lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kanser ve Tüp bebek yan yana kulaga geldiği kadar korkutucu degil..

Kanser ve Tüp bebek yan yana kulaga geldiği kadar korkutucu degil..

 

Merhaba  Sevgili Cansın ve Sibel ,

 

Sibel Hanım belki hatırlamayabilir İzmir’de tanışmıştık kendisiyle . Sizleri çok sevdim ve emeğinize de büyük saygı duyuyorum.

 tüp bebek tedavisi_cocukistiyorum

Evet savaşıma hala devam ediyorum . 4. Tüp Bebek denememe 1 ay içinde başlayacağım Allah nasip ederse . Benim kavgam biraz daha büyüdü sadece. 2,5 – 3 yıl kadar önce Rahim Kanseri teşhisi kondu. İlk tüp bebeğimi yaptırdıktan 6 ay kadar sonra. İzmir’de üniversite hastaneleri dahil tüm doktorlar bana konuyu algılayamadığımı ve hemen tüm rahimin alınması gerektiğini söylediler. Eşim öylesine ızdırapla gözlerime bakıyordu ki  3 – 4 doktorun  şiddetle tavsiyesinden sonra eşimin ameliyata evet demesine karşı çıkamadım. Ama Allah istemeyince hiçbirşey olmuyor. Ameliyatıma iki gün kala Ege Üniversitesinden bir kurul kararı çıksın diye tüp bebek operasyonumu da gerçekleştiren  ilk doktorum biraz bekleyip kurul kararını yine de görmemizi tavsiye etti. İşte ne olduysa ondan sonra oldu. Ben Ameliyat olmaktan vazgeçtim…… 3 Gün boyunca her sabah eşimin ve can dostumun  uykusuzluktan ve belki de ağlamaktan morarmış gözaltlarına bakarak uyandım. Sonra Ankara’da Sayın Ali AYHAN Hocayı buldum.  Internetten….  Acil randevular birkaçgün süren muayeneler ve sonunda  ‘’1. devre kızım hiçbir şey olmaz al bakalım ilacını . artık kontrol altındasın ‘’ diyen babacan bir Ali AYHAN….

 

3 Ay kullandım sadece hapı. Ama 6 ay sürdü histeroskopiler , MR’lar …..Meğerse düzensiz adetli hastalarda ostrojen seviyesi fazla yükseldiği için Rahim içinde hücre bozulmaları başlıyormuş. İlk tüp bebekte de ostrojeni alınca AZMIŞ bizim hücreler. Tabii herkeste bu olacak diye bir şey yok. Ama bende oldu işte.

 

En sonunda temiz raporumu elime aldım.önemlidir. Hemen tekrarlama korkusuyla ikinci Tüp Bebeği Ankara da tekrar yaptırdık . Olmadı. Bu arada para konusunda çok yıprandık. Tam iki yıl kendimizi toplamak için ara vermek zorunda kaldık.  2008 Mart ayında tekrar 3. tüp bebek denememizi yaptık. Olmadı.. Bu arada yaşım 37 olduğu ve zaten yumurtlama tembelliği yaşadığım için sadece bir adet yumurtaya kaldım. Ve maalesef verilebilecek en yüksek dozda ostrojene tekrar maruz kaldım. Daha  son tüp bebek için işe yeni koyulduğumuzda bir şeyler yanlış gelmeye başladı. Hiç kontrol edilmedim. Hiçbir değerime bakılmadı. Vs. vs.

 

İzmir’de yine tüp bebek için arayışa geçtim yine tüm kapılar hem de şiddetle yüzüme kapandı. Psikolojik boyutlara ve kimlerin neler söylediğine hiç girmeyeceğim. Ortak görüş benim bir ipin üstünde yürüyen cambaz olduğum ve elimde de denge aletimin bulunmadığı idi. Her an kötü bir düşüş yaşayabilirdim….

 

Yılmadım. Araştırmaya devam ettim. Şimdi gene Ankara’da baştan başladık. Tüm tetkiklerimle özel olarak ilgileniyor. Hatta şımartılıyorum bile diyebilirim. Sanırım  1 – 1,5 ay içinde 4. denememizi yapacağız.

 

Anlatacak o kadar çok şey var ki.. Kaç kez bunları yazmak istedim. Diğer arkadaşların yüreğine korku salmaktan korktum. Sanırım farkındasınız duygularımı hiç katmamaya çalıştım yazıma. Çünkü o zaman destan oluşturabilirim. Bu arada öğrendim ki tek değilim. Kanser ve tüp bebek yan yana …. Kulağa geldiği kadar korkutucu değil. Tabii erken teşhis ile… Maalesef daha doktorlarımızın bile kabul etmediği bir şeyi herkesle kolaylıkla paylaşamıyorsunuz….

 

Hatırlandığım için teşekkür ederim.

 

Ben sayfalarınıza hep konuk oluyorum. Ama hiçbirşey paylaşamıyorum… Kimse korkup kaçmasın diye…

 

Allah!a emanet olun…

 

Bilir  A.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ