Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Resimlerle İzmit toplantısı

Resimlerle İzmit toplantısı

Resimlerle 27 Aralık 2009 İzmit  Belediyesi- Çider -Umut Tüp Bebek Merkezi toplantısı

İzmit Belediyesi Başta Sayın Belediye Başkanımız Dr.Nevzat Doğan ,Başkan Yardımcısı Ayhan Acar ve Sevgili Kültür Müdürümüz Ayşegül Kesim Hanımın büyük desteği ile hazırlanan

İzmit toplantımız onların sayesinde harika geçti.Salon kendi Meclis salonlarıydı.Yeni bina herşey yepyeni ve tertemizdi.İnsan bu şekilde çalışmaktan mutluluk duyuyor. Girişte hazırlanan Danışma masasında ben ve Cansın.

 
Belediye Kültür Müdürlüğü grubundan Şaban Bey ile Cansın yanyana..Şaban Bey cüssesi kadar geniş gönüllü ve  yardımsever bir kişi.Birlikte konuşurken o kadar hoş bir tezat oluşturdularki bunu fotograflamadan geçemedim:-)

 
Kültür Müdürü Sayın Ayşegül Kesim Hanıma İzmit Belediyesi olarak vermiş oldukları büyük destek için plaket vererek teşekkür ettik.Ayşegül hanımda 6 yıl sonra anne olmuş.Beklemenin ve tedavinin ne kadar önemli olduğunu bilen ,bu konuda elinden gelen ne varsa yapmaya çalışan altın yürekli bir hanım.Sayın Başkanın ve Başkan yardımcısı
Ayhan Beyin Plaketlerini de Ayşegül hanıma teslim ettik ve minnettarlığımızı ilettik.


Toplantımıza sitemizden de anne baba olan üyelerimiz katılarak bizi yalnız bırakmadılar.Sevgili Fatma ve eşi ,Sevgili Sibel  ve eşi bebekleriyle bizimle oldular.Toplantıya katılanlara tedavi hikayelerini anlattılar Sabırlı olmalarını mutlaka anne baba olacaklarını söylerek umut verdiler. 

 
Umut Tüp Bebek Merkezinden Doç.Dr.Ulun Uluğ toplantıda tüp bebek tedavilerini sunumla birlikte anlattı.Bütün soruları cevapladı.Çidere verdiği destek Amerika da ki kısırlık birliklerinin önemli organizasyonu Resolve den de bahsederek toplantıya katılanlara bilinçli bir derneğin çatısı altında olmanın ne kadar önemli olduğunu anlattı ve gönlümüzü fethetti.

 
Toplantıya İzmit’ten bir çok çocuk sahibi olmak isteyen çift katıldı.Katılımcılar derneğin öneminin ne kadar büyük olduğunun farkındalıklarıyla bizi çok şaşırttı ve sevindirdiler.İlk defa böyle bilinçli bir toplulukla karşılaşmanın mutluluğunu yaşadık. 

 
Site üyelerimiz sevgili Fatma ve Sibel’le  bebekleriyle resim çektirdik.İkiside birbirinden güzel bir kız bir oğlan.Onları toplantıda görmekten çok mutlu oldum.Sevgili Nebahatta geldi küçük Cansın’ı da getirdi ama Küçük Cansın ı bir türlü kürsüye alamadık. Resim çektirmek istedik ama olamadı. Onuda buradan çok öpüyorum. 


Umut Tüp Bebek Halkla İlişkiler Neslihan Hanım
Tüp bebek tedavilerinin fiyatlarını ve sosyal güvenlik kapsamındaki tedavileri anlattı.Çok güzel bir konuşma yaptı.Onu dikkatle dinlerke az daha fotoğrafını çekmeyi unutuyordum.

 Daha sonra indirimli tedavi olacak arkadaşlarımızın isimleri belirlendi ve hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek  herkese veda ettik.
 
Toplantıdan sonra Hemen İstanbula Cansın ile birlikte yola cıktık.Karanlığa kalmak istemedik.Sağ sağlim çok geçe kalmadan İstanbula geldik.Cansın beni eve bıraktıktan sonra kendi evine giderken bir tansiyon yükselmesi yaşadı ve beni aradı. Yüksek tansiyondan burun kanaması olmuş ,bana hemen telefon etti ve  koşa koşa geri döndüm.Acele onu hastaneye götürüp tahlil yaptırdık .Allahtan bir şeyi çıkmadı  ama tansiyonu takip altına alındı.Onun bu rahatsızlığının tamamen günler süren toplantı hazırlıklarının verdiği stresle ilgili olduğunu sanıyorum. Herşeyi doğru ve eksiksiz yapmak için canını dişine takıyor.Herşey için teşekkür ediyorum Cansıncım..Nerdeyse 200 e yakın Türkiye genelinde toplantılar yaptık ama hala her toplantıda büyük bir heyecan duyuyoruz..Amatör ruhumuzu hiç bir zaman kaybetmiyeceğimizi biliyorum.Çünkü yaptığımız işi çok seviyoruz.

Sevgilerimle

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ