Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel´in Köşesi-Sayı 183 12.03.2006

BOLU YENİ BULUŞMAMIZDA BİZE BÜYÜK SURPRİZ YAPTI

Cumartesi günü Antakya toplantısının hemen akabinde Pazar günü ikinci ekibimiz sabah 06.30 da Kamil Koç ile Bolu’ya hareket etti. Ben,(Sibel) Ayşe ve Nuray ikinci ekibin kahramanları olarak oldukça heyecanlıydık. Nedeni birincisi ;bu Bolu da ikinci toplantımız olacaktı;ikincisi Bolu özellikle çocuk sahibi olma konusunda oldukça kapalı bir toplum olarak Çider tarihimize geçmişti. İlk toplantımızda bütün duyurularımıza rağmen çok fazla katılım olmamıştı.Toplantıdan önce söyle bir şey yaşadım.Katılacak kişileri toplantı yapacağımız salonun önündeki binanın kapısında beklerken önümden geçen bir grup çocuk “işte burada çocuğu olmayanlar toplanacakmış “diye birbirlerine gülüşerek geçmişti…Ben aaaa.. herkes duymuş diye düşünmüş ve sevinmiştim ama durum aslında sevinmemi gerektirmiyordu. Bunu sonradan anladım ve olayı çözdüm. Evet herkes geleceğimizi duymuştu ama toplantıya gelememişti.İnsanlar utanıyordu. İkinci toplantıya bu nedenle daha çok duyuru için çalışarak ama biraz da tedirgin gidiyorduk..

Toplantı zamanına kadar Bolu Termal Otelde Memorial’in ekibi ile buluştuk ve toplantı programımızı gözden geçirdik.Saat 12.gibi salona geçtiğimizde salonda oturan erken gelmiş çiftleri görünce tabii ki çok rahatladık.Toplantımız Belediyenin eski nikah salonunda yapıldı.Şehrin tam ortasında ve en az 380 kişilik büyük ferah bir salondu.Ve arkadaşlar salonun tamamı doldu.Bütün toplantı boyunca tüylerim dimdik son derece duygulanmış bir şekilde heyecandan yarı sarhoş gibi ayaklarım havada dolaştım.Demek ki dedim Sibel her zaman yaptığını yapacaksın “ hayatta başarısızlık diye bir şey yoktur. Yeniden denemek ,çabalamak ve başarmak ”vardır..Başarısızlığı hiçbir şekilde kabul etmeyeceksin. Başarının tek anahtarı budur. Sen bugün bunu tekrar kendine ispat ettin. Ekip arkadaşlarıma baktım ,üyeler başlarına birikmişti onlarda herkesi cevaplamaya çalışıyorlardı.Yüreğim gururla doldu..Biz güzel sürprizde Belediye Sosyal İşler bölümünden Selim Bey’inde gelip bizi ziyaret etmesiydi. Keyifli bir sohbet yaptık Aynı anda çalışmayan ve bizi bir anda moralsiz bırakan barkovizyonumuz yerine da belediyeden hemen yenisini buldurması da bizim Boluda ki Hızır ‘ımızın o oldugunu gösterdi.

Toplantıdan önce Bolu üyemiz fahri temsilcimiz Özlem sürekli arayıp bizden neler yapabileceği konusunda bilgiler alıyordu.Geçen yıl toplantımıza katılmıştı,toplantıdan sonra etkilenerek hemen tedaviye girmiş ve akabinde de hamile kalmıştı. Şu anda muhteşem bir kız çocuğu da kucağındaydı.Toplantıya onu da getirdi.Küçük Melike Ebrar kuramızı çekti ve o minicik elleriyle iki tane iç içe geçmiş kağıdı elimize verdi.Memorial Hastanesi Tüp bebek ve Genetik Bölümü Halkla İlişkiler yetkilisi Nilay Hanımda iki tane olan kağıdı geri çevirmedi ve bir yerine iki kişinin tedavisinin indirimli olmasını kabul etti. Ayhan Çevik ve Metin Sözkesen çifti Küçük Melike’nin sansına 1500 usd den tedavi olma imkanına kavuştular.

Toplantımız son derece keyifli geçti. Salon çok katılımcı idi. Her konuşmaya ve anlatıma soruları ile aktif katıldılar bu nedenle vaktin nasıl geçtiği anlamadık. Saat 16.30 da toplantımızı

zor bitirdik. Toplantıya katılanlar bizi alkışlarla ve neşeyle uğurladılar.Keyifle servisimize atlayıp İstanbul’un yolunu tuttuk.

Önümüzdeki haftalarda daha bir çok kişiye ulaşma,umuda ve bebeğe merhaba demeleri için hemen çalışmalarımıza dönmemiz gerekiyordu…

Sevgilerimle

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ