Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Rumuz: Allah Hem de İkiz Nasip Etsin

Rumuz: Allah Hem de İkiz Nasip Etsin

Merhaba Sibel hanım,

Bende Savaşa devam edenler köşesine bir şeyler yazmak istedim ama nasıl olacağını çözemedim. Ben beş yıllık evli 27 yaşında bir bayanım ilk sekiz ay prezervatif ile korunduk. Daha sonra çocuk sahibi olmak istedik ama baktık bebekendiliğinden olmuyor 5 ay gibi bir süre sonra doktora müracaat ettim. Hani kuaförler başka bir kuaförün kestiği yada boyadığı saçı beğenmez ya. Bizimkide öyle birşey oldo. O doktordan o doktora hiçbiride aynı şeyleri söylemedi nedense. Bozulan sinirlerim yüzünden eşimle tartışmamızı takiben bir ürologa gittik sonucu tahmin edersiniz herhalde tabikii spermler zayıf (varikosal). Ameliyat olacağı günün arifesi 17 Ağustos depremini yaşadığımızdan erteledik. Sonra ameliyat oldu.

Geçen 5 aylık bir zamandan sonra biraz bir iyileşme görülsede muayenesine gittiğimiz Prof. Dr…. sonuçları beğenmedi. Teşhis Tüp Bebek. Doktora herzamanki yanlız değilde annemle gitmiştim. Kadıncağızın yüz ifadesi ve gözlerinden akan yaşları unutamıyorum. Beni o kadar etkilemedi doğrusu ne yapalım kader dedik herşeyin bir zamanı var. O ana kadar bizim çocuk sahibi olamadığımızdan haberleri yoktu. Ben doktora giderken başka hastalıklardan bahsediyordum. Çünkü bildikleri zaman bana çok sık hatırlatılacağını biliyordum. Ve de öyle oldu zaten inanın kime bir iyilik yapsam yada iyi bir hareket bana ettikleri dua şu: “Allah sana da bir evlat nasip etsin” birde ardından ekliyorlar “hemde ikiz!” ben biliyordum bunların olacağını ama oldu bir kere.

Rahim filmi, hormon testleri, kan tahlilleri v.s. yapıldı. Bu arada iki doktora daha gittim. ultrasonografik incelemeler falan. Bir gün hiç unutmuyorum. Doktordan sonra işe döndüğümde çok ağrım vardı. Arkadaşıma bir ziyaretçi gelmişti olayın üstüne o da bir doktor tavsiye edecekti ki ben artık taştım kızlara bağırıp ” Yeter ! Gazetelerin bulmaca ekinde benimkinin resmini koyup bilin bakalım bu kiminkinin resmi deseler bütün herkes Ay…..nunkisi diyecek yeterrrr!” dedim. Sonra çok utandım, ağladım sinirlerim iyice zayıflıyordu.

Üç ay boyunca ovulasyon takibi, sonra 1 aylık bir dinlenme ve aşılama ama nafile olmadı. Ben ve eşim çok paralar kazanan insanlar değiliz özel bir hastanede tüp bebek imkansız. SSK’lı olduğum içinse sizde biliyorsunuzki buda mümkün değil. Yani işimiz zor. Şimdi para biriktirmeye çalışıyoruz. Eğer doğurganlık yaşım geçmeden gerekli olan parayı biriktirirsek tüp bebek deneyeceğiz. Şundan kesinlikle eminim ki çocuk sahibi olamadığınızı sakın yakın çevrenize söylemeyin. nedeni ise size çok sık hatırlatıyorlar ve siz kendinizi güngeçtikçe daha kötü hissediyorsunuz. Bu duyguları anlayacak olan ancak bizleriz. Biz çocuk sahibi olmanın mutluluğunu ne kadar abartıyorsak onlarda çocuk sahibi olamamanın sıkıntısını o kadar basitleştiriyorlar.

Size; devamlı seneler sonra çocuk sahibi olmuş insanların hikayelerini yalan yanlış anlatıp duruyorlar. Pardon söylemeyi unuttum : Eşimin son testleri normal bir insanınkinden de daha iyi çıktı. İki sene önce çektirdiğim ve senin birşeyin yok dediklerin rahim filimime bakıp şimdide senin kanalların tıkalı demiyorlarmı pes doğrusu. Bende sizlere bana söylendiği gibi ; allah sizede hayırlı evlat nasip etsin, hemde ikiz deyip veda etmek istiyorum.

Sevgiyle kalın, hamile kalın !

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ