Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Düzce de Çocuk İstiyorum diyen anne adayları

Hafta ortasında toplantı yapınca hangi gün olursa olsun eski alışkanlık ertesi günü Pazar yada pazartesi zannediyorum.İki gün Jetlag olmuş gibi nedense kendime gelemiyorum. Çünkü hep toplantılarımızı cumartesi günleri yapardık o alışkanlıktan bir türlü kurtulamadık.

Halkla ilişkiler sorumlumuz Türkan ile birlikte Düzce toplantısı için heyecanla yola çıktık. Yolun yakın olması içimize neşe veriyordu. Hemen gidip hemen İstanbul’a dönebilecektik.O kadar uzun yollar gitmiştik ki bir buçuk saatlik yol bize bir nefeslik bir yer gibi geliyordu..Düzce de toplantı yapacağımız yer Belediyenin sosyal tesisi olduğundan şehrin tam ortasında olması toplantımız için önemli bir avantajdı.Hemencecik yerimizi elimizle koymuş gibi bulduk ve salon düzenimizi almamız zaten 5 dakikayı bulmadı. Derin bir nefes alarak katılımcıların gelmesini beklemeye başladık. Yağmur hafif hafif çiseliyor daha fazlalaşmaması için bir taraftan da içimizden ikimizde bildiği bütün duaları ediyorduk.

Saat 14.00 de hemen hemen salonun tamamı dolmuştu ve toplantıya başladık. Açılış konuşmam her zaman beni heyecanlandırır. İlk başta sesim titreyerek başlar ortasına doğru kendime gelmeye başlarım. Anlattığım şeylerin yani hayatımın olanaksızdan gerçeğe dönüşmesini anlatmak geriye dönük hatıralarımı capcanlı önüme getirir ve hala çok duygulanırım. Anne olma çabalarımızı ve derneğin bugüne geliş serüvenini katılımcılar her zaman dikkatle dinlerler ve içlerinden birilerinin başarıya ulaşmış olması salonu bütünleştirir ve kendilerine olan güvenlerini tazeler. Bu huzurla toplantımıza devam ederiz. Sonra tüp bebek tedavilerini anlatan uzman doktorumuz da kendilerini sonuca götürecek kişidir ve artık herkes salonda dikkat kesilir. Prof.Dr. Bülent Tıraş’ta da aynen böyle oldu. Salon sessiz ve pür dikkatti. Katılımcıların hepsi daha önce çeşitli
yerlerde defalarca tüp bebek tedavisi geçirmiş olan kişilerdi ve sorulacak soruları çoktu. Bu nedenle Prof.Dr. Bülent Tıraş tedavileri gerçekten çok ayrıntılı olarak anlattı. Sunumuna serpiştirdiği mizahla karışık bilgiler konukları hem güldürüyor hem de gerçekten çok rahatlatıyor, kendisine çok daha rahat soru sorabiliyorlar. Ortamın çekingenliğini ortadan kaldırıyor, bir müddet sonra katılımcılar bilgileri gülümseyerek alıyorlar.Sorular hem genelde hem de özelde çok fazlaydı. Yaşı nedeniyle zamanında tedavi sini tamamlayamamış arkadaşımız çoktu. Bu nedenle gerçekten çok üzüldüm.

Düzce Belediyesi Sosyal İşler bölümü toplantıya özel bir özen göstermişti. Yetkili Melek Hanım toplantının başından sonuna kadar ilgiyle izledi. Toplantının sonunda kendisine ve nezdinde Düzce Belediyesine çok teşekkür ederek bir plaket sunduk. Aynı şekilde toplantıya önem veren ve destekleyen Ak Parti Kadın Kollarına başkan Çiğdem Günal nezdinde teşekkür ettik ve plaketini takdim ettik. Böylece Düzce ‘ de son derece olumlu duygularla ayrıldığımız güzel bir faaliyetimiz olarak anılarımız arasında yerini aldı.

Bana yazın,duyguları paylaşmaktan korkmayalım. Bende yapıyorum bazen bunu uzun süre suskun kalıyorum, üzüntülü müyüm sevinçli miyim hiç kimse anlayamıyor. Halbuki her şey insanlar için,ben dâhil bunu yapmamalıyız. Bir birimize yazarak anlatarak destek olmaya birbirimizi güçlü tutmaya devam etmeliyiz. .

 

Sevgilerimle

Sibel Tuzcu

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşın

 
  •   
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ