bilimcisi olarak mı?

Embiryoları katletmekle ve rahim ticaretine yol açmakla suçlayan Monsenyör ;her türlü yeni çıkan buluşun arkasında onu hemen kendi yararlarına çevirmek isteyen bir çok kişinin bulunabileceğini ve bu tür kötü amaçlı kişilerin en yakın takipçisinin hükümetler ve yasalar olması gerektiği bir an unutmuş gözüküyor.

Çocuk sahibi olmayı istemek ve olamamak,bununla yaşamak zorunda kalmak, dünyanın en ama en zor baş edilmesi gereken duygularından biridir.Stresi insanda bir çok hastalıklara neden olabiliyor. Bu konunun hayatında hiç evlenmemiş ve çocuk sahibi olmayı düşünmemiş kişilerce dile getirilip tartışma açılmasını hem de iki tarafı düşünmesi gerekirken tek taraflı söylemde bulunmasını anlayamıyoruz Aynı şekilde bir çocuk çocuğa sahip bir kişinin de bu dünyada zaten bir sürü kimsesiz çocuk var ne gerek var illaki kendi çocuğunuzu yapmaya diyerek karşı çıkması da anlaşılabilir bir şey değil. Ateş her zaman düştüğü yeri yakıyor. İnsanlar her konuda düşüncelerini dile getirebilirler ,saygıyla dinlenmesi gerekir ama empati kurmadan tek yanlı düşünceler de insanda şaşkınlık yaratıyor.

Prof.Dr.Robert Edwards ı gönülden tebrik ediyoruz..

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşın

 
 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ