lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek ilaçları kilo yapar mı ?

Tüp bebek ilaçları kilo yapar mı ?

Tüp bebek ilaçları kilo yapar mı ?

Çocuk istiyorum  sitesine yazan bir çok hanımın sorduğu bir sorudur bu ilaçlar tüp bebek tedavisinde kullanılan kilo yapıyor mu? Her ilaçta olduğu gibi tüp bebek tedavilerinde kullanılan ilaçlarında bazı yan etkileri olabiliyor. Artık bu tedavilerde kullanılan ilaçlar daha teknolojik olduğundan tedaviden sonra kısa sürede etkilerinin geçmektedir. Vücutta su tutulması yaşanmaktadır, geçici  ödem oluşmakta ve gene  geçici iştah artışı gözlenmektedir. Bunları bilerek tüp bebek tedavisi olurken dikkatli olunursa  fazla aşırıya kaçmadık tan sonra kilo artışı kalıcı olmamaktadır.

Tüp bebek iğneleri  vuruldukları bölgelerde hanımların hassasiyetine göre kaşıntı, hafif ağrı ,yanma ve tahrişe rastlanabiliyor. Tedavi süresince  hormonlarında etkisi ile göğüslerde hassasiyet ,sıcak basması ,aşırı duygusallık gözlemlenmektedir.

Tüp bebek ilaçları kilo yapar mı diye soruyorsanız hastalardan gözlemlendiğine göre bazılarında iki tüp bebekte 3 kilo artışı bazı hastalarda da tek tüp bebek tedavisinde 5 kilo alımı gözlemlenmiştir. Ödem konusunda gelen şikayetlerde bir hafta için 3-4 kilo artış ve iniş yaşanabilinmektedir. Bu dönem içinde bol su tüketirseniz ödemi vücuttan daha çabuk atma şansına sahip olabilirsiniz. Bunları bilerek tüp bebek tedavisine başlanırsa daha dikkatli olunacağından şikayetler en aza indirilebilir.

 

 

Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler

 

45 yaş üstü tüp bebek tedavilerinde artış var mı?
Tüp bebek nedir?
Tüp bebek tedavilerinde erkekte yaşın etkisi

 

Bizi facebook ve instagramdan takip edebilirsiniz.

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ